Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quiquefolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quiquefolia

irys 11:52, 14 cze 2012


Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 85
Dziękuję za radę Winobluszcz potrzebny jest mi na barierkę i chcę go puścic w górę po kratce , żeby osłonic balkon od strony sąsiedniego bliskiego domu. Myślę, że to rozwiązanie tymczasowe, bo z drugiej strony balkonu rośnie winorośl z gruntu i chciałabym, żeby z niej kiedyś powstał taki "daszek" nad balkonem .Wtedy pojemnik z winobluszczem zmieni miejsce pobytu .
____________________
Janet 22:31, 08 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Witam!
Odświeżam wątek bo mam pytanko
W jakiej odległości od siebie sadzić winobluszcz?
____________________
Gardenarium 22:35, 08 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można sadzić co metr, jak się ukorzeni to będzie rósł jak na drożdżach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janet 23:01, 08 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Gardenarium napisał(a)
Można sadzić co metr, jak się ukorzeni to będzie rósł jak na drożdżach.

O kurczę a ja chciałam by był gęsty i sadziłam blisko siebie, może co 15-20cm Czy mam je poprzesadzać?
____________________
Sebek 20:59, 09 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli wystarczyło Ci sadzonek i nie masz ich gdzie dać to zostaw - będzie baaardzo szybko efekt
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Janet 22:53, 09 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Sebek napisał(a)
Jeśli wystarczyło Ci sadzonek i nie masz ich gdzie dać to zostaw - będzie baaardzo szybko efekt

Dzięki Sebek Sadzonek mam pod dostatkiem, przywożę je od mamy M. Jutro jadę po następną partię. Ładnie się przyjmuje, pnie się już po siatce. Sąsiedzi mają ten drugi rodzaj ale wcale o niego nie dbają. Przełazi na moją stronę, więc go przetykam przez oczka od siatki by zapełnić puste placki.Zamiast pilnować go by rozrastał się na szerokość to on idzie do góry.
Mam tylko nadzieję, że jak tuje podrosną to nie "pogryzą się " z winobluszczem
____________________
Urszulla 23:15, 09 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21781
Bardzo ciekawe i kształcące te rozważania. Nie wiadomo tylko jak gęsto szadzić zimozielony bluszcz aby ładnie zakrywał siatkę. Czy mogę prosić o jakieś wskazówki?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
wogrodzieww 10:35, 11 sie 2012

Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 1
ja także odkryłem uroki tej ekspansywnej rośliny, jednak wymaga ona sporej atencji, aby nie zagrażała innym roślinom rosnącym w ogrodzie: napisąłem troszkę o niej na stronie FB:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=472829079423411&set=a.451526731553646.98202.419119828127670&type=1&theater
barbara_kraj... 00:34, 19 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Owoce winobluszczu stanowią dodatkową dekorację







____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
recento 22:56, 05 paź 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Sebek napisał(a)
Często widuję posadzony winobluszcz na balkonach i zazwyczaj pnie się od parteru. Pojemnik na pewno potrzebujesz duży - a chcesz go na barierki czy na ścianę? Jeśli na ścianę to raczej wystarczy coś takiego. Jak na ścianę to bardziej polecam bluszcz - jest zimozielony i nie będziesz miała problemu z liśćmi - no i nie jest tak ekspansywny

Jezeli bluszcz /do pojemnika /to własciwie tylko odmianę Hedera helix '"Arborescens",pozostale to naprawdę ryzko szczególnie w pojemnikach /a zwłaszcza pamietajac ostatnią zimę ../Aroborscens wyszedł bez szwanku w przeciwieństwie do innych ,zwłaszcza z żóltymi , czy białymi przebarwieniami...
Odmiana ta nie wtywarza korzeni czepnych , dlatego trzeba jej trochę " pomóc" w wspinaczce ,ale z mojego doswiadczenia najbardziej wytrzymała.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies