Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Gardenarium 18:02, 28 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
SylwiaStanaszek napisał(a)
Ten wodospad raduje mnie maxymalnie ))) i nie powiem altana w kształcie koła jest chyba rzeczą trafioną w dziesiątkę. Rozmawiałam z mężem na temat odległości od ogrodzenia. Będziemy altanę zgłaszać do gminy i zachowamy odległość 3m. Zobaczymy jeszcze czy nie zostanie ona zbudowana bez ścian. Jeśli stworzymy gęsty żywopłot to odetniemy się od sąsiadów wizualnie, i taki jest zamysł. Liczę Danusiu na podpowiedź odnośnie budowy tego wodospadu. Podglądnęłam sobie zdjątka w "woda w ogrodzie" i nawet wydrukowałam , co by , drużynie wykonawczej przedłożyć w celach zapoznawczych. Teraz muszę przysiąść i punkt po punkcie przygotować strategię wykonania poszczególnych robót. Trochę tego będzie. No i jeszcze muszę poszukać solidnej grupy do przygotowania rabat pod sadzenie roślin. Również z tej dziedziny będę prosiła o wsparcie merytoryczne. Ale najpierw wypunktuję sobie poszczególne prace w odpowiedniej kolejności realizacji.


Witek podpowie pewnie ważne rzeczy, ale trzeba dobrego fachowca, który "rozumie" kamień. Kamień kamieniowi nierówny.
Cała technologia jest w wątku, ale te odpływy z mis, w których zatrzymuje się woda żeby na zimę spuścić, pojemność zbiornika zapasowego, rodzaj pompy, przegrody, aby woda popłynęła tak, jak sobie zamarzymy itd. to potem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 18:28, 28 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Żal, jak mówią moje dzieci Tak jak Gosia chciałam sobie pooglądać dokładniej
Szczególnie altanę i rabaty odcinające od sąsiadów na dole
I inne rabaty też
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Matka 22:40, 05 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Sylwia, a gdzie Ty???juz wiosna idzie...wracaj na forum
____________________
U Matki
Gardenarium 22:53, 05 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozmawiałam z nią przez telefon, zajeta jest, ale wróci...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 09:44, 06 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jestem, jestem Kochaniutkie Siostra tak jak i Ty Bogusiu ma rozwiązanie na luty. No i z tego tytułu maluję zwierzaki na ścianach w dziecinnym pokoiku
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 10:09, 06 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i proszę, wróciła.
Moje projektowanie ogrodu Sylwii posuwa się naprzód. Projekt główny jest już gotowy, robimy projekt nawadniania i oświetlenia ogrodowego.

Teraz Sylwia musi się zmierzyć z rzeczywistością, czyli wykownawcami, co nie jest łatwe.
Dbałość o każdy detal jest ważny dla osób przywiązujących do tego wagę.

Czasem styl pracy wykonawcy, rzemieślnika, ogrodnika przyprawia o wielką irytację i chciałoby mu się wyrwać szpadel - kielnię i co tam ma w ręku i robić samemu. Wiem coś o tym, pracuję z ludźmi.

Tak wygląda projekt ogrodu Syli - Danuta Młoźniak - Gardenarium





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 12:28, 06 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
witaj Sylwio,

jak wszyscy nie mogę sie doczekać wiosny, przede wszystkim pozbędę sie ciężaru brzusznego i już przytule moje dziecię, poza tym zacznę robic obrzeża(hihi) no i zacznie się wieczorne "kino oko" postępów u Sylwii w ogrodzie, hura
w pokoiku moich malców też sa zwierzaczki (cała farma) ale ja poszlam na łatwizne i ponaklejałam, alez Ty zdolna jesteś z tym malowaniempokażesz fotkę jak skończysz?
____________________
U Matki
Syla 12:47, 06 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Napiszę do Ciebie wiadomość jak skończę i oczywiście załączę zdjątka . Siostra również kupiła naklejki ale je pościągała. Myślę , że Danusia urwała by mi głowę jak bym zamieściła coś co nie jest odpowiednikiem forum bo ni jak nie da się tego przypisać do ogrodu ))) Pokażę Ci również oczywiście o ile jesteś zainteresowana pokoik z rysunkami u mojego najmłodszego synka , bo od tego się zaczęło )))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 17:51, 06 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są pogaduszki, chętnie i my zobaczymy. Pogaduszki i nowy wątek o pokoiku. Ha
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 21:17, 09 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Projekt jest bardzo ciekawy, urozmaicony i bogaty w roślinność.

Jednym słowem Danusia odwaliła kawał dobrej roboty ))

Ciekawa jestem, czy liczyłaś koszt roślin, bo wyjdzie niezła sumka

Jaką powierzchnię ma Twój ogród, bo wydaje się dosyc duży.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies