Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Joaska 10:01, 19 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bogdziu mam pytanie,
posadziłam Rh zgodnie ze wskazówkami, ale tak się zastanwiam żeby je zagęszczć to może poobrywać niektórym gałązkom pąki?? Chodzi mi ot te wyższe


Czy zostawić je w tym roku w spokoju??
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
marzena 10:13, 19 mar 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Bożenko, jeszcze na 500 ani się obejrzałam, a tu kolejne świętowanie... trochę spóźniona więc jestem... myślę, jakie to będziemy cudności oglądać u Ciebie w maju
na razie mój skromny kwiatek...



PS wczoraj dokupiłam magiczną siłę do rh, ale zaaferowana byłam pakowaniem pergoli i kratek do pnączy i... zostawiłam przy kasie ten nawóz...oczywiście trudno, ale taki mały pech...
____________________
marzena O....!
wanda7 10:26, 19 mar 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Bogdziu, moje wielkie GRATULACJE. Pół tysiączka to już spore osiągnięcie
Przyjmij ode mnie z tej okazji skromny fiołeczek.


____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Milka 10:39, 19 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdziu, na razie zostawiam gratulacje z okazji 5oo-tki, a potem doczytam wszystkie stronki, bo dużo ich przybyło i pachnące hiacynty przesyłam

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 11:02, 19 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joaska napisał(a)
Bogdziu mam pytanie,
posadziłam Rh zgodnie ze wskazówkami, ale tak się zastanwiam żeby je zagęszczć to może poobrywać niektórym gałązkom pąki?? Chodzi mi ot te wyższe


Czy zostawić je w tym roku w spokoju??


Joasiu a dlaczego je tak gęsto posadziłaś? Rododendronom trzeba dac dużo miejsca , zależy to od gatunku ale się przyjmuje ze 1m kwadratowy na jednego rh musi byc, no chyba ze to nie jest miejsce docelowe ale i tak trzeba by rzadziej. Wiele osób do mnie pisze i juz nie pamietam czy Ty tylko tymczasowo je tam sadzisz. Co do pączków to ja bym nie obrywała bo wprawdzie takie postępowanie służy zagęszczaniu ale nie ma pewnosci czy z tych małych pączków wyrosną pedy, nie zawsze wyrastają i wtedy efekt będzie odwrotny. Cunninkhamy to gęste rododendrony i moim zdaniem same sie wystarczająco zagęszczą z wiekiem, więc nie rób tego, po co ryzykowac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:09, 19 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzenko bardzo dziekuje. Nie spóźniłas się ale wiadomo nie wszyscy się zmieszczą na piecsetnej stronie. Szkoda ze ten nawóz został bo po to kupiłas że jest potrzebny, ale co można teraz zrobic. opryskaj samym florowitem i już.No spore zakupy zrobiłas również gabarytowo to malutki nawóz sie zapodział.Co do maja to jeszcze nie ma pewnosci jak to będzie ale mam nadzieje że jakoś będzie i chyba będzie można trochę zobaczyc. Ale mi się tych ,,będzie " w jednym zdaniu napisało. Dzieki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:11, 19 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
wanda7 napisał(a)
Bogdziu, moje wielkie GRATULACJE. Pół tysiączka to już spore osiągnięcie
Przyjmij ode mnie z tej okazji skromny fiołeczek.




Wandziu bardzo mi miło Cie widziec bo ostatnio nawet w swoim watku nieczesto bywasz , a tu taka niespodzianka. Bardzo ci dziękuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:13, 19 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
irena_milek napisał(a)
Bogdziu, na razie zostawiam gratulacje z okazji 5oo-tki, a potem doczytam wszystkie stronki, bo dużo ich przybyło i pachnące hiacynty przesyłam



Irenko , bardzo dziękuje . ale zapachu to masz mnóstwo z tych sześciu kwiatów, wyobrażam sobie.Pieknie wygladaja , takie dorodne. Dzięki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agacia 11:17, 19 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dziękuję bardzo Bogdziu, magiczna siła do rh - tak zrobię.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
barbara_kraj... 11:43, 19 mar 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
500 - setka minęła? Nie do wiary!!! Gratulacje!

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies