Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród

EPODLAS 21:59, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Bogdzia napisał(a)
Masz dużo szczęscia że masz dostawy obornika. Dziś coraz trudniej go zdobyc nawet na wsi. Pozdrawiam.

Ja też się bardzo cieszę, tym bardziej, że u mnie piachy. I widzę różnicę jak daję obornik. Warzywa były naprawdę super, a najbardziej wyrosły selery. Nie ma jak to naturalny obornik. Oprócz tego stosuje jeszcze gnojówki z pokrzywy i skrzypu. Pokrzywy tan nie brakuje.
____________________
Mój ogród
Sebek 22:03, 11 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pokrzywy to są chyba wszędzie ogólnodostępne

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EPODLAS 22:20, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Sebek napisał(a)
Pokrzywy to są chyba wszędzie ogólnodostępne




Masz rację Sebku pokrzywy są ogólnodostępne i mają tyle cudownych właściwości. Wyciąg z pokrzyw ponoć jest super na anemię, herbata na wiosnę na wzmocnienie osłabionego ogranizmu. A co najważniejsze jest za darmo, tylko rwać i korzystać z tego dobra. No i nasze rośliny ją też kochają, oczywiście jako gnojówkę.
____________________
Mój ogród
EPODLAS 20:02, 12 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Byłam na działce w piątek, pogoda była wspaniała, gdyby nie tylko ta świadomość, że jest bardzo sucho.
Wygrabiliśmy resztę liście i rozsypaliśmy na trawnik dolomit wymieszany z popiołem. Obejrzałam ostatni odcinek "Rok w ogrodzie". Prowadzący zalecał aby tak zrobić. Miałam jeszcze worek niewykorzystanego dolomitu, sąsiad wypalał gałęzie, wiec do dzieła. Nie mam pięknego trawnika, dopiero w przyszłości chcę poprawić jego wygląd. Na razie mamy inne ważne prace. Wiem że mam kwaśną glebę, na trawniku jest mech i koniczyna. Czy stosujecie popiół, choćby z kominka, zastosowałam go pierwszy raz. Pomoże, czy zaszkodzi.
A to wspomnienie lata w ogrodzie. Wnuczek przyjechał w odwiedziny.
____________________
Mój ogród
Sebek 20:13, 12 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Popiół na trawę - pierwszy raz słyszę

Jeśli to chwasty dwuliścienne to pomoże oprysk bofixem

http://www.ogrodowisko.pl/watek/856-likwidacja-chwastow-w-trawniku-herbicyd-selektywny

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martek 20:20, 12 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Popiół jako nawóz bardzo dobra sprawa być może,że odrobinę również likwiduje zakwaszenie gleby .
Sebek to raczej nie na chwasty tylko tak przy okazji dokarmienie.
Ja jeszcze zareklamuję popiół na kolejny sezon świetnie pomaga w walce ze ślimakami
Witam i pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 20:21, 12 lis 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Fajny chłopczyk z tego wnuczka nie wiem mam trudność z oceną wieku ma już 4 lata ?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
EPODLAS 22:21, 12 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Sebek napisał(a)
Popiół na trawę - pierwszy raz słyszę

Jeśli to chwasty dwuliścienne to pomoże oprysk bofixem

http://www.ogrodowisko.pl/watek/856-likwidacja-chwastow-w-trawniku-herbicyd-selektywny



Popiół jest nie na chwasty, ale ma dużo ponoć dużo fosforu i innych minerałów i ma zastosowanie jak nawóz. Ja zastosowałam pierwszy raz, w myśl zasady, nie zaszkodzi a może pomoże. No i jest produktem naturalnym.O zastosowaniu popiołu na ślimaki słyszałam, ale na mojej działce nie ma takiej ilości ślimaków, które by zagrażały roślinom. Chociaż mam ślimakożerne rośliny. Za to kretom u mnie się podoba, rozrabiają oj rozrabiają. Kiedyś patrzę a tu podnosi się górka na trawniku, a ze środka górki wyłazi krecik. Krety nie widzą, ale mają wspaniały słuch. Widocznie mnie usłyszał, bo szybko się schował.
____________________
Mój ogród
EPODLAS 22:24, 12 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Martek napisał(a)
Fajny chłopczyk z tego wnuczka nie wiem mam trudność z oceną wieku ma już 4 lata ?

Wnuczek skończył we wrześniu 6 lat. Jak każda babcia jestem w nim zakochana, a do kochania mam razem trzech wnuków, same chłopaki i marzę o wnuczce.
____________________
Mój ogród
EPODLAS 23:54, 12 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Moja skarpa, pod klonem. Miejsce wyglądało paskudnie,chwasty, korzenie, ale dzisiaj, to najbardziej chyba fajne miejsce w ogrodzie, zwłaszcza latem gdy słońce pali, bo jest tam dużo cienia.
Wiosną rozświetlają to miejsce zawilce wielkokwiatowe.

jesienią zawilce japońskie

Rosną tam hosty, tam gdzie jest puste miejsce rośnie nad hostą halcon wsadziłam już nową hostę, którą jeszcze nie sfociłam.
i bergenie

A tak wygląda skarpa z przodu w czasie kwitnienia liliowców




____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies