Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

OlaB 14:19, 24 kwi 2016

Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 19
nawigatorka napisał(a)

Choc nieduże ale za to ladne maja pnie bo bardzo proste - radziłabym jednak wesprzec je palikami, by silny wiatr nie obrywał im młodych drobnych korzeni.

nie wiem co lubisz i jaki styl ogródu preferujesz ale z uwagi na to, że to przedogródek polecałąbym coś zimozielonego, np w geometrycznych bryłach i do tego coś zwiewnego np trawy uzupoełnione sezonowo bylinami czu cebulami.

a jaka to strona świata? jak szeroki jest ten pas? metr?


Nawigatorka - wielkie dzieki za odpowiedz. umbry rosna od strony poludniowej, wiec patelnia.
Bardzo lubie styl nowoczesny. Uwielbiam trawy - myslalam, zeby posadzic miedzy nimi gracki. a moze lepiej jakies byliny typu gaura?

Jakie rosliny pasuja do tych wisni? Jakies przyklady? slowo obrazkowe do mnie przemawia )

Czy moje nie sa za wysokie, by byc w takim miejscu (szczepienie na wys. 220cm)

ps. w paliki zaopatrze sie jutro )
____________________
ANNA1976 15:48, 04 maj 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
OlaB czy mogę prosić o namiary gdzie zamawiałaś swoje umbry? wysłałam ci PW
____________________
Ogród pod sosnami
adka 16:48, 06 maj 2016


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Witam serdecznie. Kupilam wisniei chciałabym je posadzić pomiędzy brzozami pożytecznymi . W jakiej odległości od brzóz powinnam sadzić?
____________________
Adrianna
ANNA1976 19:12, 10 maj 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Kupiłam chorą umbrę
Do wysokości 30cm z jednej strony pnia wygląda tak jak na zdjęciach wyżej jest już ładna.
Pan w centrum ogrodniczym powiedział że nie jest na sprzedaż, że właściwie to dawno powinien ją wyrzucić.
Poprosiłam aby mi ją sprzedał, zapłaciłam za nią przysłowiowe 10zł

Czy ktoś wie co to za choroba?
Czy jakoś mogę jej pomóc?
Miała kwiaty, teraz ma ładne liście więc może nie jest z nią tak źle?





____________________
Ogród pod sosnami
ANNA1976 19:32, 10 maj 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423



____________________
Ogród pod sosnami
Mazan 21:50, 10 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
ANNA1976

Wygląda na bakteryjnego raka drzew pestkowych. Są wklęśnięcia powyżej otwartej rany, a także pęknięcia kory i wyciek. Infekcja się powiększa. Szans większych nie ma, ale dopóki sprawny będzie system korzeniowy - grozi zgorzel podstawy pnia - roślina będzie wegetować. Możesz próbować, ale nie słyszałem żeby udało się uratować tak młodą roślinę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ANNA1976 22:03, 10 maj 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Dziękuję Mazan. Czy to może być zaraźliwe dla innych roślin?
Edit
Już doczytałam
Czy powinnam ją wyrzucić?
____________________
Ogród pod sosnami
kaz742011 13:53, 22 maj 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Wczesną wiosną kupiłam 3 wiśnie. Były wtedy prawie bez liści. 2 mają ładne dosyć duże zielone listki. Ale jedna znacząco odbiega od pozostałych. Co prawda pojawiły się na niej listki ale są dużo mniejsze od liści na 2 pozostałych drzewach. Zauważyłam też że ma jakby obcięte dolne gałęzie które posmarowano jakimś lakiem. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale na zdjęciach powinno być widoczne. Co to jest? I czy to drzewko ma szansę dorównać do pozostałych?



____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Gardenarium 10:09, 28 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy ono nie ma czasem raka bakteryjnego, pokaż zbliżenie tego miejsca Mazanowi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szanta 13:47, 31 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
ANNA1976 napisał(a)
OlaB czy mogę prosić o namiary gdzie zamawiałaś swoje umbry? wysłałam ci PW


Ja też mam prośbę o PW z adresem, gdzie można je kupić.

Z góry dziękuję Nie mogę nigdzie dostać Nigry, to może taką kupię.
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies