Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

popcorn 09:00, 18 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Och, chcialabym miec taki ogrod, nie wiem czemu narzekasz... pieknie
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Patasia 09:10, 18 paź 2011


Dołączył: 04 sie 2011
Posty: 98
Witam serdecznie.Masz duży ogród-prawie jak ja Podoba mi się bardzo Twój styl ogrodu.Moje klimaty Pozdrawiam cieplutko i czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć .
____________________
barbara_kraj... 09:19, 18 paź 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Witaj, wyjątkowy ład u Ciebie. Pięknie i starannie wszystko zaprojektowane. Kontynuuj więc, bo w dobrym kierunku zmierzasz Podobają mi się takie 'sterylne' ogrody
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
hanka_andrus 09:19, 18 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wieloszka! To powinno być karane zakazem dostępu do Ogrodowiska!Najpierw snuje tu wizje totalnych bałaganów,a potem pokazuje ogród jak z pudełeczka!
Kochana!Chciałabym mieć choć jedna rabatkę taką.......Jednak w dobrym czasie na to forum trafiłaś,bo wszystkie założenia są świetne.......No przynajmniej te co pokazałaś.....
I gdzie tu skrupuły?!
A poza tym.......witaj!Skoro już tu podglądasz co nieco ,toi nie jesteś zagubiona.Czuj się jeszcze lepiej niż przed logowaniem.....hejka!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joanka 09:20, 18 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Wieloszka

Podoba mi się Twój ogródek. Lubię taki styl

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
zbigniew_gazda 09:20, 18 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Witaj Wieloszka. Daj Panie Boże każdemu z nas takiego ogrodu. Pięknie. Pokaż kilka zbliżeń jakie roślinki zastosowałaś.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
kaprys 09:23, 18 paź 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Błędów to ja tu nie widzę raczej pewną konsekwencję. Każdy ogród ma swój niepowtarzalny charakter i jak sama kiedyś dojdziesz do wniosku nie da się mieć wszystkiego w swoim własnym. No może przy takiej wielkości ogrodu jak Twój jest to prostsze tylko trzeba by mieć sztab ludzi do pomocy lub wykwalifikowaną firmę ogrodniczą. Własnymi rękoma , prowadząc dom, pracując i wychowując dzieci jest to bardzo trudne. Wiem to z własnego doświadczenia. A ogród ma dawać nam przyjemność a nie być tylko powodem do frustracji. Ja tak miałam i przystopowałam.Ale się mondraluje ale to z dobrego serca. Masz cudny ogród pozdrawiam
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
tyna 09:52, 18 paź 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Już Znowu jestem, bo Twój ogród utkwił mi moco w głowie....
Biorąc pod uwagę wypowiedź kaprys, czyli aby ogród był miejscem wypoczynku, a nie tylko ciężkiej pracy, możesz pozwolić sobie przy takiej powierzchni na zagajniki, zakątki leśne, w każdym razie na część naturalistyczną.....przejrzałem jeszcze raz zdjęcia i proszę o więcej....
Bardzo chciałabym mieć taki ogród, taką powierzchnię......pięknie masz....
____________________
pozdrawiam :)
grapaka 10:11, 18 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Elegancja i styl
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Wieloszka 10:33, 18 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witajcie wszyscy ponownie!

Bardzo, ale to bardzo dziękuję Wam za tak ciepłe przyjęcie!
Postaram się odpowiedzieć wszystkim w miarę możliwości - jeśli kogoś lub coś pominę - z góry przepraszam, to pierwsze forum w moim życiu.

No narzekam na ten mój ogród i narzekam, bo mam dwie podstawowe wady - jestem pesymistką, a do tego perfekcjonistką. Chciałabym, żeby wszytko (nie tylko w ogrodzie) było zbliżone do ideału. Paskudny charrrakterek . Ale stąd wziął się styl mojego ogrodu - prosty, geometryczny i nowoczesny. Przy tym na pewno chcę pozostać.
A propos altany - muszę ją trochę usprawiedliwić. Nawiązuje kolorem do kolorów domu i otoczenia (podbitki, okien, mebli tarasowych z technorattanu, placu zabaw dzieci), a jej dach też nawiązuje do dachu domu. Wkleję więcej zdjęć na potwierdzenie tych słów. Ale w razie czegokolwiek, to wydaje mi się, że zmiana dachu w altanie nie jest bardzo skomplikowana ani kosztowna. A wydawało nam się z moim M.,że zaprojektowaliśmy sobie taką nowoczesną altanę . Za to ogrodzenie kolorem chyba nie pasuje do tej reszty, bo jest jasnoszare (każdy inny kolor wydawał nam się zbyt rzucający w oczy).
Danusiu - oczywiście że widziałam te cudne, nowoczesne altany-pawilony prezentowane na Chelsea Flower Show - tylko zastanawiam się czy w ogóle pasowałyby do mojego domu i całego wiejskiego otoczenia? Może za parę lat, jak rośliny podrosną i nie będzie na działce tak "łyso"?

Danusiu, co do rabat przy wejściu do domu, na pierwszym zdjęciu, obie są symetryczne, tylko ta długa ciągnąca się od bramy wjazdowej jest beznadziejna, bo "fachowcy" wykonali podjazd niezgodnie z projektem. Wizualnie jej nieciekawy kształt podkreśla jeszcze brak innej rabaty, która miała to wszystko optycznie "wyprostować". Póki co nie wystarczyło nam czasu i pieniędzy na jej założenie, ale wiem, że jest niezbędna. W Was moja nadzieja!!!!

Część ogrodu miała być według projektu oddzielona i ta druga - bardziej dzika, z łąką kwietną, już mniej "nowoczesnymi" nasadzeniami przestała nam się podobać zanim zdążyliśmy wprowadzić projekt w życie.

W wolnej chwili sporządzę za przykładem innych forumowiczów mapkę mojego ogrodu, tylko pewnie trochę mi to zajmie.

Ponieważ odwiedzam Wasze ogrody i śledzę wpisy od dawna, czuję się jakbym Was znała od wieków. Więc każdego ogrodowiskomaniaka który będzie w pobliżu północnych rejonów Wrocławia serdecznie zapraszam!

Jeszcze parę zdjęć:

na obsadzenie tych dwóch jasnych prawie kwadratów też nie mam pomysłu






klomb z wrzosami: jedyne miejsce w moim ogrodzie, gdzie roślinki nie są posadzone "pod sznurek"


____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies