Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:01, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I front Danusiowy. Już widać ale brak jeszcze wykończenia (wyściółkowania po całości jakimś igliwiem, trocinami przekompostowanymi, korą zmieloną????).

A ten żywopłocik nietypowo z cisów Fastigiata zrobiliśmy - niestety zabrakło. Albo poszukamy gdzieś indziej albo poczekamy do następnej wiosny (kopane).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Konstancja30 22:04, 19 maj 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Pszczelarnia napisał(a)

Widać jak fantazyjnie Ta kosi trawę przy ulach. Wprowadza tym - jak twierdzi - perspektywę, się poszerza w tym miejscu nasz obraz (rzekomo).



Ewuś ja nie wiem dlaczego Ta się nie wydłuża a poszerza perspektywa oczywiście ale wiem, że trafffkę kosi z fantazją iście ułańską ...
zapomniałam nadmienić o urzekającym efekcie filtrowania słoneczka przez liście ... mam do tegoż zjawiska słabość i niecierpliwie czekam na dojrzałość własnych młodych drzewek by się taką iluminacją móc u siebie cieszyć ...
łapanie deszczówki do tęczy to już fanaberia ... ale jaka piękna ... i jakie to szczęście, ze węch mam wybiórczy i o ile całym nosem swym (a jest czym ! ) wciągałam aromaty zielnika o tyle gnojówki z pokrzyw nic a nic u mnie nie czuć ... niestety dosłownie co czytaj własnej nie spreparowałam ...
hmmm ... ale mam studnię ... czy woda ze studni to jak deszczówka ... ??? ... bo może ja mogę ten specyfik jeszcze sporządzić ? ... zainspirowałaś mnie !!!
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
ana_art 22:16, 19 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewa zobacz niby takie proste koszenie w pasy a jaki efekt. Strumień jednak trochę groźnie wygląda więc dobrze, że wszystko ok.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Pszczelarnia 22:24, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
Oczy napasione pięknymi widokami , a Ta powiedz ze takie koszenie wydłuża a nie poszerza widok, ale to jak sie patrzy z tego miejsca gdzie zdjecie robione, w kazdym badz razie koszenie mi sie podoba choc jak raz tak u siebie zarzadziłam to z nastepnym koszeniem był duży problem bo kosiarka nie dawała rady tak wysokiej trawy skosic ,.Zielnik i warzywnik piękne a gdzie są bzy-lilaki?????


Bo właściwie na prostokąty łąkowe przed ulami należy patrzeć z innej perspektywy ale nie mam zdjęcia.
Bzy- lilaki.

To część założenia in spe o nazwie łąka. Posadziłam na razie 2 szt., kolejne 2 odmiany na razie przebywają w stolicy. Chaotycznie pokażę miejsce o nazwie "łąka". Prowadzę obserwacje kwiatków, które już tam są. Nasuwa mi się nawet pewien podział przestrzeni. Jej ramy to bzy-lilaki, dzikie róże gdzieś i liliowce oraz trzcinniki i inne takie znaturalizowane albo naturalne kwiatki



Wieczorniki damskie - judaszowe srebrniki też chcą tutaj rosnąć:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AniaDS 22:31, 19 maj 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Ten front rewelacyjny, siadłabym, tam na kawce :***
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Pszczelarnia 22:33, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Cd analizy gatunków:






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 22:34, 19 maj 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa cudny maj u Ciebie, lączka nad strumykiem będzie rewelacyjna
zaciekawił mnie ten żywopłot z buka kiedy będziesz go ciąć ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Alisonek 22:39, 19 maj 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Śliczny warzywnik zielnik, wszystko piękne jest!!!
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Bogdzia 22:47, 19 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Łąka fajna ale ja bym tam coś dosadziła nie tylko gatunki dziko rosnące , więcej koloru bym dała. Margaretki , maki i mnóstwo innych, kiedyś tu wyliczanka już była.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 22:49, 19 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256



I tyle, żeby Was planami łąki nie zamęczyć.

A teraz ukochane azalie pontyjskie, rosną na 2 stanowiskach. Zapach kaliny Burkwooda i azali pontyjskiej oraz lip w porze kwitnienia uważam za najbardziej "ekspansywne" w moim ogrodzie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies