Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże okrywowe - zimowanie i uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże okrywowe - zimowanie i uprawa

Gardenarium 15:44, 17 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Właśnie od przycinania zależy jaka ona będzie, czy rabatowa czy okrywowa. Przycinana mocno będzie się bardziej ścielić po gruncie i nie wyrośnie tak jak ta nie cięta.

Słabo cięta będzie bardziej wzniesiona czyli rabatowa.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Yellowrose84 10:48, 18 lis 2016

Dołączył: 17 lis 2016
Posty: 8
Dziekuje,czyli jak dobrze rozumiem, to chcac uzyskac rabatowa na wiosne powinnam ja lekko przyciac, nawet jesli to jest dopiero jej pierwszy rok po posadzeniu i nie jest jeszcze wysoka ani rozlozysta ??
Gardenarium 16:01, 18 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aby była bardziej wzniesiona wyżej tniesz, aby była nisko przy ziemi okrywowa - niżej tniesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Yellowrose84 13:04, 20 lis 2016

Dołączył: 17 lis 2016
Posty: 8
Dziekuje za wyjasnienie
Fama 22:39, 22 maj 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witam, czy ktoś z Was może mi polecić miniaturową odmianę róży okrywowej do posadzenia w bukszpanowym kółku. Chciałabym razem z nią posadzić przebiśniegi.
____________________
Ciasny ale własny
Zuzka25 21:11, 26 cze 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witam, chciałabym obsadzić małą rabatę białymi różami okrywowymi. Mam kilka pytań i proszę Was o pomoc
1. długo szukałam białej pełnej róży. Zastanawiałam się nad Alba Meidiland ( Alba Rosa), Swallow, Sea Foam i Aspirin Rose i ostatecznie zdecydowałam się chyba na tą pierwszą, tylko doczytałam, że potrafi wysoko urosnąć, a mi zależy raczej na niskich różach. Stąd pytanie, czy jak będę przycinać, to utrzymam ją " w ryzach" jeśli chodzi o wysokość? Czy lepszą byłaby inna odmiana?

2. w jakiej odległości sadzi się róże okrywowe? Co 50cm jedzie dobrze, czy za gęsto?

3. rabata na wymiary 320cm na 75 cm, a za rabatą jest murek z cegły i moje pytanie, czy posadzić tam same białe róże, czy po obu stronach mogłabym posadzić po jednym cisie kolumnowym?
( Rabata jest przed wejściem do domu, za trawnikiem)

Bardzo będę wdzięczna za pomoc.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
dzika_roza 08:14, 27 lip 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Czy jesli mam posadzone sosny Winter Gold na pniu, a w ich okolicach chce posadzic roze okrywowe, najprawdopodobniej Satin, to nie bedzie to przeszkadzalo?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies