Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Syla 21:52, 17 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam i ja Jestem wstrząśnięta nie zmieszana ..... oglądnęłam , zapisałam ale jeszcze nie ochłonęłam . Jestem porażona pięknem różaneczników i azali wtopionych w krajobraz . Masz do nich rękę niewątpliwie Będę często zaglądać i może się przekonam , że i ja potrafię wychodować takie egzemplarze ale póki co podziwiam !!!

Czy możesz podać nazwę nawozu do swoich ulubienic . Zanotowałam , że podsypujesz wczesną wiosną jak tylko ziemia odmarznie oraz po przekwitnięciu ..... Pozdrawiam serdecznie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
justi 21:53, 17 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ogród przyjazny zwierzętom, super. Czyżby pełna ekologia?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Bogdzia 21:58, 17 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Rododendron Percy Wiseman


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 22:03, 17 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jeszcze raz wszystko obejrzałam, dziękuję za odpowiedź, jestem pod wielkim wrażeniem Twojego pięknego ogrodu, a klejnocik faktycznie rzadki czy p. Ciepłucha prowadzi sprzedaż wysyłkową?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 22:13, 17 paź 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja też uwielbiam podglądać przyrodę ,ale mam wrażenie ,że na mojej "wyspie"ptaki tylko przylatują ,odpoczywają ,coś przekąszą i odlatują .Nie miałam okazji prócz gołębi dzikich zaobserwować budowy gniazda .Os owszem)))) Żaby bywały różne ,ale tej ślicznej zielonej dawno nie było
Wspaniałe zdjęcia Bożenko z przyjemnością się ogląda
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Bogdzia 22:16, 17 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Witam Syla i Justi.Dzięki za miłe słowa.Używam nawozów na których pisze że są do rododendronów.Justi-no niestety używam nawozy w granulkach,oczywiście i obornik i kompost również.Te w granulkach bez przesady, ale są konieczne.Myślę że przyroda z tego powodu nie cierpi na co mam liczne dowody na zdjęciach-może kiedyś pokażę.
Na razie azalie
Pierwsza to Norma

Teraz Strawbery Ice

Następna Canons Double

Gibraltar (niestety zdjęcie nie oddaje jej piękna)
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
kaprys 22:21, 17 paź 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Bogdziu, ale nam frajdę sprawiłaś tym swoim ogrodem. Cudo, te kolory. Też uwielbiam rododendrony ale chyba jeszcze bardziej azalie. Pomyślałam, że chyba nie dajesz rady i nie wyłamujesz wszystkich przekwitłych kwiatostanów co podobno ma powodować ich lepsze kwitnienie w następnym roku. Ja tak robie ale mam tylko 2 rododendrony. Ciekawa jestem też czy wsadzałaś kiedyś do gruntu azalie , ktore kupuje się kwitnące w kwiaciarniach /często wczesną wiosną/ jako kwiaty "do domu". Znajoma mi poleciła, że takie zawsze wysadza do ogródka i zimują a potem kwitną . Tego lata wsadziłam takie 2 sztuki, pięknie przyrosły i ciekawa jestem jak przetrwają zimę? Pozdrawiam
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
an_tre 22:22, 17 paź 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Witaj Bogdzia Obejrzałam i oniemiałam z zachwytu...boski ogród rękoma Bogdzi warto jest oglądać takie perełki, przynajmniej człowiekowi otworzą się szeroko oczy z wrażenia nawet jak jest nieziemsko padnięty tak jak ja dzisiaj
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
monteverde 22:27, 17 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jak angielski Bogdzi ogród, Gibraltar w tym roku też kupiłam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 22:37, 17 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Montewerde o ile wiem p Ciepłucha nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej(bardziej tirową) .Czasem jego rododendrony są w sprzedaży w OBI, ale to już nie to samo co u niego.

Martek- mam na imię Bożena ale tego imienia już nie mogłam wpisac bo było zajęte wpisałam więc Bogdzia tak jak nazywała mnie mama.Dawne dzieje bo ja już jestem babcią. Mnie też wydawało się że w ogrodzie nie ma ptaków, koniecznie trzeba je do ogrodu przyciągnąc karmikami, skrzynkami lęgowymi a najbardziej chyba wodą- płytką wodą, wtedy jest na co popatrzec.Mam sporo zdjęc ptaków z mojego ogrodu,a w związku z wstawionymi już zdjęciami drozdów powiem że one znajdują slimaki, łapią za skorupkę i tak trzymając walą w jakiś kamień najlepiej płaski aż skorupka się rozbije i ślimak jest do zjedzenia-lubię to obserwowac. No na dziś koniec.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies