Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Syla 18:13, 29 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Z drugiej strony drzewka witać siatkę w którą były te sieroty pakowane









____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:19, 29 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Bidulki zostały dzisiaj oskubane z brązowych gałązek

Drzewko podsypałam świeżą ziemią do iglaków



Tak wyglądała thuja Smaragd przed skubaniem



A tutaj już po akcji skubania





____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:31, 29 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Z ciekawości zaglądnęłam pod ogon jeszcze jednemu drzewku . Ta bryła była zdecydowanie większa i drzewko miało mniej brązowych gałązek







Co niektóre drzewka musiałam dzisiaj popodnosić odrobinkę bo się pozapadały, pewnie ziemia była za bardzo obruszona przed sadzeniem.

Martwią mnie robaki na drzewkach .... siedzą sobie na pniu i udają swoim kolorem , że ich tam nie ma
Obmacałam wszystkie thuje, ile mogłam tyle ich wygniotłam a ile ich tam pozostało jeszcze , tego nie wiem ...... zostawić je czy je czymś popsikać ???? Nadmieniam , że strzelały w palcach / to chyba miodownica żywotnikowa /

No i nie wiem czy ta akcja dzisiejszego skubania i podnoszenia przyniesie pozytywne rezultaty ??? Aaaa jeszcze intensywnie wszystkie drzewka podlałam bo pomimo wilgotnego wierzchu ziemi wewnątrz było suchawo .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 19:16, 29 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z podlaniem to dobry pomysł a tuje popryskaj na miodownicę (jeśli to ona to też na pewno przyczynia się do żółknięcia) Mospilanem 20 SP lub Confidorem 200 SL, tylko że są już niskie temperetaury i normalnie w tym czasie pryska się Promanalem. Najwyżej potem popraw Promanalem i wiosną też Promanal.

Widac po podkopaniu brył, że woda także zrobiła swoje.

A szkodniki są tylko na tych tujach zbrązowiałych czy na zielonych także?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:20, 29 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304





Ta tuja wygląda szczególnie źle, bo jest zmatowiała i obawiam się, że jej już nic nie pomoże. W przypadku szkodniĸów i wspomnianej miodownicy objawy na pewno nie byłyby tak dotkliwe, owszem tuje brązowieją i pokrywają je grzyby sadzakowe, rozwijające się na rosie miodowej wydzielanej przez szkodniki, ale nie aż tak. To wg mnie objaw zatopienia i braku tlenu w korzeniach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 19:24, 29 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)
Z podlaniem to dobry pomysł a tuje popryskaj na miodownicę (jeśli to ona to też na pewno przyczynia się do żółknięcia) Mospilanem 20 SP lub Confidorem 200 SL, tylko że są już niskie temperetaury i normalnie w tym czasie pryska się Promanalem. Najwyżej potem popraw Promanalem i wiosną też Promanal.

Widac po podkopaniu brył, że woda także zrobiła swoje.

A szkodniki są tylko na tych tujach zbrązowiałych czy na zielonych także?


Na thujach bardziej zbrązowiałych jest ich mnóstwo i siedzą w większej ilości na głównym pniu . Na tych bardziej zielonych jest ich znacznie mniej ale są ........

Dziękuję bardzo za pomoc .... Mam wszystkie preparaty , jutro pryskam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:26, 29 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Danusiu , zrobiłam ile mogłam , jutro popryskam .... Co będzie po zimie to będzie . Co najwyżej wymienię i tyle ..... Bardzo dziękuję

W tym obrębie jest już zrobione odwodnienie , dlatego mam nadzieję , że w przyszłym sezonie takie incydenta nie będą miały miejsca .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 19:28, 29 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A może to jest misecznik tujowiec, skoro "strzelają"
Zobacz tu http://choroby-szkodniki.pl/?tag=szkodniki-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 19:39, 29 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gardenarium napisał(a)
A może to jest misecznik tujowiec, skoro "strzelają"
Zobacz tu http://choroby-szkodniki.pl/?tag=szkodniki-iglakow


Zdecydowanie nie Danusiu , to nie ten intruz ....... Przeglądałam moją książkę "Co niszczy ogród" Hanna Masternak, Anna Kulikowska i znalazłam coś podobnego do tego co mam . Jest napisane "dorosły owad miodownicy i wylinka na lipie" a ja mam to na żywotniku . W necie znalazłam miodownicę żywotnikową

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=47429 to jest dokładnie to ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 19:44, 29 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dokładnie to samo Ci zalinkowałam tylko dwa owady do wyboru na jednej stronie.

Powiem, że w realu nigdy się z tym owadem nie spotkałam. Szkodniki musiały już być na tujach jak je kupowałaś. Ale objawy nie tylko od miodownicy są na pewno. Czuję, że tuje były osłabione i miodownice miały ułatwione zadanie i pojawiły się w zdwojonej ilości.

Opryskaj na pewno, a podnoszenie tui na pewno też pomoże. Podlej bryły dobrze, a nie lej po igłach z powodu oprysku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies