Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

Pszczelarnia 15:02, 04 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ambrowiec? Podobny do klonika ale większy. Jarzębina odmianowa? Jak iglaki to może brzoza odmianowa z białym pniem? Może jarząb szwedzki? Grab kolumnowy albo buk (ziemia im będzie odpowiadać) - ale nie na skarpie ..... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 17:42, 04 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
abiko napisał(a)
No to po wolnym wracam do tematu skarpy Już wiem, że będą ja musiała przekopać, aby rozluźnić tą glinę. I tak sobie myślę o nasadzeniach..znalazłam polecana przez Danusię choinę kanadyjska Jeddeloh, niby karłowa odmiana..myślicie, że można ją posadzić na skarpie? choina w połączeniu z jakimś jałowcem, jeszcze nie wiem jakim, może berberysem, tawułą i jakieś bylinki na dole?



Jeśli jałowce to odmiany o żółtych igłach np. Gold Star, Old Gold i inne np. Holger.
Ja unikam jak ognia jałowców w ogóle, ale te jeszcze lubię. Kiepsko wyglądają sine - niebieskie.
Nadaje się też trzmielina i tawuły japońskie cięte w kulę, a także berberysy.

Wyobraź sobie kolorowe pola z kulek żółtych, czerwonych i pomarańczowych, poprzeplatane żółtymi jałowcami. Nawet pasują jakieś kolumnowe grupami po 3 lub 5 szt.

To od Kasi


Natomiast odnośnie warzywnika, a dlaczego nie miałby być ozdobny?
Jestem nawet za kulami.

Odnośnie warzywników inspiracji szukaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/113-warzywa-w-ogrodzie-nieco-inaczej
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/114-ogrodnictwo-dla-dzieci
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 18:01, 06 lis 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Odnośnie jeszcze skarpy to może np. kosodrzewina var. pumilio i lawenda ????
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
abiko 10:45, 08 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404


Odnośnie warzywników inspiracji szukaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/113-warzywa-w-ogrodzie-nieco-inaczej
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/114-ogrodnictwo-dla-dzieci
Nie było mnie kilka dni ( choroba) a tutaj tyle postów Inspiracje widziałam już dawno Pomysł z bukszpanowym obrzeżem poddała mi znajoma M. i chyba mi się podoba Tam będą warzywka a bukszpanowa obwódka będzie nawiązywała do innych bukszpanów, które zapewne pojawią się w ogrodzie Zestawienie u Kasi jest super Bardzo podobają mi się tawuły japońskie i berberysy. Muszę narysować plan nasadzeń i pokazać
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 10:48, 08 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Syla napisał(a)
Odnośnie jeszcze skarpy to może np. kosodrzewina var. pumilio i lawenda ????
Kosodrzewina jak najbardziej, mam już dwie przy wrzosowisku i jakoś sobie rośnie nawet na skarpie Lawenda, 10 krzaków rośnie pod skarpą, pięknie kwitła w tym roku i tak się zastanawiam czy nie dosadzić jeszcze trochę na wiosnę i wyciągnąć rabatę w stronę domu. Na skarpie boję się, że nie będzie rosła, nawet jak przekopię glinę.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:06, 08 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404


Jeśli jałowce to odmiany o żółtych igłach np. Gold Star, Old Gold i inne np. Holger.
Ja unikam jak ognia jałowców w ogóle, ale te jeszcze lubię. Kiepsko wyglądają sine - niebieskie.
Nadaje się też trzmielina i tawuły japońskie cięte w kulę, a także berberysy.

Wyobraź sobie kolorowe pola z kulek żółtych, czerwonych i pomarańczowych, poprzeplatane żółtymi jałowcami. Nawet pasują jakieś kolumnowe grupami po 3 lub 5 szt.

To od Kasi


Natomiast odnośnie warzywnika, a dlaczego nie miałby być ozdobny?
Jestem nawet za kulami.

Odnośnie warzywników inspiracji szukaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/113-warzywa-w-ogrodzie-nieco-inaczej
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/114-ogrodnictwo-dla-dzieci


Danusiu a który berberys, bo to chyba on, przebarwia się na tak piękny pomarańczowy kolor?

Poprawka, znalazłam wątek Kasi i już wiem Ładna ta rabata taka w moim stylu. Aż zaczęłam się zastanawiać czy nie zmienić przedogródka
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 14:14, 08 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja maliny sadziłam właśnie w listopadzie 2 lata temu. Zdążyły się ukorzenić, choć zima przyszła szybko.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
abiko 14:16, 08 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Pszczelarnia napisał(a)
Ja maliny sadziłam właśnie w listopadzie 2 lata temu. Zdążyły się ukorzenić, choć zima przyszła szybko.
Hmm, ale teraz zapowiadają ochłodzenie, kurcze jakbym zrobiła to wcześniej to może. Muszę poszukać malinek może faktycznie jeszcze posadzić.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
siaaska 12:42, 09 lis 2011


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Witaj Za dużo nie ma do pokazywania bo zaczęliśmy dopiero wiosną. Cały czas trwają prace wykończeniowe domku więc fundusze ograniczone, do tego dwójka dzieci. Kubuś ma teraz 3 latka, Natalka rok. Latem nie było lekko... Oczywiście że pokażę co udało się nam zrobić tylko muszę znaleźć dłuższą chwilkę. Najlepiej jak dzieciaki pójdą spać bo przy nich ciężko się skupić.
Pozdrawiam
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
abiko 13:52, 09 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
siaaska napisał(a)
Witaj Za dużo nie ma do pokazywania bo zaczęliśmy dopiero wiosną. Cały czas trwają prace wykończeniowe domku więc fundusze ograniczone, do tego dwójka dzieci. Kubuś ma teraz 3 latka, Natalka rok. Latem nie było lekko... Oczywiście że pokażę co udało się nam zrobić tylko muszę znaleźć dłuższą chwilkę. Najlepiej jak dzieciaki pójdą spać bo przy nich ciężko się skupić.
Pozdrawiam
ha skąd ja to znam spokojnie, tutaj życie toczy się do późna
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies