Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Pola 19:51, 13 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Cudne te tulipany, jesienią też będę je sadzić
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Domi 19:53, 13 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Marzena2007 napisał(a)
Takie kobierce tulipanów są zachwycające............


...o ile z ziemi wychodzą tulipany w kolorze jaki się zamówiło. Dzisiaj wyszło z gruntu coś czerwonego, co miało być białe... No nic, zobaczymy co będzie dalej.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Madzenka 20:20, 13 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Domi napisał(a)

Takie kobierce tulipanów są zachwycające............


...o ile z ziemi wychodzą tulipany w kolorze jaki się zamówiło. Dzisiaj wyszło z gruntu coś czerwonego, co miało być białe... No nic, zobaczymy co będzie dalej.


No to strasznie nie konweniuje
A mi sie jeszcze tak nie zdarzyło ... Tzn zamienione kolory
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Marta 23:11, 13 kwi 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Śliczne tulipanki Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Pwl 11:07, 14 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Przeglądałem jeszcze raz cały wątek od początku... no i... strasznie spodobały mi się azalie, widziałem
je w centrum ogrodniczym ostatnio i od tamtej pory cały czas dumam... Dominiko, ile sztuk jest potrzebnych
aby uzyskać zbliżony efekt jak u Ciebie? Podobają mi się że mają taki ładny pokrój i nawet bez kwiatów
wyglądają świetnie. Szkodniki chyba ich omijają czy coś jednak ich atakuje? Co o nich sądzisz?

Domi napisał(a)
Azalie japońskie o łososiowych kwiatach:

____________________
paweł
Domi 18:24, 14 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pawle, na załączonej przez Ciebie pierwszej fotce jest 7 krzaczków, na drugiej 11 (ale tego nie widać). Moje azalie teraz wyglądają najgorzej, bo mają całkowicie zbrązowiałe liście, w połowie zbrązowiałe liście lub wymieniają je na nowe.Dotąd nie chorowały. Traktuję je tak samo jak różaneczniki: ta sama pielęgnacja i opryski przeciw chorobom i szkodnikom. Podobnie jest z ich walorami dekoracyjnymi: kwitną wiosną, jak różaneczniki, a przez resztę roku są zielonymi krzaczkami. Żmudne jest usuwanie zwiędniętych kwiatostanów, bo są maleńkie. W zeszłym roku dosadziłam kilka nowych krzaczków kwitnących na biało, ale chyba przemarzły. Jeszcze mam nadzieję, że odżyją. Te sadzone kilka lat temu nie przemarzły. To chyba wszystko, co mogę o nich powiedzieć.
Tak wyglądają obecnie (te 7 krzaczków):

Tutaj w innym miejscu 3 krzaczki (też aktualne zdjęcie):
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
bogumila 18:53, 14 kwi 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Tez posadziłam w ubiegłym roku białe,po zimie wyglądały całkiem,całkiem ale teraz jest tylko kupa brązowych liści...tak mi się podobały,bo miały piękne,duże kwiaty.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Domi 19:01, 14 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Nowa trawka posadzona...oraz tulipany "Golden Day" już prawie w pełnym rozkwicie:


i ta sama rabatka od drugiej strony:
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Pwl 19:49, 14 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Dzięki wielkie Domi! Całkiem całkiem wyglądają po zimie. Jestem ostatecznie przekonany
____________________
paweł
Domi 19:55, 14 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies