Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Grzyby kapeluszowe na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzyby kapeluszowe na trawniku

stychaz 09:57, 13 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Czy ktoś wie jak pozbyć się tych nieproszonych gości z trawnika?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 13:06, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamieść zdjęcie, bo jeśli to tzw. "czarcie kręgi" to nie będzie tak łatwo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EkspertLeroy... 19:59, 14 paź 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
Dokładnie, jakbyś zamieściła zdjęcie to byłoby łatwiej zdiagnozować co dolega twojemu trawnikowi. Środków i sposób walk jest mnóstwo Napewno na porost grzybów ma wpływ duże nagromadzenie martwych szczątków organicznych w glebie albo na jej powierzchni. Dlatego na sam początek najlepsze będzie usunięcie zaległego filcu poprzez grabienie i przeprowadzenie areacji. Ale jednak są to wmiare podstawowe metody dbania o trawnik więc napewno zdjęcie byłoby przydatne.
Czekamy na więcej informacji.
Gardenarium 22:05, 14 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Występowaniu grzybów sprzyjają kawałki drewna znajdujące się pod trawnikiem. Też kiedyś tak miałam, gdy założyłam trawnik na kompoście z kawałkami gałązek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EkspertLeroy... 17:32, 23 paź 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
I jak tam twój trawnik ? Jakieś zmiany ?
Pozdrawiam
stychaz 23:03, 24 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Przepraszam, ze tak długo się nie odzywałam ale choroba nie daje mi wyjść z domu
Pod trawnikiem z całą pewnością nie ma drewna, ziemia była wymieniona, przekopana i na to szły rolki trawy.

Grzyby mniej więcej wyglądają tak: rosną w jednym skupisku, wys ok 10-15 cm, kapelusze grafitowe, blaszki pod spodem.
Chyba czarcimi kręgami nie są?

Postaram się zamieścić zdjęcia jak tylko mi się uda
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 23:10, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)
Przepraszam, ze tak długo się nie odzywałam ale choroba nie daje mi wyjść z domu
Pod trawnikiem z całą pewnością nie ma drewna, ziemia była wymieniona, przekopana i na to szły rolki trawy.

Grzyby mniej więcej wyglądają tak: rosną w jednym skupisku, wys ok 10-15 cm, kapelusze grafitowe, blaszki pod spodem.
Chyba czarcimi kręgami nie są?

Postaram się zamieścić zdjęcia jak tylko mi się uda


Tylko, że w rolkach trawy mogły być kawałki drewna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:12, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czarcie kręgi wyglądają tak
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 00:29, 25 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
gardenarium napisał(a)


Tylko, że w rolkach trawy mogły być kawałki drewna


Aaaa paskudztwo

Pooglądałam zdjęcia kręgów i póki co moi niechciani goście takowych nie tworzą. Czy da się ich pozbyć bez wycinania trawnika?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 08:54, 25 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Da się, podlej preparatem do zwalczanie grzybów kapeluszowych
Rizolex 50 WP

Usuwaj grzyby i często koś trawnik w sezonie.

Teraz zrób wertykulację.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies