Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

Milka 14:13, 12 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Oto jedna z moich ostatnich realizacji - Ogród preriowy









ależ pięknie to wygląda!...tak zwiewnie, subtelnie i intrygująco zarazem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa567 16:15, 17 sty 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
Witam. Na rabacie od strony południowej domu mam róże wielkokwiatowe, chciałabym połączyć je z trawami, tylko nie wiem jakie trawy posadzić aby dobrze wyglądały. Dodam, ze na rabacie tej rosną jeszcze iglaki. Proszę o poradę.
Ewa
____________________
pozdrawiam Ewa
Sebek 19:30, 17 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To zależy ile tam jest miejsca - ale myślę, że połączenie z rozplenicami (little bunny), stipami czy innymi "włochatymi" trawkami będzie pasować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa567 22:32, 18 sty 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
Dzięki za szybką odpowiedź.Pomysł podoba mi się, a miejsca wystarczy.
Pozdrawiam Ewa
____________________
pozdrawiam Ewa
Gardenarium 18:04, 19 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do róż mogą jeszcze pasować turzyce np. Carex comans 'Frosted Curls' i Carex testacea 'Prairie Fire'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margarete 17:52, 04 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witam wszystkich na tym forum do którego zaglądałam anonimowo już nie jeden raz. Podziwiam waszą wiedzę i znajomość tematów oraz dużą otwartość do różnego rodzaju porad. SUPER !

Tym razem ja szukam porady na temat traw skomponowanych z bylinami na niedużej rabacie. Marzą mi się funkie albo żurawki nisko pokrywające przestrzeń a ponad nimi wysokie trawy z pięknymi pióropuszami. Nie wiem tylko czy tego typu połączenie ma sens z punktu widzenia wymagań tych roślin. Mam nieduży ogród za domem, ziemie licha i tył ogrodu graniczy z linią sosnowego lasku wiec jest ocieniony.

Rabate chciałabym umieścić w połowie drogi między domem a lasem czyli na doświetlonym w miarę miejscu. Jutro postaram się załączyć fotki terenu. Jestem początkującym "ogrodnikiem" ale podchodzę do czasu spędzonego w ogrodzie z dużą pasją, do tej pory "dorobiłam" się rabaty kwasolubnych ( 3 rodzaje azalii, rododendron, 2 hortensje, modrzewnica, pierisy i 3 wrzosy) oraz skarpy przed domem którą ze względu na nasłonecznienie i wygodę w obsłudze obsadziłam macierzanką ( 4 odmiany) i obsypałam żwirkiem umieszczając gdzieniegdzie głazy piaskowca. Wygląd cudnie, pachnie też i robiłam ja wg porad firmy szkółkarskiej od której kupowałam macierzanki.Ale teraz z tymi trawami i bylinami to boję się narobić błędów wiec proszę o pomoc.

Jutro wrzucę foty. Z góry dziękuje!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gardenarium 08:54, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli ziemia licha to ją po prostu użyźnij. Uboga gleba to nie koniec świata, a od czego jest kompost?
Nie sadź w żadnym wypadku w to co jest, wytycz rabatę i całą ją przekop z kompostem lub czymś innym, co użyźni teren pod rośliny.

Poczytaj tutaj.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margarete 17:23, 05 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bardzo ci dziękuje Danusiu za szybką reakcje na mojego posta. O poprawianiu zdrowotności gleby już poczytałam, teraz wertuję wątki o trawach w kompozycji z bylinami. Myslę że połączenie jednego typu wysokiej trawy oraz kilku niższych z żurawkami i funkiami (przynajmniej w 2 klorach z kazdej ztych grup roslin) to powinno dac fajny efekt.

Poniżej załączam kilka fotek z mojego ogrodu, nie wygląda pięknie bo jestem dopiero u progu prac nad jego kompozycją. Póki co znajduja sie w nim już jakieś przypadkowe nasadzenia z których większośc chciałabym zachowac albo przesadzic. Miejsce na rabate z traw i bylin wymyśliłam to pokazane z oddali na zdjeciu nr 1 i z bliska na nr 3. Tak żebym siedząc na tarasie i patrząc na las w tle miała przed oczami tę rabatę.

Co o tym myslicie ? A może lepiej byłoby ja umiejscowic bliżej domu, tu gdzie lezy akuratmój pies na zdjeciu ostatnim i przedostatnim ?Ogród jest od strony wschodniej ograniczony ścianą lasku, od południa odgrodzony od sąsiadów żywopłotem z ligustra ( niskim... bo słabo mi bardzo rośnie), od zachodu mam ogród sąsiada a od północy dom i taras.

Nie wiem od czego zaczą planowanie, jak wybrac własciwe miejsce na rabaty, jak wkomponowac w rabaty i wykorzystac te rośliny które mam od kilku lat i które naprawde cieszą mnie swoim widokiem w sezonie.
Marzą mi się trawy w moim ogrodzie.......Od czego zacząc ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gardenarium 21:56, 07 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Założyłaś wątek a więc cd. w Twoim wątku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kKasiA 21:40, 25 kwi 2013


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Witam proszę o radę chcę stworzyć rabatę koło bocznego tarasu który będzie około 50 cm nad ziemią, chcę aby trawy ( raczej jeden gatunek) wynosiły się ponad poziom tarasu tak około 40- 60 cm
Wybrałam Pennisetum alopecuroides 'Black Beauty' lub Miscanthus sinensis 'Gracillimus' choć nie ukrywam ze ze względu na kwiatostany wolałabym te pierwsze. Które lepiej się sprawdzą? Kiedy odbijają po zimie i czy w trakcie odbijania dają redę zakwitnąć np czosnki posadzone pomiędzy? Co ile cm muszę posadzić trawy( rabata długości około 8m)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies