Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

16:22, 03 maj 2014
Mam zamiar zakupić te wiśnie do swojego przedogrdka i tak sobie myślę co pasuje do nich???? Co można posadzić pod nimi???
Selly 14:38, 23 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Coś się dzieje niedobrego z jedną moją wiśnią. Kupiłam tej wiosny 5 szt. Mają tworzyć szpaler. Jednak jedna ewidentnie choruje, w porównaniu do pozostałych prawie nie ma liści.
Czy ktoś wie, co to może być i jak ratować ten egzemplarz ?

Ta jest chora .

A tu dla porównania inna w tym samym czasie. Zdrowa.

Poradźcie jak uleczyć tę chorującą. Na wszelki wypadek opryskałam ją już 2 razy topsinem oraz w odstępach tygodniowych preparatem anty-przędziorkowym. Minimalnie jej się poprawiło, ale wciąż bardzo odstaje od reszty. Wolałabym , żeby to nie był początek końca...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Gardenarium 16:00, 23 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz czy nie więdną liście, jak więdną i zamierają to pewnie będzie nie do uratowania.

Jeśli tylko rzadziej rosną, nic nie będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Selly 09:46, 26 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Dziękuję Danusiu. Liście rosną. Mikre i wolno ale rosną. Pryskam tę moją wiśnię przeciwko przędziorkom, bo coś mi się wydaje, że te dziadygi tam żerują !
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Gardenarium 19:45, 27 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam pytanie:


Witam serdecznie, Pani Danuto wczoraj mąż mi sprawił dawno upragnione wiśnie osobliwe (5 szt.) i chcemy je posadzić wzdłuż płotu co 3 metry(czytam Pani porady

Ale co do towarzystwa im wsadzić co by im nie było samotnie i pusto???

Czym je Pani zasila i co wysypać pod nie po posadzeniu ,bo kora chyba nie bardzo? Dziękuję jak zwykle za podpowiedz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:47, 27 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba wystarczy poczytać ten wątek i wszystkie odpowiedzi same się znajdą. Każdy lubi co innego więc nie musisz kopiować tego co ja mam, bo to duża rabata bylinowa. Możesz posadzić berberysy w dwóch kolorach lub derenie 'Ivory Halo' plus hortensje, nie wiem, możliwości są tysiące

Zasilam je kompostem w dołek podczas sadzenia i koniec. Rosną już tyle lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwka 10:36, 02 lip 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
W poszukiwaniu wiśni znalazłam ofertę jednej ze szkółek, która posiada te drzewka w formie miniaturek, szczepione są na wysokości 25 cm.
Czy ktoś miał jakieś doświadczenia co do takich maluchów?
Zastanawiam się nad kupnem, małe też piękne
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
martika 16:50, 11 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Cos zżera mi listki wiśni, tak ładnie powiększyła się w tym sezonie i po miesięcznym urlopie wracam i cuda się dzieją:co to? i czym walczyć? Czy moze być to dzieło opuchlaków, bo je na pewno mam.

Mam ich 5 i każda taka.Mam trzmieliny w sasiedztwie, ale nie ruszone inne też ok.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Mazan 18:52, 11 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Martika

Takie objawy jak nr 1 to szkieletowanie liści. Skórka z miąższem wyjedzona, druga skórka zostaje. Tak żeruje bardzo dużo gatunków gąsienic i - jeśli są - opryskaj środkiem owadobójczym /actara, decis, calipso, itd./. Następne dwie to choroba grzybowa dziurkowatość liści drzew pestkowych. Zwalczanie - teraz topsin, a wiosną w okresie bezlistnym środkiem miedziowym. W sadach jest zwalczana "przy okazji" walki z innymi chorobami, ale u Ciebie to ozdobna.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
martika 19:47, 11 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dziekuje serdecznie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies