Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

nicram 17:06, 15 maj 2016

Dołączył: 15 maj 2016
Posty: 15
Mazan,
Dziękuję za odpowiedź. Sypnąłem azofoską bardzo delikatnie w kwietniu więc chyba raczej nie nawóz.
Więc jeśli to zbyt dużo wody lub efekt przymrozków, czy coś muszę robić czy to samo minie?

Mazan 21:00, 15 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Wykluczając przenawożenie masz do dyspozycji jedynie sekator. Trzeba wyciąć chore pędy. Takie uszkodzenia pozostają.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
nicram 21:39, 15 maj 2016

Dołączył: 15 maj 2016
Posty: 15
To i tak dobra wiadomość. Gorzej gdyby to jakaś "zaraza" była
Jutro obetnę to co uschło.
Dziękuję za pomoc.

gruba_dynia 22:21, 22 maj 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
W nawiązaniu do mojego wpisu stronę temu.
Popatrzcie. To są zdjęcia brązowych gałązek moich tui, na których pojawiają się nowe zdrowe zielone przyrosty. Nawet z gołej gałązki oskubanej z tego co się osypywało coś wyrasta (drugie zdjęcie). Teraz jeszcze bardziej mnie ciekawi co im dolega/dolegało?



____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
aga_szsz 21:16, 23 maj 2016


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
identycznie było u mnie!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
gruba_dynia 22:25, 23 maj 2016


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Ja miałam teorię, że tuje podmarzły. Szczególnie że podoba sytuacja już raz wystąpiła u mnie dwa lata temu zaraz po posadzeniu żywopłotu. Sadziłam go wiosną i po posadzeniu kilku tui w nocy był przygruntowy przymrozek. I te właśnie tuje potem lekko zbrązowiały. To te same z resztą z którymi i w tym roku mam problem. Ale wówczas gdzieś tu na forum dowiedziałam się że to raczej niemożliwe, że tuje tak nie przymarzają.

Aga, skoro u Ciebie było podobnie, a teraz tuje mają się dobrze, to jestem podbudowana
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
aga_szsz 13:41, 24 maj 2016


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
U mnie na pewno nie przemarzła, bo to było po sadzeniu, w tym samym roku, więc może jakaś reakcja na późne przesadzanie i upały.
Teraz raczej jest ok, chociaż powiem Ci, że tu, gdzie pali je słońce, mają wyblakły kolor, brzydkie są, a od zacienionej strony, ta zieleń jest ładna, soczysta. Ogólnie, żałuję, że je kupiłam a nie graby!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Mazan 14:35, 24 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Gruba_dynia

Chyba czymś popryskałaś. Widać fragmenty zastopowanego grzyba dlatego część łusek opadła, ale utrafiłaś niemal w najlepszy moment.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Paula_1 22:35, 24 maj 2016

Dołączył: 24 maj 2016
Posty: 8
Witam, kochani pierwszy raz na forum początek z ogrodem i odrazu proszę o poradę. 1,5 m-ca temu zasadziliśmy tuje szmaragd z doniczki rośliny pięknie ukorzenione, niedawno nawiezione osmocote i niestety cześć z nich usycha. Najpierw zaczynały żółcieć a potem brązowieć jak na załączonych zdjęciach. Podlewam je regularnie, gdzieś na forum wyczytałam by odkopać tuje i sprawdzić czy z korzeniami jest wszystko ok( bo już zaczęłam myśleć ze może je przelałam ) więc tak zrobiliśmy ale korzenie wyglądają dobrze.
Co zrobić by je uratować. Bardzo będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.Pozdrawiam serdecznie.
Paula_1 22:38, 24 maj 2016

Dołączył: 24 maj 2016
Posty: 8
nie wiem czemu zdjęcia nie chcą się wgrać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies