Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ambrowiec amerykański - Liquidambar

monteverde 22:23, 02 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aga napisał(a)
Witam posiadam ambrowca od wczoraj jakimi roślinami podkreślić jego urode ?Chciałabym aby było to cos zimozielo e myślałam o bukszpanie. Narazie posadzilam carex testeacea psardi i zurawki .

On sam w sobie jest urodą szczególnie jesienia jak się przebarwia, świetnie wygląda jako soliter, ale możesz podsadzić hostami lub jakimiś nie wysokimi trawkami może być też runianka japońska
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Viola 19:11, 11 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Mój ambrowiec zaczyna zachowywać się zgodnie z regułami jesieni



____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Aga 19:56, 11 paź 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Malgosik 21:28, 04 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
mój ambrowiec 4 listopada

____________________
Ogród na glinie
Aga 12:25, 01 gru 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam czy okrycie ambrowca agrowloknina ochroni go przed mrozem i wiatrem ?czy tylko przed mrozem?Mam młoda sadzonke posadzona w tym roku i nie wiem jak go zabespieczyc ?Czy tylko usypac kopczyc ?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Pszczelarnia 12:29, 01 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kora ambrowca - u mnie jest taka jak u trzmieliny oskrzydlonej jakby z naroślami korkowymi - czy to normalne? Ale teraz rośnie i kwitnie prawidłowo.

W Waszych ogrodach widzę różne. Jak wygląda kora 6 letniego ambrowca?

Powiem szczerze - korą ambrowca jestem rozczarowana. Czy starsze okazy nie wyglądają jak sęk na sęku?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 13:51, 01 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kora ambrowca świetnie wygląda i możesz być pewna że nie będziesz rozczarowana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 18:46, 01 gru 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Pszczelarnia napisał(a)
Kora ambrowca - u mnie jest taka jak u trzmieliny oskrzydlonej jakby z naroślami korkowymi - czy to normalne? Ale teraz rośnie i kwitnie prawidłowo.

W Waszych ogrodach widzę różne. Jak wygląda kora 6 letniego ambrowca?

Powiem szczerze - korą ambrowca jestem rozczarowana. Czy starsze okazy nie wyglądają jak sęk na sęku?

Taka jest właśnie kora ambrowca. Ale to jej urok nie wada
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Malgosik 22:28, 01 gru 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Aga napisał(a)
Witam czy okrycie ambrowca agrowloknina ochroni go przed mrozem i wiatrem ?czy tylko przed mrozem?Mam młoda sadzonke posadzona w tym roku i nie wiem jak go zabespieczyc ?Czy tylko usypac kopczyc ?


dla młodej potrzebny jest kopczyk i owinięcie
mój ma 3 m i się zastanawiam czy jeszcze nie owinąc jak przyjdą mocniejsze mrozy...
____________________
Ogród na glinie
Gardenarium 20:39, 02 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chroni go przed mroźnym wiatrem, przed mrozem to tylko dodatnia temperatura chroni, a pod włókniną jest ujemna. Młode ambrowce mogą wymarzać, ale mnie się jeszcze nie zdarzyło, żeby jakiś wymarzł. Usyp kopczyk z kory na korzenie.
Jak ma wymarznąć to włóknina nic nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies