Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Gardenarium 12:16, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Dominiko

Nareszcie doczekałam się, aby zobaczyć Twój ogród w większej perspektywie.

To prawda, masz wszystko, co lubimy na Ogrodowisku. Jest po prostu cudnie, widzę tam cząstkę mojego ogrodu, czy się na nim wzorowałaś, czy trafiłaś na Ogrodowisko, bo my wszyscy ze mną na czele lubimy bardzo taki styl?
Jestem bardzo ciekawa, a jeśli nie, co było inspiracją "kulkowej" inwazji w Twoim ogrodzie?

Zauważyłam także zestawienie żółtego bukszpanu z zielonym, co uwielbiam stosować w swoich projektach

Dziękuję niezmiernie, że dołączyłaś do nas. Nadmieniam, że Domi zdobyła u nas nagrodę w naszym wiosennym konkursie.

Zapraszam do wiosennego ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grapaka 12:20, 11 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Potwierdzam ładny ogród
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Domi 12:22, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Niestety brzozy strasznie śmiecą, a na działce sąsiadki jest kilkunastometrowy gigant, który zrzuca właśnie liście na mój ogród. Nie cierpię tego drzewa, bo muszę grabić tony liści. Małe listki brzozy nabijają się na bukszpan i na ekran z cisa, więc trzeba je zbierać ręcznie. Masakra. Ja moje brzozy przycinam.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
bogumila 12:26, 11 paź 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Kolejny ,piękny ogród.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Domi 12:45, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witam Cię Danusiu w moim wątku Kulki bukszpanu były u mnie od początku, podobnie jak hortensje, cisy, świerki serbskie, różaneczniki, klony palmowe, trawy, wrzosy. Drzewko bonsai kupił mój mąż i od niego zaczęliśmy projekt ogrodu.
Dobór roślin zaproponowała pani, która projektowała mój ogród. Z czasem okazało się, że rabatki z kulkami są moimi ulubionymi i zaczęłam dosadzać nowe kuleczki. Ogród początkowo miał charakter bardziej naturalistyczny i był moim zdaniem całkiem "łysy".

Nie byłam zadowolona z tzw. pierwszego planu.Ale azjatyckie podróże (zapraszam do wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/439-tajlandia-ogrod-z-drzew-i-krzewow-formowanych) tylko utwierdziły mnie w "formowanych" preferencjach i zaczęłam sama przesadzać rośliny.

Nie ruszam dużych nasadzeń, nie zmieniam kształtu rabat, bo wszędzie mam obwódki z kostki i nawodnienie, więc byłoby to trudne. Manewruję tylko z drobnicą. W trakcie tych 3 lat straciłam też kilka roślin, między innymi piękną sośnicę japońską, sosnę himalajską (jest kolejna), klona Royal Red (kolejne drzewko), teraz choruje mi soliterowy klon palmowy i liczę się z tym, że na wiosnę będę miała problem, bo w miejsce chorego drzewa nie mogę już wsadzić kolejnego klona.

Szukając inpiracji i porad dot. pielęgnacji bukszpanu trafiłam na stronę Gardenarium, potem odkryłam w internecie kradzież zdjęć Danusi, przedstawiających ogród bukszpanowy. Napisałam do Danusi, a ona zaprosiła mnie na powstający wkrótce portal ogrodniczy. Ogrodowisko powstało, a ja kibicowałam wszystkim z boku.

Oczywiście Ogród nie tylko bukszpanowy miał na mnie wpływ. Pod wpływem Ogrodowiska "dorobiłam się" obwódki bukszpanowej przed kuleczkami (będę przycinać dopiero na wiosnę) oraz stożków z bukszpanu, które pokażę na kolejnych fotkach. Zmieniłam również nasadzenia z barwinka na tojeść rozesłaną.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
lenka 12:46, 11 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Domi napisał(a)
Witam w moim ogrodzie.

Długo zbierałam się, żeby założyć ten wątek, ale w końcu zostałam wywołana do tablicy przez Danusię i nie mogłam odmówić

.... Ogród ma 3 lata; powstawał w trakcie prac wykończeniowych naszego nowego domu. Nasadzenia wraz z domem zajmują działkę o powierzchni 1300 m2.


Zaczynam od prezentacji moich ulubionych zakątków:





Łaaał.....naprawdę ogród ma tylko 3lata?? Niewiarygodne... A może to GARDENARIUM było sprawcą tego pięknego cudu ?

Ogród przepiękny


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Domi 12:52, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Zapomniałam napisać o begoniach: kupiłam je pod wpływem realizacji Danusi i to był strzał w dziesiątkę.
Konwalnika sadziłam jeszcze przed Ogrodowiskiem pod wpływem Ogrodu Śląskiego w Świerklańcu, gdzie jest piękny japoński zakątek.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 12:55, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Domi napisał(a)

Szukając inpiracji i porad dot. pielęgnacji bukszpanu trafiłam na stronę Gardenarium i odkryłam kradzież zdjęć przedstawiających ogród bukszpanowy. Napisałam do Danusi, a Danusia zaprosiła mnie na powstający wkrótce portal ogrodniczy. Ogrodowisko powstało, a ja kibicowałam wszystkim z boku.

Pod wpływem Ogrodowiska "dorobiłam się" obwódki bukszpanowej przed kuleczkami (będę przycinać dopiero na wiosnę) oraz stożków z bukszpanu, które pokażę na kolejnych fotkach. Zmieniłam również nasadzenia z barwinka na tojeść rozesłaną.


Dziękuję Domi za powiadomienie mnie wtedy o kradzieży moich zdjęć To się zdarza cały czas, dlatego mamy już znaki wodne na obu stronach ( a tak dla informacji, na stronie Gardenarium mamy już całkiem nowe zdjęcia, moim zdaniem dużo lepsze )

Nie mogę doczekać się stożków.
Chciałabym pochwalić także Twoje cudowne zdjęcia

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 13:03, 11 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Domi napisał(a)
Serdecznie witam wszystkich odwiedzających! Bardzo dziękuję za miłe słowa, które wiele dla mnie znaczą, bo nie jestem do końca zadowolona ze swojego ogrodu i wciąż coś przesadzam, dosadzam, wyrzucam.


Domi, no proszę Cię.... Ja marzę o takim ogrodzie, a Ty nie jesteś dokońca zadowolona...

Zamienimy się???
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Domi 13:14, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438


Kulistą żółtą tuję zastąpi wielka kulka bukszpanowa. Wcześniej nie było w ogóle pośredniego piętra i na wiosnę po przycięciu traw było całkiem łyso.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies