Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

megabasia 14:23, 18 lut 2015

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
DZiękuję, źle Was zrozumiałam, bo patrzyłam przez pryzmat moich problemów, a róże zeszłorocznych zawiązków nie posiadają. Chyba, bo zaczynam głupieć No i ja miałam na myśli Miedzian, a nie promanal, bo jak rozumiem to drugie to oleiste? Tak w ogóle to się przymierzam do octanu wapnia, ale zanim o nim poczytałam, kupiłam miedzian, to i go zużyję Czyli zakładam, że skoro w dzień+5, a w nocy -3, to się jeszcze wstrzymuję?
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Gardenarium 15:10, 18 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wstrzymuj się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 15:26, 18 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
megabasia napisał(a)
Dziękuję, źle Was zrozumiałam, bo patrzyłam przez pryzmat moich problemów, a róże zeszłorocznych zawiązków nie posiadają. Chyba, bo zaczynam głupieć No i ja miałam na myśli Miedzian, a nie promanal, bo jak rozumiem to drugie to oleiste? Tak w ogóle to się przymierzam do octanu wapnia, ale zanim o nim poczytałam, kupiłam miedzian, to i go zużyję Czyli zakładam, że skoro w dzień+5, a w nocy -3, to się jeszcze wstrzymuję?

A ja patrzę przez pryzmat całego ogrodu. Pewnie, że róże nie mają zeszłorocznych zawiązków kwiatowych. Pierwsze dwa opryski nie są skierowane na konkretne rośliny. Miedzianem opryskujemy miejsca w których najczęściej mogą występować formy przetrwalnikowe grzybów. Tu należy również uwzględnić ściółkę, liście i wszystko to co jest pod rośliną. Dalsze opryski profilaktyczne będą zapobiegać rozwojowi grzybów które przywędrują do naszych ogrodów z wiatrem i z deszczem. Teraz nie dopuszczamy do rozwoju grzybów patogennych tych, które w naszym ogrodzie zimowały.
To samo dotyczy się promanalu. Olej parafinowy musi dotrzeć do jaj złożonych jesienią przez niektóre owady. Otoczyć je w chwili kiedy formy embrionalne zaczną przeistaczać się w formy larwalne. Bodźcem do tego będzie temperatura na zewnątrz która będzie sygnałem, że w najbliższym otoczeniu jest już wystarczająca ilość pokarmu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
emila 22:16, 24 lut 2015


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Mazan napisał(a)
Kasya

Prawdę mówiąc okropnie zleniwiałem ostatnio dlatego podaję tylko adres:
www.rgabrysz.konin.lm.pl/ochrona.html
Myślę, że może taka pomoc się przydać.


Pozdrawiam


a ja nie mogę otworzyć tej strony mam komunikay
Przepraszamy, ale podany adres strony jest niepoprawny lub strona została usunięta.



Teraz lub prawie za chwileczkę opryskuje Promanal-em (mogę wszystko, czy coś nalezy pominąć) a potem czymś jeszcze.
____________________
Ogród nasz
waldek727 03:59, 25 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
emila napisał(a)

Teraz lub prawie za chwileczkę opryskuje Promanal-em (mogę wszystko, czy coś nalezy pominąć)

Psa i srebrne świerki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Mazan 09:08, 25 lut 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Emila

Podane przeze mnie adresy trzeba wpisać u siebie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 10:15, 25 lut 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Jaki roztwór miedzianu należy zrobić do oprysku wiśni umbry, cisów i bukszpanów?
Na opakowaniu nie ma info na ten temat.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mazan 11:13, 25 lut 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Na drzewa/krzewy bezlistne i glebę roztwór 1%, na rośliny zielne 0,3%.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jazzy 11:18, 25 lut 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mazan napisał(a)
Jazzy

Na drzewa/krzewy bezlistne i glebę roztwór 1%, na rośliny zielne 0,3%.


Pozdrawiam

Acha, czyli odpowiednio 10ml/1l wody i 3ml/1l wody, zgadza się?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mazan 11:22, 25 lut 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Nie wiedziałem, że jest w płynie. Używam proszku. Proporcja właściwa, możesz stosować.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies