Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

Bogdzia 07:41, 08 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też serdecznie Cię witam i będę Cię odwiedzac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mysza 09:19, 08 lis 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Witaj Bożenko .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
GabiK 09:24, 08 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj Bożeno. Przed Tobą zima na ogrodowisku, to nabierzesz wprawy w komputerze.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
zbigniew_gazda 09:53, 08 lis 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Część Bożenko. Będzie dobrze . Też czekam na więcej fotek.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
KasiaWB 20:51, 08 lis 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Bożenko ......no to wpadłaś po uszy ) wspaniale również czekam na zdjęcia i dalszą relację
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Ania 22:22, 08 lis 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Witaj Bożenko krokusy przecudne , ach ... aby do wiosny
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
EPODLAS 22:29, 08 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Dzięki wszystkim za miłe powitanie, witam jeszcze raz wszystkich no i naszą szefową Danusię. Nie pokonałam jeszcze wszystkich trudności technicznych, w domu nie ma mi kto pomóc, ale będę dalej. próbowała. Działkę kupiłam w 2004 r. Taki pasek ziemi, zapuszczony i zachwaszczony. Wcześniej nie nie miałam wspólnego z ogrodnictwem. Ale takich, którzy zaczynali jak ja jest wśród nas wielu. Oglądałam Wasze piękne ogrody, przy niektórych wredna igiełka zazdrości mnie ukuła. Zaczęłam prace w ogrodzie z wielkim zapałem, mimo że na początku nie było prądu i wody. Wodę na początku nosiłam od sąsiadów ze studni, a teraz od 3 lat mam wodę, prąd i domek. Zapał mnie nie opuścił, ogród jest coraz ładniejszy, ale daleko mu do doskonałości. Jest ponoć takie powiedzenie że ogród nigdy nie jest skończony.

Mój skromny domek

Jest sporo iglaków, to była moja pierwsza fascynacja, kupowałam malutkie nie raz z przeceny, wiadomo brakowało kasy. I z tych maluchów wyrosły już całkiem duże krzewy.

Jest także dużo krzewów liściastych, byliny no i moja ostatnia fascynacja - trawy

Na tym zdjęciu, jest miskant chiński, wsadziłam go a właściwie zadołowałam w zeszłym roku jesienią, a wiosną wsadziłam go na właściwe miejsce. Rósł szybciutko, nawet zakwitł nie wiem tylko jaka to odmiana.

Mam jeszcze kilka traw, które są fajnymi wypełniaczami na rabatach.

Tutaj turzyca" Carex morrowi "Silver sceptre"

Tutaj "sesleria caerulea" z iglakami. Są trzy ale tu widać tylko jedną i kawałek drugiej.

A dla wszystkich którzy kochają swoje kawałki ziemi i zapałem je uprawiają w pocie czoła bukiet tegorocznych astrów

Czyż nie piękne, a teraz idę zwiedzać Wasze ogrody.


Pozdrowienia

Bożena
____________________
Mój ogród
MarekW 22:34, 08 lis 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Gratulacje Ogródek piękny i nie brak ogrodowiskowych przebojów kule, trawy... Witam i ja i czekam na kolejne piękne widoki
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
bogumila 22:37, 08 lis 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Piękny początek nowej opowieści o ogrodach...mam swoją zacienioną 30 km od domu i nie narzekam,czekam na wolny czas żeby się urwać...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Gardenarium 23:07, 08 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także posadziłam carex - ten sam, Ciekawe ile lat u Ciebie rośnie i czy jest zimozielony?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies