Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

skarabeusz 19:14, 18 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
ale boję się...
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
AnnaCh 20:37, 18 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A ja dziś przesadziłam kuliszcza W deszczu, ale innego wyjścia nie było
____________________
Ania - Malutki pod lasem
krufka 12:39, 19 mar 2017


Dołączył: 15 mar 2017
Posty: 21
Gardenarium napisał(a)


Niwaki tylko da się zrobić, albo ściąć na 10 cm. od ziemi i czekać aż krzewy się odrodzą.
Sadź w zwykła ziemię ogrodową. Nie lubią mieć za mokro. Pozostawienie takimi jakie są, nie daje żadnego efektu przyjemnego dla oka. Ogołociły się bo rosły w żywopłocie, sprawdź czy są pączki na gałązkach. Jeśli są, to może powoli odbuduja się.
A jak nie ma, to zetnij, a z zielonych zrób sadzonki.



Dziękuję za sugestie.
Ponieważ tych krzaków będzie kilkadziesiąt, spróbuję je nieco uformować na niwaki (szczerze mówiąc aż musiałam sprawdzić, co to takiego, bo jestem jeszcze kompletnym laikiem w temacie). Sprawdziłam krzaki, pąków na niższych poziomach nie widać, trzeba chyba skupić się na koronie, zagęścić ją i pozwolić rozrosnąć się. Czy częste przycinanie pobudzi roślinę do bardziej efektywnego wzrostu, czy mam ograniczyć się tylko do 2-3 cięć w sezonie? I czym nawozić bukszpan? Posadziłam w zwykłej ziemi ogrodowej, ale dosadzając bratki dodałam do podłoża skorupki jajek i dla lepszego ich kwitnienia trochę skórek z bananów. Mam nadzieję, że to mu nie zaszkodzi (podobno lubi ziemię lekko zasadową).



____________________
JustaSłoneczny przy Błękitnej
sonny 14:43, 21 mar 2017


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Latem 2016 roku posadziłam bukszpan,który był w strasznym stanie.Nie jestem pewna czy przetrwał ten zabieg.Jak mogę mu pomóc?
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
adkawi 21:59, 23 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Kupiłam stożki bukszpanowe z bryłą korzeniowa,czy przy sadzeniu moge ziemie zasilić w obornik granulowany.Ewentualnie ile tego obornika.Stozki maja 50 cm wysokosci.Prosze o podpowiedź
____________________
Adrianna
MariuszG 22:46, 23 mar 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Adko, chyba tak ze 2-3 garście. Tylko wymieszaj z ziemią po wsypaniu do dołka
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
adkawi 11:48, 24 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dzięki za odp Mariusz,a jeszcze pytanko. Miejsce na które je posadziłam jest słoneczne ,może by trochę czymś zacieniować na razie?
____________________
Adrianna
MariuszG 21:04, 26 mar 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Cieniowanie nie zaszkodzi, jednak nie wiem czy o tej porze roku jest konieczne. Nie ma jeszcze palącego słońca, często jest pochmurno. Jeśli Twój bukszpan miał niezbyt mocno naruszoną bryłę korzeniową i podlewasz go po przesadzeniu, to według mnie cieniowanie nie jest potrzebne .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
adkawi 12:24, 27 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Mariusz podlewam oczywiście ,mam nadzieję ze się przyjmie.Dzieki za odp.
____________________
Adrianna
MartaR 21:24, 28 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Witam wczoraj przesadzalam okolo 30 sztuk duzych bukszpanow, kiedy nalezy rozpoczac zasilanie tych roslin? czy poczekac az sie przyjma , czy nalezy juz np dolistnie odzywic florovitem?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies