Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Mazan 08:33, 12 lis 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Karol99

Nie masz czym się przejmować. Zwróć uwagę, że upały i susza letnia zrobiły swoje, ciepła i wilgotna jesień pobudziły rośliny, ale z kolei nastąpiło ograniczenie ilości i jakości światła, co ma ogromny wpływ na dalszy rozwój młodych przyrostów. Będziesz miał co robić wyczesując.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Karol99 15:03, 12 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mam nadzieje. Dziękuję
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
natalia 17:25, 25 lis 2015

Dołączył: 19 paź 2015
Posty: 8
Witam,
mam kolejne pytanie dotyczące tym razem podlewania tui...do kiedy powinno się je podlewać? domyślam się że jak będzie temperatura w dzien i w nocy na minusie to oczywiscie nie..ale czy jeszcze teraz można je podlewać gdy mamy w dzień dodatnią a w nocy -3?
Pozdrawiam.
NG
PiotrekP 20:32, 25 lis 2015

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Jeżeli ziemia jest sucha to podlewamy. Raz na tydzień solidnie.
Karol99 20:54, 25 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
natalia napisał(a)
Witam,
mam kolejne pytanie dotyczące tymrazem podlewania tui...do kiedy powinno się je podlewać? domyślam się że jak będzie temperatura w dzien i w nocy na minusie to oczywiscie nie..ale czy jeszcze teraz można je podlewać gdy mamy w dzień dodatnią a w nocy -3?
Pozdrawiam.
NG


Możesz podlewać cały czas dopóki nie będzie mrozów w dzień.
Jest to bardzo ważne dla roślin zimozielonych.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
natalia 22:19, 25 lis 2015

Dołączył: 19 paź 2015
Posty: 8
Dziękuję za odpowiedź. Musiałam się upewnić bo sąsiedzi patrzą się na mnie jak na wariatkę jak podlewam drzewka nawet starają się mnie przekonać że juz nie wolno podlewać roślin w ogrodzie. Ehhh ci sąsiedzi
Gardenarium 08:54, 26 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawdź jednak czy gleba jest aby na pewno sucha, odgrzeb głębiej gdzieś z boku. Bo powiem, że opady ostatnio były solidne dość, ale gleba nie namokła wszędzie należycie. Kopnęliśmy na bazie i sucho...Dlatego jeśli tuje mają mokro - nie podlewaj, a jeśli sucho - podlewaj.

Wszystko zależy też od tego jaki masz rodzaj gleby. Jeśli piaszczysta (przepuszczalna) to tym bardziej podlewaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
patrycja_roz... 11:01, 06 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 20
ubiegła wiosna posadziłam 10 sztuk tuji kupionych promocyjnie ( wys. ok 1,5 m ). wstyd, nie pamiętam jaka to odmiana. były solidnie podlewane. ta wiosną pierwszy raz nawiezione. od dołu są żołte , pousychane, brzydkie. Dac im jeszcze troche czasu na zadomowienie, czy tu potrzebny jakis specjalistyczny preparat , oprysk ?
patrycja_roz... 11:01, 06 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 20
ubiegła wiosna posadziłam 10 sztuk tuji kupionych promocyjnie ( wys. ok 1,5 m ). wstyd, nie pamiętam jaka to odmiana. były solidnie podlewane. ta wiosną pierwszy raz nawiezione. od dołu są ogołocone, żołte , pousychane, brzydkie. Dac im jeszcze troche czasu na zadomowienie, czy tu potrzebny jakis specjalistyczny preparat , oprysk ?
Mazan 12:59, 09 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Patrycja_roz...

Miały silnie zacienioną podstawę. Gałązki odpadły jako zbędne dla rośliny i nic już nie zrobisz. Można je wykorzystać jako tło dla innych roślin.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies