Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

bell 01:36, 27 kwi 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 21
witaj Dominiko
jestem na 50 stronie wątku i nie mogę przestać oglądać Twojego ogrodu
no ale cóż .... do rana pewnie dam radę
jestem pod ogromnym wrażeniem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1786-powstajacy-ogrod-izy mój ogródek
Domi 08:25, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Marzena2007 napisał(a)

Też sobie kupiłam kłosówkę, skopiowałam Ciebie. Ale szafirki + kłosówka to niesamowite połączenie. W przyszlym roku zafunduję sobie taki widoczek


Marzenko, między kępkami tej kłosówki są jeszcze wczesne miniaturowe irysy granatowe i niebieskie.Tylko, że one kwitną bardzo wczesną wiosną (jako pierwsze, jeszcze przed krokusami) i teraz mam już tylko łodyżki. Je też warto posadzić w okolicy tej trawki, bo efekt kolorystyczny będziesz miała dłużej. No chyba, że kłosówkę trzeba będzie przyciąć na wiosnę. Tego nie wiem. Zobaczymy za rok...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 08:30, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
noemi napisał(a)
Poczytałam o tej kłosówce , byłaby idealna do mnie , lubi wilgotne podłoże, może rosnąć w cieniu ...hmmm myślę , główkuję ... nie mogę pracować !!!


Noemi, zakrzyknę w języku naszych sąsiadów: Pozor! Pozor! Czytałam, że kłosówka lubi słońce i półcień...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 08:35, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)
Ja też jestem tym ktosiem oglądającym i zadającym pytania, i wzdychającym z zachwytu nad Twoją materią ogrodową i wyczuciem smaku.

Zapytam (dla upewnienia), ten berberys to jest Green Carpet (koło tulipanów botanicznych)?
Kłosówka miękka przy szafirkach bajecznie się prezentuje i ją widać, choć jest drugim planem. To jest właśnie sztuka!


Potwierdzam: to jest Green Carpet. No z tą kłosówką trochę pobiegałam po ogrodzie szukając dla niej miejsca. Ale jak trafiła między te pionowe jałowce, pomyślałam: BINGO! No i teraz Forumowicze utwierdzają mnie tylko w słuszności podjętej decyzji. Senkju wery macz.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 08:39, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
mira napisał(a)
śliczne masz tulipanki, trawka z Wojcieszkami super

czy tulipany masz tylko w kolorze bało-kremowo-żółtym ? tak celowo - pieknie to wygląda
u mnie wariactwo kolorów a tu tą elegancję podpatrzyłam i muszę to przemysleć


Miro, taki miałam zamysł: mieć tylko białe, żółte, fioletowe (te dopiero zaczynają kwitnąć), ale powyłaziły czerwone. No i co mam z nimi zrobić, jak są takie fajne? Może w przyszłym sezonie uda mi się utrzymać rygor kolorystyczny???
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
monitka 08:50, 27 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Domi napisał(a)


Dominiko powiedz mi proszę co rośnie na tej pięknej rabacie rabacie oprócz świerków serbskich?

Fajne te nowe kule
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Domi 08:58, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Leno, anetanko, anulu_wn, elizo3, noemi, Marzenko, Irenko, Pszczelarnio i pozostali Drodzy Odwiedzający mój watek:
t
ylko swiadomość, że oglądacie moje zdjęcia, że zaglądacie do mojego watku w oczekiwaniu na nie, zmusza mnie do gimastyki z apratem, ponieważ za 2 tygodnie mam termin porodu i nie wiem ile jeszcze pociągnę Dzięki za motywację do ruchu na świeżym powietrzu!
Mam nadzieję, że uda mi się zrobić zdjęcia wszystkich posadzonych tulipanów, żeby mogły być inspiracją lub antyinspiracją dla Was na przyszły sezon.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Sebek 09:26, 27 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Oooo - no to gratuluję A zdjęcia na pewno są inspiracją
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa 09:28, 27 kwi 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Ooooo ja tez składam gratulacje
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Domi 09:29, 27 kwi 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
monitka napisał(a)



Dominiko powiedz mi proszę co rośnie na tej pięknej rabacie rabacie oprócz świerków serbskich?

Fajne te nowe kule

Lecę od lewej:fragment klona palmowego (ta bordowa gałąź), sosna bośniacka, 2 kulki bukszpanowe, przed nimi wrzosy i wrzośce (było też hebe, ale wyleciało), za nimi miskant "Variegatus" (obecnie przycięty, więc go nie widać), latarenka, 3 kulki bukszpanowe, przed nimi wrzosy i wrzośce oraz trawki, 3 jałowce płożące, rojniki, później jest bordowy perukowiec (to łyse krzaczaste bez liści). Za serbami rosną też różne wysokie trawki, ale teraz również są przycięte i przez to widać siatkę ogrodzeniową...

I na ponizszej fotce widać co jest dalej:
3 kolumnowe cisy, między nimi kuliste żółte thuje Golden Globe, z przodu irga, z tyłu cyprysik Lawsona "Ivonne" oraz glediczja trójcierniowa, no i na pierwszym planie hortensja bukietowa "Grandiflora", a z tyłu pęcherznica "Diabolo", później lecą już thuje "Smaragd", przed nimi trochę runianki, dalej klon pensylwański (ostatni patyk po prawej na pierwszej fotce).
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies