Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Topiary z bukszpanu i cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Topiary z bukszpanu i cisa

ZielonySzczy... 15:00, 06 mar 2015

Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 15

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan

Zastanawiam się czy z żółtych gatunków cisa da się kształtować stożki. Jakie gatunki o żółtych przyrostach polecacie do formowania na stożki?
Gardenarium 15:19, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Może nie tyle gatunki, co odmiany o żółtych igłach, ale one bardziej na kulę się nadają (Elegantissima) , na stożki nie znam odmiany

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
berolina 19:18, 19 mar 2016

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
A ja mam pytanie o łatanie kul bukszpanowych. Mam taki egzemplarz, który niestety w połowie zasechł, czekałam czy się odrodzi ale niestety nie udało się i musiałam wyciąć suche gałązki. Chciałabym go posztukować tylko nie wiem jak, żeby nie uszkodzić korzeni. Muszę wyciągnąć z ziemi tą kulkę i dopiero razem dokładać, czy kopać dołek obok? Może ktoś ma jakies fotki jak to fachowo zrobić...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Gardenarium 08:36, 20 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Moja szkoła się sprawdza Pokazałam to jako pierwsza, bo robiłam tak wielokrotnie w ogrodach, gdzieś pewnie to jest, ale niestety teraz to ja nie znajdę.

Czy wykopywać czy dosadzać - ocenia się na podstawie konkretnego egzemplarza. Pamiętam, że nawet rysunek robiłam, sztukowania stożka nie kulki.

Nie me reguły, próbuj, będziesz miała doświadczenia.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaB 06:44, 14 maj 2016


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
Gardenarium 06:44, 14 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Cięciem regulujesz i szerokość i wysokość, dowolnie, jak chcesz. Wpływ mojego ogrodu jest nieprzewidywalny, stożki rosną już wszędzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaB 06:44, 14 maj 2016


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Oczywiście Danusiu, nigdy bym nie kupiła bukszpanu a tym bardziej stożka gdyby nie Ogrodowisko Dopiero tu dostrzegłam ich piękno i zakochałam się w nich!!
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
Iwcia 06:44, 14 maj 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Wpływ mojego ogrodu jest nieprzewidywalny, stożki rosną już wszędzie
to prawda
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 08:40, 13 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303


Otrzymałam takie pytanie na maila:

Witam.
Jestem ogrodniczką-amatorką od wielu lat. Ale nie bardzo wiem, jak poradzić sobie ze strzyżonymi w kule bukszpanami. Posadziłam je w grupach po kilka, tak jak Pani Danusia. Teraz, po latach, zaczynają się z sobą stykać. Nie wiem, co robić dalej: mają się "zlać" czy powinnam je mocniej przystrzyc. Bardzo proszę o radę.
Pozdrawiam
Małgorzata (Bydgoszcz)


Są dwa wyjścia, albo pozwolić im się zrosnąć, albo docinać oddzielnie każdy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gintura 12:58, 18 lip 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Witam
wyhodowałam sobie takiego wielkoluda z jałowca teraz chciałabym z niego zrobić stożek czy jest to możliwe i jak się do tego zabrać czy mogę to zrobić teraz czy powinnam poczekać do marca ? To ta najjaśniejsz kopka po prawej stronie zdjęcia. Proszę o poradę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies