Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże okrywowe - zimowanie i uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże okrywowe - zimowanie i uprawa

Sebek 14:51, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dziewczyny bardzo polecają odmianę BONICA, ja mogę również polecić THE FAIRY
Na resztę pytań znajdziesz odpowiedzi w artykułach
http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=r%C3%B3%C5%BCe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MarJA17 16:36, 04 maj 2015

Dołączył: 04 maj 2015
Posty: 1
Dzień dobry, jestem poczatkującym ogrodnikiem ,bez doświadczenia i dlatego zwracam się do Państwa z zapytaniem. Mam piękną, bujną kilkuletnią już różę okrywową,niestety zauważyłam,że zasychają listki.Zmina w postaci jasnej brązowej plamki pojawia od czubka listka i zajmuje całą powierzchnię do połowy.Początkowo myslałam,ze to może czarna plamistość,ale plamki wyglądają inaczej.U mnie od razu zasycha pół listka.Bardzo proszę o poradę.Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.Pozdrawiam MarJa.
Mazan 18:25, 04 maj 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MarJA17

Opis pasuje do kilku chorób, dlatego foto mile widziane.
Czy zaobserwowałaś jakiego kształtu jest zasychanie? Czy przybiera kształt litery V? Szersza przy wierzchołku, a 'szpic' na nerwie?
Jak widzisz rodzą się pytania, na które brak odpowiedzi.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
EJU 15:09, 11 paź 2015

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 3
Jaka jest różnica między różą Aspirin Rose'Taniripsa' a róża Aspirin-Rose®?
LewOgrodowy 20:07, 11 paź 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
EJU napisał(a)
Jaka jest różnica między różą Aspirin Rose'Taniripsa' a róża Aspirin-Rose®?

To ta sama róża. Taniripsa - przeczytaj część od tyłu - wyjdzie "Aspirin", a Tan to skrót od nazwy hodowcy Tantau. Wiele róż ma nadane alternatywne nazwy, będące kombinacją nazwiska hodowcy oraz nazwy odmiany, np. Winchester Cathedral Austina to AUSCat, Geoff Hamilton to AUSHam. To tyle z moich obserwacji, może odezwie się ktoś o obszerniejszej wiedzy w temacie nazw róż. Też z chęcią poczytam.
____________________
Monika
EJU 22:29, 13 paź 2015

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 3
Czy możecie mi doradzić, którą różę kupić: Sea Foam czy Aspirin Rose. Przeczytałam chyba wszystkie wątki i nie widziała, żeby Pani Danusia polecała Aspirin Rose, której kwiaty bardziej mi się podobają.
Szym3k 19:17, 21 wrz 2016

Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 15
Witam,

Proszę o pomoc wyborze róży okrywowej (o ile istnieje taka, która spełnia moje wymagania). Priorytetem jest to aby róża kwitła długo i obficie natomiast jej kwiatostany były złożone z maksymalnie dużej ilości kwiatów. Sam kwiat miałby być złożony z dużej ilości płatów i aby nie było widać oczka - o ile to możliwe (chciałbym aby kwiat wyglądał mniej więcej jak u róży Aphrodite - oczywiście ma być mniejszy). Wysokość samych krzaczków to 50-60 cm. Kolor najlepiej ciemno różowy.
Jeżeli coś Wam przychodzi do głowy to proszę o propozycję. Ja już nie mam siły szukać.

Dzięki i pozdrawiam,
Szymon.
luiza 21:07, 03 lis 2016

Dołączył: 11 mar 2012
Posty: 11
Szym3k napisał(a)
Witam,

Proszę o pomoc wyborze róży okrywowej (o ile istnieje taka, która spełnia moje wymagania). Priorytetem jest to aby róża kwitła długo i obficie natomiast jej kwiatostany były złożone z maksymalnie dużej ilości kwiatów. Sam kwiat miałby być złożony z dużej ilości płatów i aby nie było widać oczka - o ile to możliwe (chciałbym aby kwiat wyglądał mniej więcej jak u róży Aphrodite - oczywiście ma być mniejszy). Wysokość samych krzaczków to 50-60 cm. Kolor najlepiej ciemno różowy.
Jeżeli coś Wam przychodzi do głowy to proszę o propozycję. Ja już nie mam siły szukać.

Dzięki i pozdrawiam,
Szymon.


Ja polecam the fairy- jasno różową i bardzo podobną, ale nieco ciemniejszą lovly fairy- obie bardzo obficie kwitną, mają pełne kwiatki i mniej więcej taką wysokość 50-60
malgol 22:22, 03 lis 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Albo The Fairy Dance- malinowa
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Yellowrose84 12:46, 17 lis 2016

Dołączył: 17 lis 2016
Posty: 8
Witam

Miesiac temu posadzilam moje pierwsze roze Bonica82. W zwiazku z tym mam pytanie. Jedne zrodla podaja, ze sa to roze okrywowe inne, ze rabatowe krzaczaste. Nie wiem co mam zrobic na wiosne, czy musze je przyciac i jesli tak to na jaka wysokosc?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies