Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Gardenarium 13:17, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy dobrze widzę że też w tym roku miałaś problem z askochytozą? Stożki wyłysiały nieco, czy tylko tak wygląda?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:19, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Domi napisał(a)



No i tutaj moje wprawne oko wychwyciło nierówne tuje. Trzeba je wyrównać cięciem z "patyczkiem" czyli wysokim bambusem na równą wysokość. O, w Twoim doskonałym ogrodzie się do czegoś przydałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Domi 13:23, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Domi, no proszę Cię.... Ja marzę o takim ogrodzie, a Ty nie jesteś dokońca zadowolona...

Zamienimy się???


Wiesz, mój ogród był założony za szybko. Nie miałam za dużo czasu na przemyślenia. Z jednej strony budowa domu, miliony decyzji do podjęcia, a z drugiej strony rośliny, na których nie znałam się ani trochę. Na szczęście projektantka postawiła na pewniaki, które Danusia też stosuje.Ale jestem zła, że nie wiedziałam czego chcę i teraz muszę przerabiać. Jako widzisz zrobienie ogrodu w 2 tygodnie ma też swoje wady
Teraz zrobiłabym ogród bardziej geometryczny, bardziej nowoczesny, inne kształty rabat, więcej linii prostych.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 13:29, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gardenarium napisał(a)




No i tutaj moje wprawne oko wychwyciło nierówne tuje. Trzeba je wyrównać cięciem z "patyczkiem" czyli wysokim bambusem na równą wysokość. O, w Twoim doskonałym ogrodzie się do czegoś przydałam


Tuje nie były jeszcze przycinane Chcę, żeby jeszcze trochę poszły w górę, bo dopiero w tym roku zaczęły stykać się bokami.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 13:39, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szybciej będą narastały wszerz, jak już je przytniesz Tylko na wiosnę, bo już za późno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 13:42, 11 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991

Wiesz, mój ogród był założony za szybko. Nie miałam za dużo czasu na przemyślenia. Z jednej strony budowa domu, miliony decyzji do podjęcia, a z drugiej strony rośliny, na których nie znałam się ani trochę. Na szczęście projektantka postawiła na pewniaki, które Danusia też stosuje.Ale jestem zła, że nie wiedziałam czego chcę i teraz muszę przerabiać. Jako widzisz zrobienie ogrodu w 2 tygodnie ma też swoje wady
Teraz zrobiłabym ogród bardziej geometryczny, bardziej nowoczesny, inne kształty rabat, więcej linii prostych.


Domi, to podobnie jak u mnie. Ja tez nie mialam zielonego pojecia w co mi cieplo.

Teraz kombinuję, ze skoro moj dom jest utrzymany w stylu nowoczesnym to i ogrod tez taki powinien byc. Troche pozno, ale na szczescie wszystko mozna zmienic, poprawic, a przy tym nauczyc sie wielu ciekawych rzeczy i poznac wspanialych ludzi

Ale poniewaz na moich rabatach bylo lyso (no przeciez rosliny musza miec czas, zeby sie rozrosnac, ale ja chcialam juz natychmiast i na wczoraj) bylam chora na kupowanie wszystkiego co sie spodoba i dosadzanie bez glebszych przemyslen i planu. No i jakos nie szukalam wzorcow. Teraz mam za swoje.

A u Ciebie wszystko jest dokladnie przemyslane i zrobione z glowa. Bardzo, bardzo pieknie. I robisz sliczne zdjecia.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Domi 13:47, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gardenarium napisał(a)
Szybciej będą narastały wszerz, jak już je przytniesz Tylko na wiosnę, bo już za późno.


Dziękuję za radę. Tak zrobię. Przytnę je na wiosnę, podnawożę.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 13:54, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gardenarium napisał(a)
Czy dobrze widzę że też w tym roku miałaś problem z askochytozą? Wyłysiały nieco, czy tylko tak wygląda?


Aż poszłam pooglądać te stożki. To ich pierwszy sezon w gruncie. Na moje oko nic im nie jest. Kolor mają trochę bardziej żółty, ale żadnych plam, skręceń listków. Będę je obserwować. W ubiegłym tygodniu traktowane były środkiem na choroby grzybowe. Hmm... muszę poczytać o tej chorobie.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:03, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gardenarium napisał(a)
Szybciej będą narastały wszerz, jak już je przytniesz Tylko na wiosnę, bo już za późno.


Danusiu, czy masz jakiś sprawdzony sposób na równe przycięcie bardzo długiego żywopłotu? Wspomniałaś o patyczku: stawiamy patyk pionowo przy każdym drzewku i tniemy równo z końcem?
Wiem, że niektórzy stosują sznurek rozpięty między patykami. Ale dałaś mi zadanie na wiosnę
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:22, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
[

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies