Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

Ewik 23:17, 14 kwi 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dla mnie fajnie, ale czy nie za blisko są horti ? niech wypowiedzą sie mądrzejsi, zapewne dziewczyny będą miały pomysły .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
alinak 23:26, 14 kwi 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Karolinek napisał(a)
Dziewczyny, czy połączyłybyście trawę z trzmieliną, czy to dobre towarzystwo? Pomiędzy są limki, jeszcze takie malutkie. Posadziłam i teraz dopiero się zastanawiam






hortensje na pewno są żle posadzone . daj je do tyłu ....jeżeli trawa do trzmielin to wg, mnie nie trawa , tylko jakiś carex strzelisty lub ostnica pony tail .....i jeśli trzmielina to zupełnie płożąca a chyba z tego co widzę to będzie pnąca ...ale może się mylę ....
kompozycje ułożyłabym w trójkąt a nie w rząd ...
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Karolinek 10:34, 15 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Dziękuję za podpowiedzi. To trzmielina 'Emerald Gaiety', więc płożąca. Alino, w trójkąt piszesz, możesz tak "łopatologicznie" zobrazować, ja bardziej intuicyjnie działam, początkująca ogrodniczka ze mnie.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
07_Rene 14:29, 18 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Proszę o pomoc w doborze traw do hortensji Anabell i Pinky White. Zastanawiam się nad miskantami Morning Light lub Gracillimus. Mam obawy, że pierwszy nie bedzie pasował kolorystycznie, a drugi z kolei urośnie zbyt duży. Dodam, że rabata jest w półcieniu (cień między 14-18). Co myślicie?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
waldek727 16:26, 18 cze 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Renato.
Uważam osobiście, że bardzo trafnie dobrałaś trawy do swoich hortensji. Obie są zwiewne o pokroju fontannowym i będą wspaniałym uzupełnieniem dla Anabellki i Pinky Winky. Dobrze komponują też z nimi rozplenice i nie będąca trawą perowskia z oddzielnie przygotowaną dla niej glebą, lub po prostu w dużej donicy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
megabasia 23:03, 20 lip 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Muszę ograniczyć ogrodowisko. Trawy mnie zauroczyły. Wszystko bym wsadziła, a miejsca brak. Więc wsadzam w doniczki, w nich trawy też pięknie wyglądają Dwie pierwsze świeże, zobaczymy, jak się przyjmą.

W towarzystwie surfinii:
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
szkabona 22:57, 21 lip 2014


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Podpowiedzcie proszę, która odmiana Hakonechloa najlepiej wkomponuje się w biały kąt w moim ogrodzie. Chcę ją posadzić pod hortensjami Limelight. W pobliżu miskanty Gracillimusy i brzozy Doorenbos.
Obawiam się, że Aureola będzie zbyt żółta. Zastanawiam się nad Fubuki.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu.
Przesyłam też link do kompozycji, która mnie zauroczyła:

http://www.houzz.com/photos/138184/Romantic-Tarrytown-Terrace-traditional-landscape-new-york

Zastanawiam się, która to z odmiana Hakonechloa.
W treści (opisach pod zdjęciem) pada słowo Aureola. Nie jest za mało żółta jak na Aureolę?
martika 21:52, 15 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mam miłorzęba Pendule szczepiony na wys.150 i chce go czyms podsadzić, mysle o rozpplenicy Hameln?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
ZbigniewG 19:04, 16 sie 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
jest bardzo prosty sposób posadzić, sprawdzić jak pasuje i są wtedy dwa wyjścia ja tak robię
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Karol99 11:14, 17 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jakie polecalibyscie ładne, niezawysokie ozdobne trawy na rabatę? pozdrawiam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies