Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Joaska 09:56, 27 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Czyli kloniki do gruntu a wielkie trawy na wiosne do donic.
Wydaje mi się ze na początek 10 gat traw narazie wystarczy, powinny sie trochę rozrosnąć, i pewnie po 2-3 sadzonki każdej będzie. A kolejne to już bedę kupowac do własciwego ogrodu
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
shrekol 10:23, 27 paź 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Asiu mam pytanie gdzie kupiłaś te klony? Może w OBI? bo kupiłem jednego NN i próbuje zidentyfikować jak byś mogła fotkę tego "katsura" wkleić był bym wdzięczny
____________________
Joaska 10:35, 27 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Kupowałam je w Castoramie, nie wiem czy coś będzie widać wśród tych liści, lepsze zdjęcia zrobie w sobote.:
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 10:37, 27 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mam takie pytania, własnie zaobserwowłam (przy wejści do nojej pracy) jest ogromna kosodrzewina i na niej jesst bardzo dużo os, czy to jest normalne?? osy lubia kosodrzewinę???? bo jak tak to musze z niej na przysżłość zrezygnować bo jestm uczulona ...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 10:42, 27 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W tym roku jest niemiłosiernie dużo os, ale kto wie czy nie mają tam gniazda.......

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 10:49, 27 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Co do os powiem. Jest ciepło ona (kosodrzewina) może miodować i osy żywia się spadzią (spadź - to co mszyce wyprodukują, to coś słodkiego, lepkiego). Jest ciepło i zjawisko spadzi jesiennej występuje teraz. Osy na zimę wszystkie giną (nie zimują). Z powodu os nie pozbywałabym się kosodrzewiny, bo równie dobrze musiałabyś się pozbyć wszystkich liściastych (spadź na liściastych, zwłaszcza na klonach wiosną znakomita).

Jeżeli nie możemy trawom ekspansywnym zapewnić dobrych warunków to lepiej nie kupować, zwłaszcza ekspansywnych, bo one muszą łazić, inaczej marnieją. No można ewentualnie odmładzać co 2 lata ale czy o to chodzi?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joaska 11:00, 27 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ale te trawy sa takie piękne że nie sposób się opamietac przed kupowaniem,
sprawe umiejscowienia ich przemyslę, ale chyba pozostanę przy mega dużych donicach co by sobie troche miejsca na wędrówke miały

Co do os, to dzieki za informacje bo szczerze mowiac pierwszy raz zauwazyłam ich az tyle i troszke sie przestraszyłam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Kaisia 13:26, 29 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Joasiu zakupy widzę zrobione i posadzone i fajnie niech sobie rosną.
Ja swoje łażące trawy sadzę w miejscu w którym ich łażenie mi nie przeszkadza, albo wkopuję w ziemię blokadę na 60 cm głębokości, takie zwykłe szerokie obrzeże zostawiam trawie tyle miejsca ile potrzebuje i już problem z głowy.
Bambusa tak zabezpieczyłam, poczytaj o blokadach do bambusów, można to również wykorzystać do traw.
Klony palmowe to moja bajka, ja bym je wsadziła do wielkich donic oczywiście z dziurami w dnie w odpowiednią mieszankę ziemi i zadołowała w ziemi, obsypała dużą warstwą kory przed utratą wilgoci jak i dla lepszego przezimowania.
Wiosną trochę mniejsza warstwa kory oczywiście, żeby korzenie mogły oddychać swobodnie.
Jak już będziesz mogła je przenieść do siebie wtedy do gruntu wsadzisz.

____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Joaska 13:42, 05 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Dzisiaj znalazłam chwilkę w pracy żeby się zalogować i coś tam nabazgrolić na forum.
Ostatnio więcej czasu poświęcamy na wprowadzanie ostatnich poprawek w projekcie, szukaniu wykonawcy (ale to już chyba dobiega końca, chyba w końcu znaleźliśmy). Tak, że na ogrodowe planowanie mam niewiele czsu, co nie oznacza że nic w tym kierunku nie robiłam
Ogród z lustrem przewertowany kilkanaście razy, ogród Danusi już chyba znam na pamięć, no i cały czas wertuję i podglądam ogrody wszystkich ogrodników ogrodowiskowych i wybieram, notuję.
Na razie zrobiłam małą listę chciejstw: - kierowałam się zasadą Danusi ograniczenia gatunków - myślę że udało mi się zastosować (NAPEWNO - coś tam "ładnego w ręce wpadnie i się człowiek nie oprze , ale ...)
więc tak:
TRAWY I BYLINY I WRZOŚCE
1 Miskant Variegatus
2 Miskant Morning light
3 Miskant Zebrinus
4 Miskant cukrowy Miscanthus sacchariflorus
5 Turzyca Red Baron
6 Turzyca włosista Carex comans bronze
7 Turzyca Carex flacca 'Bias'
8 Kostrzewa ametystowa Festuca amethystina
9 Kostrzewa sina Festuca glauca 'Bergsilber'
10 Kostrzewa mairei Festuca mairei
11 Festuca 'Glauca' Kostrzewa popielata
12 Molinia arundinacea 'Karl Förster'
13 Imperata cylindrica Red baron
14 Turzyca ceglasta
15 Turzyca niedźwiedzie futerko
16 Firletka biała
17 Żurawka purpurowa
18 Żurawka Lime Rickey
19 Czarnolistny konwalnik Ophiopogon nigra
20 Wrzosiec krwisty Erica Carnea
21 Wrzosiec biały Erica Carnea
22 Świecznica 'Brunette'

Nasadzenia
Bukszpan kula
Bukszpan płaska kula
Bukszpan kula na pniu
Bukszpan stożek
Bukszpan żywopłot
Cis Hickiss ekran
Cis Hickiss kula
Cis Hickiss kula na pniu
Cis Hickiss stożek
Różanecznik "Cunningham.s White"
Hortensja ogrodowa babcina
Hortensja bukietowa "Limelight"
Mahonia
Ilex-ostrokrzew "Golden Gem"
Ilex-ostrokrzew Blue Prince
Choina kanadyjska "Jeddeloh"
Tuja wschodnia "Aurea Nana"
Cyprysik Filifera Aurea Nana
Cyprysik groszkowy Dwarf Blue
Kosodrzewina (Pinus mugo)
Modrzew japoński pendula
Iglak na pniu
Trzmielina krzew
Trzmielina na pniu
Perukowiec podolski purpurowy
Pęcherznica kalinolistna zielona
Pęcherznica kalinolistna purpurowa
Forsycja

solitery
Klon palmowy Katsura
Klon palmowy Orange Dream
Klon palmowy Atropurpureum
Jodła górska Compacta
Buk płaczący szczepiony na pniu
Cyprysik groszkowy Boulevard

I tak zwane ogrodzeniowe (przy ogrodzeniu jako tło mieszane):
Zywotnik zachodni Smaragd
Zywotnik zachodni Janed Gold
Cyprysik nutkajski Glauca - zwisające gałązki
Cyprysik lawsona Fletcheri
Jałowiec Blue Arrow


Niby wydaje się dużo ale tak naprawdę to sporo jest traw, w większość już kupionych w celu "powielania" na wiosnę.
Pondato poprawiłam nieco wygląd rabat:


I co myślicie o tych kółkach ??? chyba nie są "szpetne"???

Jak byś Danusiu tu przpadkiem zaglądała, to mam pytanko co myślisz o stosowaniu siatki przeciwko kretom w trawnikach??, bo własnie się na tym zastanawiam, ale obawiam się że to mnie będzie obligowało do zakładania systemu nawadniania od samego początku, a nie ukrywam że chcieliśmy trochę z tym poczekać i za jakiś sezon lub dwa dopiero zakładać nawadnianie (względy finansowe niestety), tylko czy ta siatka mi nie pogmatwa planów i będę musiała z niej zrezygnować ???
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
hanka_andrus 11:02, 06 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies