Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 10:43, 05 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
lojalna_ napisał(a)
Jak o grujeczniku mowa to zaraz sie wtrace , tez bym chciała tylko mam z nim postwowy dylemat, ze chcialabym go w fotmie drzewa na pniu a widze wokól same krzewy . Nie wim czy musze go wiekszego szukac czy konkretna odmiane ... Liczyłam na szkołke w Goczalkowicach ze powiem o co mi chodzi i moze mi zamowia odpowiedni ale sama te wolalabym wiedziec na co zwracac uwage .....bo zielona jestem jeszzcze .......

Jolu, ja też dopiero badam temat, ale wydaje mi się, że to nie chodzi o odmianę grujecznika, tylko o to jak jest prowadzony - w formie wielopniowego drzewka/krzewu (takiego jak ja szukam), czy z jednym głównym pniem podkrzesanymi dolnymi gałązkami (jak Ty szukasz) . Myślę, że w Goczałkowicach to na pewno będą wiedzieli o co chodzi
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
lojalna_ 13:18, 05 mar 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Mam nadzieje, ze zas nie zagmatwam sprawy i wybiore dobrze
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mala_Mi 13:54, 05 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wieloszka napisał(a)

Ania, ale sadziłaś je na podwyższeniu, bo miały za mokro? Bo u mnie pod dębem jest właśnie lekko na górce i sucho... Czy one po prostu lubią takie podwyższenia? Zrobię fotkę w sobotę i pokażę Bogdzi, bo mimo wszystko szkoda mi je wyciepać...


Agnieszka, nie mam pojęcia... mam glinę.. ale woda nie stoi, bo działka jest na szczycie górki ... po prostu nie chciały rosnąć i już. Podsadzone wyżej, nawet najgorsze zdechlaki po kilku latach odżywają. Porównanie u siebie wrzucam.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Wieloszka 14:23, 05 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Mala_Mi napisał(a)


Agnieszka, nie mam pojęcia... mam glinę.. ale woda nie stoi, bo działka jest na szczycie górki ... po prostu nie chciały rosnąć i już. Podsadzone wyżej, nawet najgorsze zdechlaki po kilku latach odżywają. Porównanie u siebie wrzucam.

Hmmm... To może dam im ostatnią, najostatniejszą szansę Ale kilka lat na odżycie to już za dużo.
No to lecę zobaczyć porównanie.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Joaska 15:54, 05 mar 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mala_Mi napisał(a)
Agnieszka.. ja wszystkie rh mordowałam po kolei... rabaty robiłam z wymianą ziemi na głębokość 80 cm i powierzchnia ileś metrów kwadratowych.. a i tak zdychały. Całą wielką łezkę na środku ogrodu mam tak porządnie zrobioną. Szkoda, że wtedy fotek nie robiłam.. Jak Bogdzia poradziła zrobić podwyższone rabaty, to rosną wszystkie jak należy.... i nie musiałam tyle zabiegów robić z ziemią... dołek na pół metra plus podniesiona rabata na 20 cm. Może też tak zrób.. i rh uratujesz.

Czyli tam gdzie rh to najlepiej rabaty podnosić?? bo ja u siebie planuje rh więc dla mnie to cenna informacja jest...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Madzenka 18:27, 05 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czyli reanmujemy rh? U mnie pod brzozą na lekkim podwyźszeniu sobie radzą a w dołku padły....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasia73 21:53, 05 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Hej, podobno już wiesz gdzie można kupić garby podpowiesz...
Coś nas łączy- też wykończyłam rh został mi jeden rachityczny bardzo
Wieloszka 11:42, 06 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Pochmurno, bez traw, bez świeżych liści...
ale są bukszpany i w tym roku wyjątkowo dobrze wyglądają po zimie
Jakość kiepska - zdjęcia z komórki






____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 11:45, 06 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742




Kamasje wyłażą i czosnki już spore


____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Juzia 11:47, 06 mar 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
Piękne kule w stipach....czy stipy w kulach
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies