Gdzie jesteś » Forum » Sprawy techniczne » Jak dodawać zdjęcia

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak dodawać zdjęcia

ronin 13:20, 11 sie 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Uzupełnienie:

Zdjęcia można dodawać wykorzystując nasz własny mechanizm widoczny po prawej stronie podczas pisania postów. Funkcjonalność ta jest opisana w wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/209-nowe-funkcjonalnosci-szybkie-dodawanie-zdjec-usmieszki-statystyki-i-inne-drobne-zmiany

Szybkie dodawanie zdjęć

Ze względu na różne problemy z wgrywaniem zdjęć przez zewnętrzne serwisy (np. ImageShack), postanowiliśmy stworzyć własny, prosty i intuicyjny system. Koniec z przechodzeniem na inne strony, przeklejaniem kodów oraz koniec ze znikającymi zdjęciami.

Nowa funkcjonalność jest dostępna z prawej strona pola do wpisywania treści postów. Poniżej opis jak to działa krok po kroku:

1. Klikamy link "Wgraj zdjęcie"
2. Wybieramy zdjęcie z dysku
3. Po załadowaniu zdjęcia pojawi się jego miniaturka
4. Możemy powtórzyć kroki 1-3 wgrywając wiele zdjęć
5. Klikamy na miniaturkę zdjęcia, aby wstawić je w treść posta.
6. Patrzymy w jakim miejscu znajduje się kursor myszki aby nie wstawić zdjęcia w połowie słowa w poście
7. Zdjęcia oddzielamy od siebie klawiszem ENTER aby nie zlewały się z tekstem

Jeżeli dodaliśmy złe zdjęcie albo nie chcemy go jednak wstawiać w tekst, wtedy należy kliknąć na czerwony krzyżyk w prawym górnym rogu miniaturki. Zdjęcie zostanie skasowane oraz usunięte z treści posta.

Ważne: należy tym sposobem umieszczać wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa

Kilka dodatkowych uwag:

- zdjęcia powinny mieć rozszerzenie: jpg, jpeg, png lub gif. Pliki z innym rozszerzeniem będą odrzucane
- zdjęcia mogą być w dowolnym rozmiarze, po wgraniu są zmniejszane (powolne wgrywanie) do rozdzielczości 640 x 480, ale najlepiej aby wcześniej zostały wyeksportowane na pulpit już zmniejszone np 800x600 (szybkie wgrywanie).
- do zdjęć jest automatycznie dodawany znak wodny w prawym dolnym rogu zabezpieczający przed kopiowaniem zdjęć


Zapraszamy do wątku Testowe dodawanie zdjęć, gdzie można bez ograniczeń wstawiać zdjęcia, testować technikę wgrywania i sprawdzać jak wyglądają.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:10, 23 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ponieważ Emil w pewnym wątku wyjaśnił to bardzo obrazowo, pozwoliłam sobie wkleić ten rysunek i informację :

""Pani Danusi jest już prawie dobrze, z tym że kopiuje Pani i wkleja link z paska adresu przeglądarki (nr.1 na załączonym zdjęciu) zamiast kodu forum (nr.2 na załączonym zdjęciu).
Aby wyświetliło się zdjęcie konieczny jest kod forum. Po kliknięciu na pasek gdzie znajduje się kod o który nam chodzi zaznaczy się on automatycznie na niebiesko (jak na zdjęciu). Kolejnym krokiem jest skopiowanie go i wklejenie w miejscu gdzie pisze Pani na forum. Po wklejeniu kodu w treści pisanego posta automatycznie wyświetla się podgląd poniżej posta, więc można się łatwo zorientować czy wszystko poszło dobrze, jeśli zdjęcie się nie wyświetla oznacza to, że skopiowany został nie ten kod albo tylko jego część, trzeba wtedy ponownie skopiować do skutku.
Zazwyczaj (nie zawsze) pod zdjęciem wyświetla się także napis "uploaded with ImageShack" który jest częścią kodu i najlepiej usunąć go kasując drugą krótką część wklejonego kodu. Jeśli wklei Pani linijkę jednego kodu w następnym wersie bez odstępu (enter) zdjęcia wkleja się jedno pod drugim bez odstępu, trzeba zatem między linijkami kodu zostawiać linijkę przerwy czyli Enter
to chyba tyle""



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 22:53, 15 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
próba mikrofonu 1,2,3,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 22:55, 15 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
..
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 23:41, 15 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Brawo Haniu - udało się i czekam na Twój wątek.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
monteverde 02:19, 16 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
moja jedna z jeżówek,chyba się udało?) uff nazywa się Pink Double Delight
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Matka 11:26, 16 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
śliczne te jeżówki-przydałyby mi sie takie do mojego kącika fioltowegoone wieloletnie są?z nasion hodowałaś?musze poszukać
____________________
U Matki
monteverde 18:04, 16 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nie Bogna,ja już tylko warzywniak z nasion uprawiam,resztę kupuję)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 18:17, 16 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149


Uploaded with ImageShack.us moja lilia,jedna z wielu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kaktus 19:35, 17 sty 2011


Dołączył: 16 sty 2011
Posty: 35
[URL=http://img84.imageshack.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies