Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

20:49, 03 lip 2013
i chciałam jeszcze pokazać ababel - oczywiście sukcesywnie przez tydzień dostawala omdlenia w sobote topsin+confidor a wczoraj jeszcze odkryłam pod nia korytarze nornic i wygląd super

i zamiast iśc do przodu to w tym roku licze straty
Gardenarium 19:25, 04 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to może działalność nornic?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aleksandra_g 15:39, 16 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Posadziłam piękne, dorodne egzemplarze w sporym dołku z super podłożem z dodatkiem nawozu do hortensji, podlałam a następnego dnia mi podwiędły więc podlałam baaaaaaaardzo obficie a potem zaczeły jak by usychać kwiatki, więc je poobrywałam ale mam wrażenie że one ciągle przysychają mimo codziennego podlewania. Co robię nie tak?!
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
malgonia1 21:53, 18 lip 2013

Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 3
Witam i proszę o pomoc.
Moje hortensje Anabelle giną w oczach. Z dnia na dzień marnieją.
Jeszcze parę dni temu były piękne, dorodne, miały piękne kwiatowe białe kule. Dzisiaj spuszczają pączki, końce łodyżek więdną a liście najpierw więdną potem usychają. Czy przyczyną może być nawóz i przenawożenie? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Cztery dni temu je nawoziłam nawozem do hortensji w kuleczkach, podlałam obficie, nie było ostrego słońca ani za gorąco. Po dwóch dniach zaczęły marnieć, po trzech jedna już strasznie zwiędła . Dotyczy to dwóch hortensji sadzonych wiosną w tym roku, ale zeszłoroczna też marnieje ( jedna z trzech, dwie są w porządku). Tak mi szkoda, były ozdobą ogródka. Czy ktoś może mi pomóc? Bardzo proszę, co mam zrobić, żeby je uratować?





____________________
Gardenarium 08:56, 20 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aleksandra_g napisał(a)
Posadziłam piękne, dorodne egzemplarze w sporym dołku z super podłożem z dodatkiem nawozu do hortensji, podlałam a następnego dnia mi podwiędły więc podlałam baaaaaaaardzo obficie a potem zaczeły jak by usychać kwiatki, więc je poobrywałam ale mam wrażenie że one ciągle przysychają mimo codziennego podlewania. Co robię nie tak?!


Moim zdaniem mają za dużó słońca od razu po posadzeniu, pewnie w szklarni były w cieniówkach. Zobacz aż liście zrobiły się czerwone.
No inawóz chyba nie był potrzebny przy sadzeniu. Mają wszystkiego za dużo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:59, 20 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgonia1 napisał(a)








Przenawożenie mogło być, robimy to bardzo ostrożnie i dawki powinny być nie za duże.
Teraz to przychodzi mi na myśl, wygarnięcie tego co się nie rozpuściło, rozcieńczenie tego co mają w kmorzeniach, czyli lanie wody na maksa, żeby to gdzieś popłynęło głębiej. Potem można przyciąć, ale nie zaraz. tylko poczekaj czy poprawie się wygląd, Liście zwiędłe poobcinaj, kwiaty też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aleksandra_g 10:31, 20 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Gardenarium napisał(a)


Moim zdaniem mają za dużo słońca od razu po posadzeniu, pewnie w szklarni były w cieniówkach. Zobacz aż liście zrobiły się czerwone.
No i nawóz chyba nie był potrzebny przy sadzeniu. Mają wszystkiego za dużo.


faktycznie podsypałam je nawozem, chciałam zrobić im dobrze a zrobiłam bardzo źle :/ co do słońca to faktycznie mają go bardzo dużo ale mama się uparła, że mam je właśnie w takim miejscu posadzić. Co teraz? czekać? przesadzać? jakoś cieniować?bo podlewam codziennie i to całkiem obficie...
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 20:17, 21 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oberwać najgorsze liście, te nowe będą już bardziej przyzwyczajone. Podlewać systematycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgonia1 20:50, 21 lip 2013

Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 3
Gardenarium, dziękuję bardzo za odpowiedź. Niestety jedna hortensja już padła, ratuję drugą. WYgarnęłam nawóz i podlewam mocno. Puszcza już listki z łysych łodyżek,może przeżyje.
Dziękuję.
____________________
aleksandra_g 09:08, 22 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Dziękuję za odpowiedź, tak też już zrobiłam, mam nadzieję, że odżyją
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies