Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Bogdzia 21:01, 22 lut 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)


Nie mam nasion, będę polować na sadzonki w różnych szkółkach. Na potrzeby rabaty rozmnożę korzeniastego i 'Rozanne'.

A tutaj coś w sprawie planowania podróży, także wirtualnych:

http://www.theenglishgarden.co.uk/gardens/our-top-ngs-garden-picks-to-visit-this-year/


Korzeniastego sadzonki mogę przywieźc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
alinak 22:17, 22 lut 2017


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ja też.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
sylwia_slomc... 22:30, 22 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Widzę, ze planujesz nadal, też dzisiaj nad warzywnikiem przemyśliwałam.....nawet coś naskrobałam , ale czy mi to tak wyjdzie to się okaże dopiero
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Jana 23:09, 22 lut 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
nie tylko lipy ale duże drzewa warto sadzić, bo mają w sobie taka magię....ja mam dąb, też ma ponad 200 lat...
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
nawigatorka 15:43, 23 lut 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ewus a w ZC są białe stokrotki? Pisalas u Marzeny.Bo M jest w okolicy to go wyśle na zakupy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Justyna 17:06, 24 lut 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Cześć Ewcia
Widziałam wczoraj Pokot i Twoje pszczółki Sceny z warzywnika też u Ciebie? No i malownicza Kotlina Kłodzka. Dobrze, że powstał ten film.
Do zobaczenia w sezonie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Pszczelarnia 00:46, 28 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Był czerwiec.

W tym roku (2015) w czerwcu w moim ogrodzie wszystko kwitło na raz: jaśminowce, różaneczniki, piwonie i róże, ostróżki, naparstnice, czosnki, omany i penstemony, szałwie i bukwica oraz dzwonki.








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 00:54, 28 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bukszpany i cisy czekały na cięcie:



warzywnik czekał na pielenie



a ja układałam bukiety,



obserwowałam dorodny tymianek w zielniku




podczas sadzenia tarmosiłam różaneczniki z torfu



miałam wiele rzeczy do wysadzenia

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 01:22, 28 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wtedy pojawili się goście w ogrodzie (ogród położony jest koło Wilczej Krzyżówki) Byli to - jak się potem okazało - p. Rekwizytor Grzegorz "Pani Ewo, ja już 30 lat w tej branży pracuję i nie mam dość" oraz p. Scenograf Joanna "a zioła jak pani suszy? Na werandzie można?"


I wszystko stało się nagle; był bal grzybiarza, na którym jedni byli marchewką, inni rycerzem, kolejni królikiem lub barmanem; a nasza pasieka pojechała na plan filmowy. Pszczoły pod naszą opieką miały zagrać w "Pokocie", filmie Agnieszki Holland kręconym na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

Na chwilę opustoszał sad i ogród:


Relacja z planu filmowego:
https://www.facebook.com/agroturystyka.pszczelarnia/



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 01:50, 28 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
W ostatnim sobotnim wydaniu "Wysokich obcasów" jest wywiad z Agnieszką Mandat. Nie oglądałam jej nigdy na scenie i na ekranie. Spodobało mi się to, co mówiła. Ciekawa osoba.
A nawiązując do migawek z tego pięknego czerwcowego dnia, to ciekawe wielce, jak takie przypadkowe wydarzenia mocno wpisują się w naszą historię.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies