Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 12:30, 09 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)



Blue Boy - tak się nazywa ten floks, za wolno się rozrasta, a jest niemal idealnie niebieski.
Jest jeszcze podobny Blue Bird, nie wiem jak z rozrastaniem, bo mam go dopiero od zeszłego roku.
Rabata kolekcjonerska mi się bardzo podoba, ja bym nie zmieniała. Ale wiem co czujesz, bo ja mam ochotę wykopać całą okrągłą.


Trzeba kopać bylinową, po latach robi się niemożebny chaos i trzeba ziemię przewietrzyć i porządnie dożywić. Rośliny odmłodzić. Mnie tylko jest żal, że tak wiele potem ląduje w kompostowniku, bo nie ma co robić z nadmiarem.

Jednak tytaniczność tej pracy polega na tym, że najlepiej jest od razu wszystko wykopać, przekopać i posadzić na nowo, żeby nie trzeba było dołować roślin. Przy dużej rabacie bylinowej to 2 dniówki minimum.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:32, 09 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
pestka56 napisał(a)
Wiecie, że w Warszawie na dachu jednego z hoteli (dawny Hayatt) od kilku lat jest pasieka Pszczoły (pół miliona) mają stamtąd blisko do Łazienek Królewskich.
Są też pasieki na biurowcach w centrum miasta.


Bardzo dużo jest takich rozwiązań we Wiedniu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:36, 09 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
eee_taam napisał(a)



wyciełam z kontekstu ...pochwalisz sie jaki kierunek obierasz ? )


opalacze znam i ja ...ale to były fajne czasy ...kazde oplacze na mnie pasowały ...a teraz tyle sie tego tałatajstwa namierzyłam ...i szukam dalej ....a szukam przyzwoitego stroju na basen ...w którym nie bede sie musiała opalać ...to jest w dzisiejszych czasach wyczyn


Justyś, jest plan zobaczenia kilku ogrodów holenderskich i zapoznania się z ideą New Perennial Movement.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 12:50, 09 sie 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
mam nadzieje, na relacje z wyprawy

ja wlanie sadze dosadzam i przesadzam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paniprzyroda 14:19, 09 sie 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)


Nie wiem, czy "in situ" wyjdzie i zakwitnie odpowiednio wcześnie.
A wiesz skąd ja mam nasiona? Z ogrodu botanicznego we Wrocławiu, chyba z siedem lat temu zebrane, wtedy nie wiedziałam jak się nazywa, ale podobały mi się pomarańczowe kwiaty, podobne do cynii. I tak poszły do ludzi potem, wymieniałam się w klubie pożądanego nasionka i były bardzo pożądane.


Dostałam nasionka od Gabrysi chyba trzy lata temu, posiałam, zakwitła, rozsiała się i zakwitła w kolejnym roku, stosunkowo wcześnie kiełkowała. W tym sezonie zdusił ją aminek, muszę poszukać, czy zachowałam jakieś nasionka
Podobnie jest z ratibidą, o którą pytał na którymś wątku Kondzio. Pięknie rozsiewa się sama, mam ją w dwóch kolorach.
Idę jeszcze odpocząć na ławeczkach, bom zmęczona ogórkobraniem
____________________
Dwa ogrody
mira 19:16, 09 sie 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)


Trzeba kopać bylinową, po latach robi się niemożebny chaos i trzeba ziemię przewietrzyć i porządnie dożywić. Rośliny odmłodzić. Mnie tylko jest żal, że tak wiele potem ląduje w kompostowniku, bo nie ma co robić z nadmiarem.

Jednak tytaniczność tej pracy polega na tym, że najlepiej jest od razu wszystko wykopać, przekopać i posadzić na nowo, żeby nie trzeba było dołować roślin. Przy dużej rabacie bylinowej to 2 dniówki minimum.


I ja tak kiedys zrobilam tyle ze wykopywałam, dzieliłam i wsadzalam do donic na koniec dosypywalam kompost. Na mojej małej rabacie przy moim tempie pracy zajęło mi to tydzień - teraz znów mam taka ochotę podziałać bo kompostu potrzeba tam dać i dać

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:13, 09 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kilka kolorów:
bordowy



różowy




i niebieski


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:12, 10 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
I znowu będę odczuwać imperatyw!
Łoboda zagościła u Ciebie samoistnie, czy wysiewałaś z torebkowych nasionek?
(Lata temu wysiewała się jako chwast na działkach. Bardzo mnie wtedy intrygowała kolorem).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasja83 08:14, 11 sie 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Pszczelarnia napisał(a)
Kilka kolorów:
bordowy



różowy




i niebieski



Wszystko piękne,ale mój faworyt niebieski
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
08:45, 11 sie 2017
Ewo czekam na zdjęcia z wyprawy ....i może coś więcej napiszesz o "ruchach bylinowych" ...kompletnie nie wiem o co w tym chodzi dla mnie nowość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies