Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Wędzenie mięsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wędzenie mięsa

justi 19:51, 10 lis 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hm mniam mniam. Ale nie wiem czy to dobrze, że jest pomalowana.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
agnieszka_ba... 13:13, 14 lis 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Ufff, jestem właśnie po weekendowym wędzeniu pstrągów.

Czy ktoś ma jakiś dobry patent, żeby te cholerstwa nie chciały spadać ????? Już wieszałam je przez oko i przez szczękę i zawsze mi jakođ spadną.

A może ktoś słyszał czy wędzi się ... wołowinę ? Tzn. nie chodzi mi tu o przepisy rodem z Winnetou typu "suszony pasek wołowiny" żuty potem przez 100 lat w celu oszukania głodu. Tylko jakoś tak mi się zamarzyło coś innego. Sama nie wiem co.

W ogóle to jak ktoś ma ciekawy patent na inne rzeczy wędzone to chętnie poczytam .
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
agnieszka_ba... 13:15, 14 lis 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
A w ogóle to Wawik podziel się przepisami na kiełbasę. Może i ja znowu zacznę je robić .
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
wawik 15:11, 14 lis 2011


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Tak się składa, że w piątek wędziłem ryby 2 pstrągi i 2 dorsze i też miałem problemy z wieszaniem, a raczej ze spadaniem, ale?
Kilka ładnych lat temu na jednym ze zlotów w branży widziałem haki go wędzenia ryb i z tego pomysłu i ja skorzystałem.
Jest to normalny hak wędzarniczy, tylko z jednej strony troszeczkę mniejszy i wygięty poziomo. Takim hakiem okręca się szkielet ryby i już jest dobrze.
Następnym sposobem to wędzenie na stalowych siatkach, lub osznurowanie jednostki tak jak inne wędzonki.
Kiełbasy to temat rzeka, ja dla przykładu robię wszystko na winie. tak jak bigos - co się nawinie.
Moją głównym założeniem jest tylko to, aby do peklowania na sucho dać na kilogram mięsa 18 gram soli - peklosoli.
główne dodatki to
pieprz
papryka
kminek
majeranek
gorczyca
czosnek
woda
zimą cukier.
____________________
monteverde 22:29, 16 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://kuchnia.gery.pl/wolowina-peklowana-wedzona.html

http://www.kuron.com.pl/forum/viewtopic.php?p=14063
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Jagna 07:42, 17 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Ale dobry wątek. Tez planujemy małą wędzarenkę. Mam pytanie odnośnie peklowanie mięsa. Czy są jakieś proporcje soli do soli peklowej? Bo sposób nasycenia bardzo mi się podoba
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
wawik 08:19, 17 lis 2011


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Temat rzeka, ale w skrócie.
Mięsa czerwone dla zachowania koloru peklujemy peklosolą.
Jeśli komuś pasi kolor wyblakły wyrobów (a znam takich) to tylko przesypują solą.
Peklosół można kupić w sklepie, można też kupić tu:
http://www.wyroby-domowe.pl/peklosol-i-sol-c-32.html ind
Ja sobie sam robię sól peklującą - na 1 kg. soli niejodowanej daję 2-3 dkg saletry.
Po dokładnym wymieszaniu - to jest to co wawiki lubią najbardziej.
Mięsa białe tylko solę - szkoda mi dodawać niepotrzebnych dodatków, a nawet niepotrzebnie, bo i tak wyrób końcowy w środku jest barwy jasnej.
Mieszanie soli i peklosoli jest często stosowane, nawet w stosunku 50/50
Zwracam uwagę na sół. Sól do każdej obróbki termicznej naszych wyrobów powinna być niejodowana
____________________
agnieszka_ba... 11:40, 17 lis 2011


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Przeczytałam przepisy. W sensie też z linków.

I ..... Jak ja bym chciała mieć 2 tygodnie na wędzenie....
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
agnieszka_ba... 16:17, 16 wrz 2012


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Cześć, wędziłam wczoraj pstrągi i łososia - nie spadły z prostej przyczyny, że leżały na siatce . Ale znalazłam też genialny przepis na wędzenie łososia i nie tylko.

http://wedlinydomowe.pl/wedzonki/wedzonki-rybne/1443-losos-wedzony-na-goraco-wg-wojtka-m

Ryby wyszły GENIALNE !!!!

Jak mówiłam wędziłam wczoraj. Wieczorem, znaczy się, skończyłam. Ale nie wiem czy coś z tych 6 kilogramów ryby dotrwa do poniedziałku. Może jakimś cudem....
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
goniak 19:41, 16 wrz 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Cieszę się, że powstał taki wątek ponieważ jestem żywo zainteresowana tematem wędzenia.
Na razie wędziliśmy tylko ryby ( pstrągi i łososie ), które smakowały wybornie
Przed wędzeniem rybki leżały 12 godzin w zalewie solankowej z różnymi przyprawami.
Mieliśmy jednak problem, bo czasami rybka nam spadła z haczyka

____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies