Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

Gardenarium 07:11, 23 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cały sezon były braki w opadach deszczu, więc to jest ważniejsze niż nawożenie jesienne. Iglaki transpirują przez cały rok, więc muszą przed zimą zgromadzić odpowiednie zapasy wody. Uzupełniaj je.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 14:03, 26 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy oprysk zwany herbatką tymiankową można przechować przez zimę w butelce w pomieszczeniu z dodatnią temperaturą?
Spirytus chyba nie traci swoich właściwości?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
waldek727 14:33, 26 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wszystkie preparaty i biopreparaty można w odpowiednich warunkach przechować przez kilka miesięcy. Biopreparaty nieco krócej ze względu na zawarte w nich mikroorganizmy.
Herbatkę tymiankową należy szczelnie zamknąć, aby zapobiec ulatnianiu się zawartych w niej olejkom eterycznym w tym m.in cennego tymolu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
JulkAd 13:54, 03 lis 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Poczytałam i skorzystam ...zaznaczyć wątek muszę bo mi umknie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Piorunek 17:23, 27 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Kiedy można opryskiwać przeciw przędziorkom?
____________________
bobson 17:29, 27 lut 2016

Dołączył: 21 paź 2015
Posty: 8
Moze jakieś informacje kiedy teraz będzie można zacząć pierwsze opryski czym i od czego ?
Basiaw 08:23, 03 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Mam pytanie w sprawie dużych szkodników ogrodowych, mianowicie jeleni. Jestem w szoku, ale to miłe zwierzątko zaczęło przeskakiwać płot i konsumować, co mu pasuje - zeżarło jarmuż w warzywniku, liście bergenii, buszuje w kompostowniku, nawet do czysta wypolerowało językiem karmnik dla ptaków... Boję się, że w kolejne noce dobierze się do innych roślin Dziś rozciągniemy sznurek nad bramą, przez którą przeskakuje i nawiążę tam szmatek, może to zniechęci, ale na dłuższą metę taka wątpliwa dekoracja nie może tam być. Czy macie jakieś sprawdzone repelenty, które zniechęcają do odwiedzin? Może ktoś zna odstraszacz Biotec, w opisie jest ciekawy i wydajny, tylko czy skuteczny?

pozdrawiam
____________________
Nasz mały, zielony świat
Koniara 17:09, 18 kwi 2016

Dołączył: 02 kwi 2016
Posty: 19
Czy nie jest za późno na wykonanie oprysku Promanalem na świerku białym? W jakiej proporcji go rozcieńczyć? Na opakowaniu jest tylko dawkowanie dla śliwy, cisa i modrzewia. Czy pryskać też pień?
Koniara 17:09, 18 kwi 2016

Dołączył: 02 kwi 2016
Posty: 19
Czy nie jest za późno na wykonanie oprysku Promanalem na świerku białym? W jakiej proporcji go rozcieńczyć? Na opakowaniu jest tylko dawkowanie dla śliwy, cisa i modrzewia. Czy pryskać też pień?
Sima 01:53, 14 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Szykuje się do sezonu i mam pytania bo to moje pierwsze pryskanie..

1. Miedzian - lecę po wszystkim? łącznie z ziemią na rabatach (cisy, tuje, brzozy, świerki, jodły, sosny, buki, wrzosy, trawy po przycięciu, jałowce). Tak?

2. Miedzian - czy dopuszczalny jest ewentualny przymrozek w nocy po aplikacji (taki -1/-2)? Czy jak już taki przymrozek się zdarzy to czy mam płakać i powtarzać pryskanie czy może machnąć ręką?

3. Olejowe - pryskać wszystko? Czy są gatunki których nie ruszać, bo zaszkodzę? Wcześniej w tym wątku było by nie pryskać świerka srebrnego?
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies