Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

kryniafu 18:07, 28 wrz 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
No....... nareszcie. Kolejny dojrzały ogród, te mnie szczególnie fascynują a do tego ule...... to już wspomnienia z dzieciństwa.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
myszorek 18:12, 28 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
czółko Pciółko
Cieszę się, że pokazałaś swój ogród. Jakiż on miododajny, prawdziwa stołówka dla pszczół!!
____________________
ogród zmyślony
Pszczelarnia 18:51, 28 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Opowiem pokrótce, jak jest.
Ogród właściwy ma 32 ary, do tego dochodzą: droga (w stylu country), która stała się naszą w utrzymaniu (bo właściwei to tylko my z niej korzystamy) oraz brzeg górskiego strumienia (skarpy) o linii brzegowej 200-250 m.
W ogrodzie znajduje się wszystko: sad, ogród kwiatowy, ogród warzywny, zielnik, część parkowa, zarośla. Jest mała pasieka (6 uli), szopa i dom. Dom ma powierzchnię ok. 200 m i spiżarnię, piwniczkę oraz stryszek. Ma około 130 lat i jest już po remoncie.
Niedaleko domu mamy łąki, które chronimy przed nawozami i innymi opryskami, ponieważ siano z nich jest pożywieniem dla szkockiego bydła wyżynnego z ekologicznego gospodarstwa z sąsiedniej wsi.

W moim ogrodzie lubię drzewa (ponad stuletnie lipy i świerki oraz stare drzewa owocowe) oraz bliskość strumienia (o nim opowiem innym razem). Opowiem też o pszczołach.
Nasze drzewa:

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hanka_andrus 18:54, 28 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pszczółko,czyli masz hacjendę!Gratuluję i bedę tu zaglądać często,a miodek zakupię i postawię obok, będzie tak,jakbym u ciebie była realnie!
Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
an_tre 18:56, 28 wrz 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Pięknie się zapowiada domek i otoczenie z tradycją
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Pszczelarnia 19:05, 28 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A oto strumień:



I widok na ogród ze strumienia/potoku:
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basiaw 19:39, 28 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ewo, zanosi się na piękną opowieść, juz sama bliskość potoku zniewala. Stary dom, stare drzewa, będzie niesamowicie, z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gabriela 19:41, 28 wrz 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ewa, jakie masz cudowne stare drzewa, co ja bym dała za chociaż jedno takie drzewo!
Te schodki ze skarpy do strumienia to też Twoje? Fantastyczne miejsce, będę wpadać.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Basiaw 19:57, 28 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gabriela napisał(a)
Ewa, jakie masz cudowne stare drzewa, co ja bym dała za chociaż jedno takie drzewo!


O, to,to właśnie, stare drzewo na działce jest bezcenne. Mój skraweczek ziemi był golutki, nawet krzaczka za to sąsiad, który obok kupił 0,5 ha miał stary sad, potężne stare jałowce, wszystko usunął Teraz ma kawał chwastowiska, zarośnięty ugór a był sad... za to jałowce przed domem, byłyby największą ozdobą a już ich nie ma i żywota dokończą w wędzarni...

Pokazuj nam Ewo swoje piekne drzewa, na Twój wiekowy dom też pewnie nie ja jedna chętnie rzuciłabym okiem.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Ewa 20:05, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Witaj imienniczko fajnie, że się zdecydowałaś na wątek
Niesamowicie pięknie i urokliwie u Ciebie. Nie żałuj nam zdjęć
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies