Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Gardenarium 19:01, 27 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tuje zwłaszcza starsze gubią stare igły z powodu braku światła, trzeba je czyścić (czesać od góry) załóż rękawiczki i otrzepuj od góry do dołu, potem wygrab wszystko, będą miały więcej światła i przewiewu.

Duże wichury także targały tujami i spotęgowały to opadanie. Mata też nie jest dobra. Może jeszcze sucha jesień, bardzo sucha, ani kropli wody Wszystko razem - dało taki efekt
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 19:57, 27 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
W takim razie wyrzuce mate, wyczyszcze, a na wiosnę nawioze. Dziękuję
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 13:25, 28 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Podlewanie najpierw. Przed nawożeniem no i po nawożeniu, ale nie nawozi się gdy jest sucha gleba, no i nawozu nie wystarczy tylko posypać i leży, należy go wymieszać z wierzchnią warstwą gleby i podlać aż się rozpuści i dotrze do korzeni, wtedy spełni swoje zadanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 17:09, 28 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dziękuję, a mogę już zacząć ściągać szmatę?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Loosiuu 18:23, 28 sty 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Za wcześnie jak dla mnie. W kwietniu dopiero bym cokolwiek ruszał przy korzeniach.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 12:12, 29 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli jest na plusie, to ściągaj, ale musisz kory nasypać, więc rada Filipa jest dobra. Poczekaj do marca lub kwietnia, wtedy kupisz korę nie zmarzniętą.

Ale możesz czyścić tuje i grabić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 15:13, 29 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dobrze, dziękuję
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ren133 19:59, 22 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Przeczytałam cały wątek i myślę, że już wiem jak pomóc moim tujom
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Gosia_M 13:03, 15 maj 2015

Dołączył: 23 sie 2013
Posty: 2
Witam, to jest mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z thujami na pniu (szt. 2). Zasadziłam je rok temu jednak nie w tym samym czasie i miejscu. Pierwsze drzewko pod koniec maja a drugie miesiąc później. Niestety widać, że z tym pierwszym drzewkiem jest coś nie tak, jest ciemniejsze, nie ma zielonych przyrostów i szyszek. Przeczytałam wątek, wygląda na to, że chyba za głęboko zasadziłam drzewko i brakuje mu wody. Nie znam się jednak dobrze na ogrodnictwie więc proszę o opinię czy dobrze rozumuję.

Poniżej zdjęcia drzewek. Z lewej to chorujące, po prawej zdrowe.







Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam
KasiaBawaria 22:12, 15 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Posadzialam w tym roku dwie nowe tuje, z pojemnika. Teraz po miesiacu galazki staly sie marmurkowe. To fizjologiczne czy choroba? Nie wiem jak byla traktowana w sklepie (centrum ogrodnicze). Posadzilam jak wszystkie swoje tuje, do ziemi kompostowej wymieszanej z torfem. Podlalam tylko raz, bo co kilka dni padalo. Sa sciolkowane kora, bez maty.


____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies