Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Gardenarium 22:04, 19 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To normalny objaw fizjologiczny, w środku krzewu stare przyrosty tuja zrzuca z powodu ciasnoty i braku światła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vit91151 22:18, 19 wrz 2013

Dołączył: 16 wrz 2013
Posty: 5
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że mam się nie martwić.
____________________
Gardenarium 22:21, 19 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żeby krzew wyglądał estetycznie możesz obtrzepać od góry do dołu te martwe, zebrać i będzie ładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vit91151 22:42, 19 wrz 2013

Dołączył: 16 wrz 2013
Posty: 5
Jeszcze raz dziękuję, jutro trzepanie krzaczorów.
____________________
safikey 11:10, 28 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Danusiu, idąc za Twoja radą podczas plewienia w tujkach zabralismy się z moim mężem za wyczesywanie tujek, troszke pracy i efekt już widać

szkoda, że tak szybko robi się ciemno





napewno troszke odzyja na wiosnę
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
goniak 11:29, 28 wrz 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Czyszczenie ma na celu nie tylko walory estetyczne ale przede wszystkim poprawia wentylację i zapobiega powstawaniu chorób grzybowych.
Zabieg ten koniecznie należy wykonywać u żywotników sadzonych w szpalerach, gdzie rośliny rosną tuż obok siebie.
Trudno uwierzyć ile posuszu zbiera się wewnątrz żywotników.


____________________
Małgosia mój zielony świat
hums 14:21, 30 wrz 2013

Dołączył: 30 wrz 2013
Posty: 1
Witam Wszystkich na forum.

Miesiąc temu posadziłam żywopłot ze Szmaragdów. Wszystko zgodnie ze sztuka ogrodnicza: podłoże, podlewanie, sadzenie. Rośliny pochodzą ze sprawdzonej szkółki, były sadzone z pojemników.

Teraz co druga roślina brązowieje od dołu jak na zdjęciu; tylko niektóre gałązki.
Na działce nie ma psa.

Co to moze być? stres po posadzeniu? Pomocy
Gardenarium 14:26, 30 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podsikują koty, chociaż po kotach powinno być trochę czarnego koloru na zaschłych gałązkach.

Pokaż zdjęcia innych tujek i nie obtrzepuj przed zdjęciem, tylko tak jak jest. Zobaczę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Daniel 22:54, 13 paź 2013


Dołączył: 13 paź 2013
Posty: 4
A może ktoś mi pomoże w sprawie tych brabantów mają dziwne zrogowaciałe końcówki, to nie w moim ogrodzie.Wiem że właściciele dokarmiają je dolistnie EM, spójrzcie na zdjęcia, z góry dziękuję za podpowiedź- chcę coś zrobić jeszcze w tym roku.Te zdjęcia zrobiłem już z miesiąc temu albo dłużej teraz wyglądają gorzej.Żywopłot ma z 50 m a chorują po kilka szt później kilka zdrowych i potem kilka znowu chore

?

Sebek 23:40, 18 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że może to być spowodowane żerowaniem gąsienic licinka tujowiaczka - Argyresthia thuiella.
Jako drugi powód obstawiałbym fytoftorozę...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies