Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa i krzewy liściaste - gatunki niepolecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa i krzewy liściaste - gatunki niepolecane

Gardenarium 23:46, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klon jesionolisty ten zwykły - to rasowy "śmieciuch". Przepraszam miłośników tego drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bacowa 21:12, 20 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
jambosana napisał(a)
Hej, ponieważ wątek podobny z "iglakami" spotkał się (generalnie) z pozytywnym odzewem, może spróbujemy zrobić taki ranking liściastych. W "iglakach" wyjaśniliśmy sobie, że jest on w 100 % subiektywny, tzn. ktoś nie lubi danej rośliny i uzasadnia, ktoś inny pisze, że wręcz przeciwnie - on uwielbia, podaje zalety, a wady owszem są, ale niewielkie, za to potencjalny nabywca roślinki ma większą wiedzę.
Na pierwszy ogień mój typ. Katalpa. Mam katalpę Purpureę. Od wiosny 2009r. Ma piękne purpurowe przyrosty, piękne duże liście. Rośnie słabo, ale może jej nie odpowiada stanowisko - słoneczne, gleba gliniasta, kamienista, w tym miejscu sucha. Ale nie o to chodzi. Wierzę, że kiedyś "załapie" i rozrośnie się, dając piękny, świetlisty cień i kwiaty. Chodzi o to, że ona jest źródłem moich corocznych stresów w okolicy maja. Wchodzi w okres wegetacyjny bardzo późno. W połowie maja, choć wokół przyroda tętni, ona straszy swoim łysym kikutem. A ponieważ wiem, że przemarza, a nawet potrafi w młodości zmarznąć w ogóle, od początku maja, codziennie, chodzę koło niej i obserwuję, czy w końcu puszcza listki. W tym roku ruszyła koło 20 maja !. Teraz z kolei jest już prawie łysa....Najgorsze jest to, że posadziłam ją od frontu....
Moja katalpa zmarzła w zeszłą zimę a ,miałam ją w ogrodzie osiem lat , była ogromna, pięknie kwitła . I juz jej nie ma ,a szkoda.
monteverde 20:07, 21 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja też mam pierwszy rok, surmię, a może ona potrzebuje takiego zainteresowania?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
moni 19:35, 23 lis 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Mowa o wszystkich odmianach klona jesionolistnego czy tylko o odmianie " flamingo"?.
____________________
Mona
Sebek 22:21, 23 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Raczej wszystkich
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 01:12, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
moni napisał(a)
mowa o wszystkich odmianach klona jesionolistnego czy tylko o odmianie " flamingo"?.


Flamingo to nawet ładny jest, ale nie polecam.
Najbrzydsze są zwykłe klony jesionolistne. Nawet na skwery miejskie ich nie polecają
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abrakadabra 00:59, 10 gru 2011


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Ponawiam pytanie - jak odróżnić płeć u miłorzęba?
A nie jest tak żeby były owoce to musimy mieć dziewczynkę i chłopca w pobliżu? Jak jest tylko jedno to owoców nie będzie?
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
pogotowieogr... 08:21, 10 gru 2011


Dołączył: 29 paź 2011
Posty: 86
Faceci tworzą koronkę strzelistą a kobiety rozłożoną, a w starszym wieku po kwiatostanach
____________________
Janusz Zaremba
Pszczelarnia 13:31, 11 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jesiony - nie grzeszą urodą: późno puszczają liście, zaraz po przymrozkach na raz zrzucają, nie zdążą się przebarwić, wysuszają otoczenie, pokrój pozostawia wiele do życzenia choć to rodzime drzewa a drewno ich drogocenne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Madzenka 00:03, 08 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A czy pnącza mogą być? Rdest auberta. Zaraza rośnie w tempie niewyobrażalnym, obrasta wszystkie rośliny w koło, nie można nad tym zapanować, a cięcie wymaga nie lada pracy. Przerósł mi przez domek na narzędzia, miałam zielony sufit , który rozsadzał dach. Polecam tylko wtedy gdy chcemy, aby nam pożarł jakiś budynek, który szkoda zburzyć a chcemy bardzo szybko ukryć w zielonej gęstwinie.
Zimą straszy plątaniną lysych gałązek.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies