Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Gardenarium 23:43, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rosną nieźle - pień też. U mnie ok.
Ale w sumie to są karłowe korony, do 3 m średnicy. Bardzo jestem zadowolona z tych drzew i ich kształtu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
suna 21:17, 17 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Witam!
Chciałabym posadzić kilka wiśni przed tujami. W jakiej minimalnej odległości powinnam je posadzić biorąc pod uwagę przyrost ich korony i wysokość tui, jaką osiągną za kilka lat?
Gardenarium 21:20, 17 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Połowa korony to jest 1.5 metra, czyli to jest minimum, a optymalnie 2 metry od tui.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
suna 21:40, 17 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Ale szybka odpowiedź !
Dziękuję!
Kocurra 14:35, 30 kwi 2012


Dołączył: 02 gru 2011
Posty: 43
I ja stałam sie posiadaczką dwóch na razie ( i ostrzę zęby na trzecią) wisienek kulistych. Są bardzo ładne, wysokie., szczepione na 220 cm, albo i więcej, prościutkie. Trzeba je palikowac koniecznie? Przypuszczam, że trzeba. Na razie mąż zrobił to za pomoca niezbyt estetycznych listewek i trytów. Planuję zamienić te listwy na kije bambusowe, ale nie wiem, czy będą wystarczająco trwałe i stabilne. Nie wiem też, czy te tryty to doobre rozwiązanie, sa takie sztywne. Pewnie lepsza byłaby specjalna taśma? W ogóle proszę o jakiś drobny instruktaż, jak palikować, tzn przywiązywać, bo jak wbijac kije to juz wiem. Wiązać drzewko na sztywno czy zostawić troche luzu? Kiedy można będzie usunąc taka uprząż?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1232-ogrod-pechowy-potrzebuje-szkieletu
Sebek 15:03, 01 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zobacz u Sylwii jakie ma podpory
http://www.ogrodowisko.pl/watek/113-ogrod-sylwii-od-poczatku?page=471

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abiko 11:10, 07 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Mam problem z moją wiśnią. Posadzona w tym roku, pięknie zakwitła, ale teraz nie ma zielonych liście tylko żółto zielonkawe..tak wygląda..


druga ma piękne zielone listki..co jej może dolegać..szkodnik? zasilić czymś..?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
stychaz 13:15, 11 maj 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witam,

Podobnie wyglądały wiśnie, które widziałam dzisiaj w szkółce i zwątpiłam. Wydawało mi się, ze o tej porze wiśnia (nawet w donicy) powinna mieć już chyba rozwinięte pąki liściowe. Te które dzisiaj widziałam miały przekwitnięte kwiatki ale liście lewo ledwo się rozwijały. Czy to normalne ? zastanawiałam się nad kupnem ale na razie ich nie wzięłam.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 16:13, 14 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje dobrze wyglądają, ale ogólnie wiśnie mogą chorować ma brunatną zgniliznę drzew pestkowych, która objawia się zamieraniem gałązek, a porażone kwiaty więdną, brunatnieją i zasychają. To nie szkodnik tylko choroba.

Mogłaś już kupić zainfekowaną wiśnię w szkółce, kiedy to załapała chorobę np od mszyc czy innych szkodników przenoszących zarodniki.

Wycinamy porażone gałązki i pryskamy Score 250 EC, Topsin M. albo Miedzian.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 08:58, 15 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
No właśnie ona nie wygląda, aby miała porażone gałązki, ale wezmę drabinę i sprawdzę. Cóż będziemy pryskać..mam nadzieję, że przeżyje.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies