Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Wrzośce - Erica

Pokaż wątki Pokaż posty

Wrzośce - Erica

kamcia 20:12, 09 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Nie absolutnie, nawet do głowy by mi nie przyszlo by na Ciebie zwalać

Miałam możliwość oddać rośliny w ciagu 10 dni od zakupu, chciałam sie tylko upewnić, że faktycznie nie wygladają tak jak powinny. Rosliny po prostu odesłałam i zaraz na drugi dzień oddano mi pieniądze. Tak więc spokojnie .

Jeszcze raz dziekuję.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
MirellaB 14:30, 28 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moje wrzośce Golden Starlet o każdej porze roku wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Wiosna



Lato




Jesień

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
m_gocha 20:09, 13 lut 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Moje kilkuletnie, duże kępy wrzośców (średnica ok. 0,5m) prawie całkowicie ogołociły się - po dotknięciu ręką posypały się listeczki i pąki kwiatowe . Fakt, że do tej pory na zimę okrywałam je tak jak i wrzosy stroiszem i siatką cieniującą. W tym roku niestety nie zrobiłam tego (m. in. brak gałązek, czasu). Fakt, że ostatnie zimy były wyjątkowo łagodne a że do tego pięknie zaczęły już niektóre kwitnąć w listopadzie sprawiły, że odpuściłam to okrywanie. Niestety było kilka dni z temperaturą poniżej -25 stopni
Czy jest szansa, że wiosną odbiją? Przyciąć całkiem?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gardenarium 17:38, 14 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Teraz nic nie rób, zobacz dopiero gdy będzie ciepło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
m_gocha 18:42, 14 lut 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Gardenarium napisał(a)
Teraz nic nie rób, zobacz dopiero gdy będzie ciepło.
Wiem Danusiu Zastanawiałam się czy jest jakaś nadzieja, że odbiją i ile czekać na jakiekolwiek oznaki życia
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
dzika_roza 12:26, 26 cze 2017


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Witam serdecznie,
czy są jakieś odmiany wrzośców, które dorastają wyżej? Mam posadzone wrzosy Carmen (dorastają do ok 40 cm) i za nimi chciałabym dosadzić wrzośce. Najchętniej coś z różem. Dziękuję za pomoc
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
adamj84 21:44, 11 mar 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 15
Proszę o poradę, które z odmian wrzośców są najbardziej godne polecenia.
Gardenarium 22:02, 11 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
'Golden Starlet' - żółty, kwiaty białe
'Golden Sport' - żółty, kwiaty ciemnoróżowe
'Dezember Red' - zielony, kwiaty purpurowo-fioletowe
'Myretoun Ruby' - zielony, kwiaty rubinowe
'Whisky' - pomarańczowo-miedziany, kwiaty ciemnoróżowe

Z tych odmian stworzysz ładny gobelin gdy posadzisz co najmniej po 15 szt każdej odmiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adamj84 22:16, 11 mar 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 15
Dziękuje,
Zastanawiam się czy posadzić same wrzośce, czy chociaż jeden gatunek wrzosów dodać do wrzosowiska. Gdzie w okolicach warszawy można kupić ładne wrzośce, chyba że jest jakaś super szkółka z wrzoścami poza warszawą?
Gardenarium 11:23, 12 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wrzosy są dużo bardziej chorujące, więc więcej wrzośców, mniej wrzosów.
Gdzie? wszędzie, w jednym miejscu na pewno nie kupisz wszystkich odmian. Szukaj szkółek lub w CO kupuj pojedyncze odmiany najlepsze kolorystycznie.. Ostatnia znana mi szkółka przerzuciła się na krzewy i byliny z wrzosów i wrzośców.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies