Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Wrzosy - Calluna

Pokaż wątki Pokaż posty

Wrzosy - Calluna

IwonaS 21:57, 14 mar 2016

Dołączył: 08 mar 2014
Posty: 14
Moje też jeszcze przykryte. Ja jeszcze nie tnę - czekam na cieplejsze dni.
____________________
Gardenarium 07:58, 15 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
maggra napisał(a)
Czy juz przycinamy wrzosy? Czy jeszcze czekamy? Moje zimowały pod zimowa agrowłókniną i sa jeszcze pod przykryciem


U nas zawaliło śniegiem, więc nawet jakbyśmy chcieli, to nie możemy
Zabiegi dostosowujemy do lokalnej pogody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pluszakowa 10:26, 18 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Chciałam się poradzić czy dobrym pomysłem będzie posadzenie wrzosów pomiędzy borówki amerykańskie. Borówek mam kupionych 8 krzaków i pomiędzy myślałam o wrzosach. Będzie to dobre rozwiązanie? Jakieś odmiany szczególnie warte stosowania.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Gardenarium 14:31, 21 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niestety nie będzie to dobre rozwiązanie, same kwaśne środowisko nie daje takiej możliwości.

Otóż dlaczego? ano dlatego, że borówka lubi przepuszczalną, ale wilgotną glebę i ma płytki i rozległy system korzeniowy, to wielki krzew, rozrastaja się.

Dołek kopiesz na 30 cm wgłąb ale na 80 szeroko. a więc pod borówką nic się nie uda, bo będzie ona konkurencją i wypije wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pluszakowa 17:42, 21 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Gardenarium napisał(a)
Niestety nie będzie to dobre rozwiązanie, same kwaśne środowisko nie daje takiej możliwości.

Otóż dlaczego? ano dlatego, że borówka lubi przepuszczalną, ale wilgotną glebę i ma płytki i rozległy system korzeniowy, to wielki krzew, rozrastaja się.

Dołek kopiesz na 30 cm wgłąb ale na 80 szeroko. a więc pod borówką nic się nie uda, bo będzie ona konkurencją i wypije wodę.


Danusiu bardzo dziękuję za pomoc. Myślałam że to takie trafione połącznie.a tu okazuje się że nic bardziej mylnego.


Jednak chciałabym coś pomiędzy borówki posadzić. Tylko co. Coś okrywowego np. gajowiec. Czy jakieś niskie trawy?
____________________
Magda Mały ogród miejski!
brzydula 13:42, 15 lip 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Jak myślicie, czy wrzosowisko z grabami będzie dobrze wyglądało ??
Gardenarium 17:02, 16 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zależy z jakimi grabami, jeśli w formie płaskich kwadratów to nie, jeśli kolumnowe to może być, ale w jakiej konfiguracji i jak posadzone?

Wrzosowisko najlepiej wygląda z brzozami himalajskimi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marzenaka 22:08, 17 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Czy wrzosy w doniczkach na ganku bez ogrzewania mają szansę przetrwać do wiosny?
____________________
Ogród Marzeny
Gardenarium 07:08, 25 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli tam będzie mróz, to zapewne będą cierpiały z powodu zarówno mrozu jak i suszy w doniczce i suchego powietrza. I nie przetrwają znając życie, ziemia wyschnie na pieprz i nic tego już nie zmieni.,

Dużo lepszym pomysłem jest zakopanie wrzosów razem z doniczkami w gruncie i okrycie gałązkami iglastymi.

Tylko zastanawiam się, jaki jest sens takiego działania?? Wrzosy w doniczkach to krótkotrwałą ozdoba, sezonowa, tylko na jesieni są ładne, na wiosnę trzeba je przyciąc, aby się zagęściły i znowu zdobiły w następnym sezonie. A przycięte wrzosy to kiepska ozdoba i raczej należy ją usunąć w kąt, a nie eksponować na ganku. Wiosną wystawiasz inne, wiosenne kompozycje, a nie przyschnięte wrzosy.

Na pytanie odpowiem: mają szansę jeśli doniczki są duże i bryła korzeniowa nie przemarznie, mają też szansę jeśli będziesz w okresach odwilży podlewać aby miały stale wilgotne podłoże. Inaczej nie ma szans.

Obstawiam 20% na przeżycie a 80% na zmarznięcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 09:38, 26 sie 2016

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Przygotowuje miejsce na wrzosy , planuje ich zakupić większą ilość ok 150-200 szt. Myślałam żeby wybrać jedynie 4 kolory żeby tworzyły taki przyjemny dla oka dywanik ale żeby nie było nudno. Proszę o rade jak się kierować przy wyborze i czy kupować np. 4 odmiany po 50 szt. czy zrobić plamy kolorystyczne nierównej wielkości.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies