Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Martek 22:23, 08 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Witam Panią Ornitoloszkę serdecznie i pozdrawiam
Tak woda powinna być w każdym ogrodzieTo ja sobie popatrzę u Pani bo u mnie nie ma
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Bogdzia 22:24, 08 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)
Bożenko.gniazdko śliczne., a może to kos?On ma takie niebieskie jajeczka,i jak dobry rok ,to i 6 wysiedzi....


Jaja kosa są w brązowe cętki a te pokazane są bez cętek i mają dosc intensywny kolor. Fakt że sugerował rudzika skłonił mnie do pleszki bo tez ma rude piórka, a niebieskie jaja bez cętek znoszą oprócz pleszki pokrzywnica i płochacz halny, a jasno niebieskie bez cętek : białorzytka, nagórnik, muchołówka białoszyja i żałobna i szpak. To wszystkie wiadomości z ksiazki p Andrzeja Kruszewicza ,, Ptaki Polski" bo ja aż taka mądra nie jestem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 23:04, 08 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bożenko,ty lepiej się na tym znasz,ja tylko swobodną myśl podsunęłam.
Pozdrawiam wieczornie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Bogdzia 09:32, 09 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Martek napisał(a)
Witam Panią Ornitoloszkę serdecznie i pozdrawiam
Tak woda powinna być w każdym ogrodzieTo ja sobie popatrzę u Pani bo u mnie nie ma


Popatrz Marto ale może pomyślisz o zrobieniu wody u siebie?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 09:33, 09 maj 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)
Bożenko,ty lepiej się na tym znasz,ja tylko swobodną myśl podsunęłam.
Pozdrawiam wieczornie.


Nie nam sie Haniu, szukam w ksiązkach tych mądrości.Pozdrawiam Cię serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 09:47, 09 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Miłego dzionka,Bożenko.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jotka 09:54, 09 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
A i mnie te zdjęcia zainspirowały do szukania wiedzy. Mam domek dla ptaszków na działce, ale nie wiem czy tam ktoś zamieszkał... a sprawdzać na wszelki wypadek nie będę. Może samo się wyda
Kilka lat temu na mojej działeczce w agreście piennym pewna ptasia rodzina założyła sobie lokum. Rzadko wtedy bywałam na działce a agrest chorował i był przeznaczony do wycięcia. Więc zorientowałam się po fakcie. Ale widok pozostałości gniazda i skorupek do dziś mam w pamięci

Miłego dnia Bożenko
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
abiko 10:16, 09 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Bogdzia napisał(a)



Bogdzia, azalie wyglądają cudnie, a Twoja Niagara..no cóż, jak kupię większą działkę też taką będę miała)



Abiko zlituj się nade mną biednym matematykiem który wszystko rozumie ściśle. co znaczy ,,ma niby kwiatki a nie kwitnie" albo ,,niby ziemia była kwaśna" ? Jak to rozumiec?Jeśli będziesz dawac nawóz to musi byc specjalny do rh, a jesli ta ziemia nie jest kwaśna to na jesieni lub najpóźniej na wiosnę musisz wykopac i posadzic w kwaśnej ziemi- koniecznie. Fanceska wcale nie musi rosnąc w cieniu. U mnie bardzo dobrze radzi sobie na słońcu.Pozdrawiam i czekam na zdjęcia Franceski.


Hahaha tak to jest jak humanista-geolog z matematykiem gada
Bogdziu, wszystko sadzę jak kazałaś, ziemia specjalna do rh, mieszana z rodzimą Z tą azalią to ja chyba laik jestem, bo u mnie jej kwiaty chyba to są kwiaty wyglądają jak listki tylko takie różowawe, stąd mi się wydaje, że "kwitnie, nie kwitnie" Zdjęcia robiłam, ale bez karty w środku..normalnie sama w to nie wierzę, ale zapomniałam jej zabrać z pracy. A tak chciałam ci pokazać dziś te azalie.
Nic zrobię dzisiaj,,z kartą

Franceskę dlatego posadziłam w cieniu, bo jej jakimś cudem słońce przypaliło dwa liście. Więc dałam ją do cienia a właściwie głębokiego półcienia Z drugiej strony jestem w niej tak zakochana, że posadziłam ją w miejscu, które jest doskonale widoczne z mojego wykuszu, więc patrzę na nią z przyjemnością
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
jotka 10:45, 09 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Agnieszko, nie bierz tego do siebie, ale ja też ścisły techniczny umysł i wole wypowiedzi precyzyjne Dziś usłyszałam wypowiedź, która mną wstrząsnęła, a moja polonistka pewnie przewróciła się w grobie! Wypowiedź brzmiała: "w zebraniu wzięło udział prawie 89 osób" ...
Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie mi się nasunęło, to takie, ze jedna z tych osób musiała być półgłówkiem

A teraz biegnę do ogródka Agnieszki zobaczyć jakie tam perypetie

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Milka 10:47, 09 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bożenko dzień dobry
nie zawracam gitary, bo teraz masz sporo pracy i jak wiadomo zlot ogrodników tuż, tuż

wsadzam rh, zaczynają u mnie kwitnąć tak na przywitanie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies