Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Tatarak trawiasty (Acorus gramineus)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tatarak trawiasty (Acorus gramineus)

przemekg 07:55, 09 paź 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Mariusz dziękuję za informację, a czy w gruncie również zimują u Ciebie?
Ja zamawiając lilie wodne do oczka tak przy okazji i je kupiłem więc póki co małe sadzonki wiec chyba trafią do domu.
____________________
U Przemka w ogrodzie
bogumila 09:27, 09 paź 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Kupiłam jako nn .,podobny,ale nie wiem czy na pewno czy to tatarak.Nie będę go wykopywać tylko solidnie okryję.Mam go od wiosny i nie sprawiał kłopotów,rosnie na skarpie pod drzewami.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mariusz 13:06, 09 paź 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
bogumila_bienko napisał(a)
Nie będę go wykopywać tylko solidnie okryję.Mam go od wiosny i nie sprawiał kłopotów,rosnie na skarpie pod drzewami.
przemekg napisał
a czy w gruncie również zimują u Ciebie?

Ostatnia zima była dość mroźna, przez trzy tygodnie temperatura nocą utrzymywała się powyżej -30*C, tataraki trawiaste Acorus gramineus decoratus przetrwały w dostatecznie dobrej kondycji, ale tylko dzięki grubej pokrywie śnieżnej. Dużo zależy od pogody zimą.
Nigdy nie sadzę ich w wodzie czy błotku, bo szkoda pracy i nerwów, Najlepiej idą na lądzie.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
bogumila 13:30, 09 paź 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mariusz napisał(a)

Nie będę go wykopywać tylko solidnie okryję.Mam go od wiosny i nie sprawiał kłopotów,rosnie na skarpie pod drzewami.
przemekg napisał
a czy w gruncie również zimują u Ciebie?

Ostatnia zima była dość mroźna, przez trzy tygodnie temperatura nocą utrzymywała się powyżej -30*C, tataraki trawiaste Acorus gramineus decoratus przetrwały w dostatecznie dobrej kondycji, ale tylko dzięki grubej pokrywie śnieżnej. Dużo zależy od pogody zimą.
Nigdy nie sadzę ich w wodzie czy błotku, bo szkoda pracy i nerwów, Najlepiej idą na lądzie.


Dziękuję,postaram się jeszcze go okryć,ubiegła zima była u mnie śnieżna a jaka będzie nie wiadomo.Serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
KasiaBawaria 10:45, 26 sty 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie rosnie na Bayerach.Mamy nawet do -32 stopni ale fakt-czesto sporo sniegu.Nie rosnie w podmoklym gruncie.Normalnie na rabacie.
____________________
Zapraszam na kawe
lida 21:31, 28 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 20
Witam!

Kupiłam tatarak trawiasty z myślą o posadzeniu na rabacie i czytając powyższe wypowiedzi zwątpiłam ponieważ nie mam oczka, ulżyło mi dopiero po wypowiedziach że rośnie tez na rabatach............
____________________
Lidia
Gardenarium 23:08, 29 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rośnie też w donicach. W kolorowych kompozycjach całorocznych, trzma fason przez zimę, potem może wymarznąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
safikey 22:30, 30 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
ja również nie mam żadnej wody w ogrodzie i tatarak rosnie na rabacie obok domu- słońce do 12.

W ubiegłym roku tataraki rosły na pełnym słońcu i marniały, więc teraz rosną w lekkim cieniu



____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
babka 12:45, 29 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Mam pytanie kiedy i jak można rozmnażać tatarak. Czy przez zwykły podział nie uszkodzę sadzonki ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Gardenarium 13:22, 07 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przez podział, możesz teraz. odłamujesz lub odcinasz nożem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies