Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Topiary z bukszpanu i cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Topiary z bukszpanu i cisa

Gardenarium 22:09, 16 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewelaa74 napisał(a)
Wszystkie informacje na bank wykorzystam
Dzieki za inspiracje !

Przy wejściu do domu mam 2 bukszpanowe kulki i chyba dobrze byłoby dosadzić bukszpanowy stożek na tej rabatce....


Możesz dosadzić miłorząb Pendula, będzie malowniczo i ciekawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuba 08:47, 21 maj 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witajcie. Potrzebuję stożki z cisa, których nigdzie nie mogę namierzyć, znalazłam natomiast ładne egzemplarze Taxus baccata ale nieformowane, z jednego egzemplarza wyszedłby dość mały i przezroczysty stożek. Stąd pytanie- czy można uformować jeden stożek z kilku egzemplarzy cisa, tak jak to robi Danusia z bukszpanami?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Gardenarium 15:40, 23 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Można z kilku zrobić stożek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MAD 15:34, 08 lip 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Wyhodowałam sobie z siewek całkiem spore cisy. Kilka ciachnęłam wcześniej na wys. ok. 30 cm (o głupia ja - mogłam wyżej ale już trudno, stało się) - czy jest sens z nich robić kule cisowe na pniu o wys. 30 cm. czy to zdecydowanie za nisko? Mam jeszcze takiego, który ma prosty kijach i mogłabym wyprowadzić go na nodze o długości ok. 150 cm. Jest sens czy ciąć niżej?
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Gardenarium 19:55, 10 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za nisko, co najmniej 1 m.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa_w_ogrodzie 15:25, 04 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Witajcie chciałabym utworzyć kulę z bukszpanów, na rabacie przed wejściem, taką jak na zdjęciu projekcie,


Mam 3 zielono-żółte malutkie bukszpanki takie po 15-20 cm, tylko nie wiem czy nie są za małe, żeby z nich coś kształtować.


Mam też 2 większe ciemno zielone ok 35cm, z tych może by już coś było ale są tylko 2.


I trzeci podobnej wielkości też zielony, ale dużo jaśniejsza ta zieleń niż pozostałe, więc chyba nie można ich połączyć.



Poradźcie proszę czy mogę coś z nich wykombinować czy raczej pójść do sklepu i kupić kulkę.
Dziękuję
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Gardenarium 15:53, 04 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kupić dużą kulę albo z tej drugiej, zielonej robić kulę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewa_w_ogrodzie 19:58, 04 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Gardenarium napisał(a)
Kupić dużą kulę albo z tej drugiej, zielonej robić kulę.


Dziękuję za szybką odpowiedz jutro jadę po tuje więc kupię tego bukszpana chyba, że cena będzie zaporowa, bo te moje to na razie będą kuleczki a nie kule
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Gardenarium 09:22, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślałam, że go masz, jeśli masz dopiero kupić, to w sumie bym kupiła kulę a nie namiastkę kuli. Poszukaj już uformowanej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:48, 13 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Angielskie szablony do kulek i stożków są w naszym sklepie, są też specjalne maty pomocne w zbieraniu kawałków odciętych

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/ramka-druciana-kula-do-formowania-topiarow-burgon-and-ball

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/ramka-druciana-stozek-do-formowania-topiarow-burgon-and-ball

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/mata-okragla-pod-topiary-burgon-and-ball

http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/mata-podluzna-pod-topiary-burgon-and-ball
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies