Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Joku 11:14, 11 paź 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Ewa, nie tylko w starym ten kołowrotek. W nowym też. No chyba że ogród zaplanuje Danusia
Lubię oglądać twoje sesje zdjęciowe. Dla mnie twój ogród bardzo się zmienił. Pisałaś nie tak dawno że wszystko jest tam gdzie było ale teraz jest tak "bogato". I wszystko pięknie pasuje do siebie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
malkul 11:17, 11 paź 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Pszczelarnia napisał(a)
A tymczasem jesień.


świetne ujęcie! przeslicznei wręcz Ewciu.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Tess 11:19, 11 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczelarnia napisał(a)
Astry jesienne:



Dalie na bylinowej:



Nakładające się w obiektywie bylinowe plamy:




I przycupnięte kule (nota bene: w przyszłym roku musze posadzić dalie "lżejsze" i koło siebie w smudze:





Ewo, cudnie. Malujesz kolorami i fakturami po mistrzowsku. No brak mi słów, by oddać, co czuję, gdy oglądam Twój ogród.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 11:23, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess napisał(a)

Ewo, cudnie. Malujesz kolorami i fakturami po mistrzowsku. No brak mi słów, by oddać, co czuję, gdy oglądam Twój ogród.


Tess, wiem, że Tobie mogę zostawić takie surowe zdjęcie. Okna w tej stajni, to nasze dawne okna kuchenne.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:26, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
Ewa, nie tylko w starym ten kołowrotek. W nowym też. No chyba że ogród zaplanuje Danusia
Lubię oglądać twoje sesje zdjęciowe. Dla mnie twój ogród bardzo się zmienił. Pisałaś nie tak dawno że wszystko jest tam gdzie było ale teraz jest tak "bogato". I wszystko pięknie pasuje do siebie.


I jeszcze trzeba by utrzymać reżim planistyczny.

Największym "skokiem cywilizacyjnym" w naszym ogrodzie było wprowadzenie cisów i hortensji oraz ławek - to dzięki Danusi i jej ogrodowi.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 11:27, 11 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Co u Was takie jesienie piękne?
Te barwy, kolory, ostatnie kwiaty....

U mnie nienażarte koty, wiecznie głodne,choćbym im rodzinny obiad oddała i tak głodne, siedzą na parapetach, smarują szyby językami, sierść zostawiają na wszystkich powierzchniach.
Do tego dynie zważyły już liście, jeżówki wygladają paskudnie, walkę z kretem przegraliśmy- trawnik już przekopał, teraz w opasce przy domu ryje...
Wszystko się marze w deszczu, chmury nie nastrajają pozytywnie....
Jejku, ile jeszcze do wielkanocy ?
____________________
Pszczelarnia 12:28, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Co u Was takie jesienie piękne?
Te barwy, kolory, ostatnie kwiaty....

U mnie nienażarte koty, wiecznie głodne,choćbym im rodzinny obiad oddała i tak głodne, siedzą na parapetach, smarują szyby językami, sierść zostawiają na wszystkich powierzchniach.
Do tego dynie zważyły już liście, jeżówki wygladają paskudnie, walkę z kretem przegraliśmy- trawnik już przekopał, teraz w opasce przy domu ryje...
Wszystko się marze w deszczu, chmury nie nastrajają pozytywnie....
Jejku, ile jeszcze do wielkanocy ?


Marto, oto wyzwanie i odwrócenie uwagi od brzydszej strony jesieni, Twój planik z moimi pytaniami poniżej:



Powyżej białej linii jest cieniście.
Czy mogę tam wprowadzić bodziszki obok żurawek, pod samą jabłonką? Co da radę z bylin w półcieniu (prześwietlony cień)?

Carex montana - czy można ją zamienić czymś? Nie bardzo mi leży.














____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 12:35, 11 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to może nr 2 to bodziszki i żurawki. Możesz domieszać kępy siecznicy bliżej ściany.

Zamiast carex monatana może carex umbrosa? Carex sabynensis, lub inny carex raczej zielony albo z nieznacznym rysunkiem. Ewentualnie sesleria skalna

Pomyślałam że drzewkiem mógłby tez być dereń kousa jako powtórka - w półcieniu i na tle lipy dobrze i ładnie by mu było
____________________
Pszczelarnia 12:41, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Może być kousa - mam jednego jeszcze w zanadrzu. Wypełni dobrze tę przestrzeń za sobą. Jesienią on i liście wiobluszczu dadzą piękny jesienny kolor. Jabłonce złamał się przewodnik i jest opłakana. Musi dorosnąć.
Pnia lipy nie widać bo ona za szopą po skosie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:46, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Co u Was takie jesienie piękne?
Te barwy, kolory, ostatnie kwiaty....

(...)
Wszystko się marze w deszczu, chmury nie nastrajają pozytywnie....
Jejku, ile jeszcze do wielkanocy ?


Deszcz potrzebny przecież. Rozświetlamy się światłem, otulamy pledem i pijemy kakałko.

Dzięki deszczowi mają się dobrze bergenie i ten staruszek pod świerkiem:


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies