Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Sima 20:47, 21 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
I ja zastanawiam się nad lipami na przedogródku. Ale wąsko tam jest i najchętniej puściłabym je na stelażach.
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Filomena 08:25, 22 lut 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Ja też myślę od zawsze o lipie,ale miejsca nie ma . a teraz jak się zmieniły przepisy dot. wycinki drzew to mnie kusi : wyciąć świerk - posadzić lipę
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AgataP 11:53, 22 lut 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
I ja mam lipę, odmiany nie znam, cięłam ją nieco by za szybko nie urosła.
Ale ponieważ nie kwitła to w ubiegłym roku zostawiłam ją samą sobie i kwiatki były W tym roku może starczy nawet na herbatkę
Uwielbiam zapach lipy, nie lubię jedynie jak muszę pod nią zaparkować gdzieś na osiedlu
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 12:01, 22 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)
I ja mam lipę, odmiany nie znam, cięłam ją nieco by za szybko nie urosła.
Ale ponieważ nie kwitła to w ubiegłym roku zostawiłam ją samą sobie i kwiatki były W tym roku może starczy nawet na herbatkę
Uwielbiam zapach lipy, nie lubię jedynie jak muszę pod nią zaparkować gdzieś na osiedlu


Jest z tym pewien problem (podobnie z klonami) - nie sadzić tych drzew nad parkingami.

U nas 200-letnia lipa rośnie nad podjazdem.

Jedna lipa w czasie nektarowania daje pożytek kilkudziesięciom tysiącom pszczół. Jest niezawodnym pożytkiem.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:02, 22 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sima napisał(a)
I ja zastanawiam się nad lipami na przedogródku. Ale wąsko tam jest i najchętniej puściłabym je na stelażach.


To też jakiś parawan.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 12:08, 22 lut 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)


Jest z tym pewien problem (podobnie z klonami) - nie sadzić tych drzew nad parkingami.

U nas 200-letnia lipa rośnie nad podjazdem.

Jedna lipa w czasie nektarowania daje pożytek kilkudziesięciom tysiącom pszczół. Jest niezawodnym pożytkiem.




Ewo my to wiemy, ale 40-50 lat temu jak dawali drzewka ludziom społecznie do sadzenia na osiedlach, to ludzie sadzili je jak popadło... teraz lipy są nad parkingami, a topole żeńskie przy blokach mieszkalnych.
Nikt nie myślał by sadzić drzewa z jakimś planem i rozmysłem... przykładów jest od groma
____________________
Z Pszenicznej...
07_Rene 13:11, 22 lut 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
A ja właśnie się zastanawiałam czy nie wyciąć lipy przy piwniczce? A tu taki głos w jej obronie. Wezmę to jeszcze w rozwagę...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
laurowisnia 13:39, 22 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewo, jak tam bodziszki, masz nasiona? Mój łąkowy wykiełkował, tzn. jedno nasionko.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Pszczelarnia 13:53, 22 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)
Ewo, jak tam bodziszki, masz nasiona? Mój łąkowy wykiełkował, tzn. jedno nasionko.


Nie mam nasion, będę polować na sadzonki w różnych szkółkach. Na potrzeby rabaty rozmnożę korzeniastego i 'Rozanne'.

A tutaj coś w sprawie planowania podróży, także wirtualnych:

http://www.theenglishgarden.co.uk/gardens/our-top-ngs-garden-picks-to-visit-this-year/
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 16:05, 22 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
To ja jestem chętna wirtualnie, od planowania już się trzymam z daleka.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies