Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Kamajla 21:01, 29 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Wygląda dość ostro,bo to czerwona sznurowka tymczasowo
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 21:01, 29 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Dubel
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Viola 21:56, 29 cze 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Kamilo, piękny ambrowiec, jaki dorodny, aż miło popatrzeć. Też bym nie formowała, wydaje się być idealny
Ja uratowałam mojego ambrowca od rychłej śmierci w szkółce ogrodniczej. Nie dość, że przewodnik przemarzł i drzewko odbijało z pnia, to jeszcze w takiej malutkiej doniczce rósł bez ziemi zupełnie. Kupiłam go z litości, będę na nim eksperymentować i uczyć się formowania. Na pewno minie parę lat zanim będzie wyglądał jak człowiek

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Kamajla 22:09, 29 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Dziękuję Violu i trzymam kciuki, żeby Twój odwdzięczyl się i rósł jak szalony
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Malgosik 22:17, 29 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Viola napisał(a)
Kamilo, piękny ambrowiec, jaki dorodny, aż miło popatrzeć. Też bym nie formowała, wydaje się być idealny
Ja uratowałam mojego ambrowca od rychłej śmierci w szkółce ogrodniczej. Nie dość, że przewodnik przemarzł i drzewko odbijało z pnia, to jeszcze w takiej malutkiej doniczce rósł bez ziemi zupełnie. Kupiłam go z litości, będę na nim eksperymentować i uczyć się formowania. Na pewno minie parę lat zanim będzie wyglądał jak człowiek



Swoją drogą, to się zastanawiam jak on teraz będzie rósł z tymi dwoma przewodnikami...
Ja bym chyba ten cieńszy wczesną wiosną obcięła i podkrzesywała od dołu, by koronę wyprowadzić do góry.
Ja miałam przewodnik podcięty w szkółce w celu zagęszczenia. Teraz widzę, że jednak gałązka wysuwa się na prowadzenie, jakby miała być nowym przewodnikiem.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:51, 03 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Co dolega mojemu ambrowcowi?
Nie znalazłam w necie nic. Jakiś grzyb?
Liście są jakby pokarbowane i błyszczące, brązowieją i się wykruszają.
Przypomina mi to trochę kędzierzawość liści brzoskwini.



____________________
Ogród na glinie
Viola 15:48, 03 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Malgosik napisał(a)


Swoją drogą, to się zastanawiam jak on teraz będzie rósł z tymi dwoma przewodnikami...
Ja bym chyba ten cieńszy wczesną wiosną obcięła i podkrzesywała od dołu, by koronę wyprowadzić do góry.
Ja miałam przewodnik podcięty w szkółce w celu zagęszczenia. Teraz widzę, że jednak gałązka wysuwa się na prowadzenie, jakby miała być nowym przewodnikiem.


Tak chyba zrobię, drzewko prawdopodobnie po zimie było przemarznięte i przewodnik nie dał rady, ale wypuścił wiele drobnych gałązek wokół. Będzie brzydki przez jakiś czas. Jedyna pociecha to, że zdobędę jakieś doświadczenie przy formowaniu drzewka. Już teraz usunęłam te dolne przyrosty.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Nulka 14:21, 02 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
mój ambrowiec niestety (wsadzony jesienią 2013) ma bardzo małą koronę ale liście też ma malutkie i nie wiem czy miał może za mało wody czy co, może w przyszłym roku wypuści większe tylko czy mam mu dać coś na wzrost - nie wiem
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Aga 22:08, 02 paź 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam posiadam ambrowca od wczoraj jakimi roślinami podkreślić jego urode ?Chciałabym aby było to cos zimozielo e myślałam o bukszpanie. Narazie posadzilam carex testeacea psardi i zurawki .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
monteverde 22:20, 02 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Nulka napisał(a)
mój ambrowiec niestety (wsadzony jesienią 2013) ma bardzo małą koronę ale liście też ma malutkie i nie wiem czy miał może za mało wody czy co, może w przyszłym roku wypuści większe tylko czy mam mu dać coś na wzrost - nie wiem
http://www.ogrodnick.pl/opisy/liquidambar_styraciflua_opis.htm
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies