Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

atena35 10:05, 19 cze 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Dziękuję pięknie
____________________
Ogród Tosi
kasiula79 22:08, 26 cze 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Czy dobrze jest zaraz po cięciu podlać/opryskać florowitem bukszpany? czy może lepiej zaczekać?
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Sebek 17:10, 03 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba nie ma to zbytniego znaczenia.....Jak chcesz to podlewaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Borbetka 21:39, 03 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja dokarmiam cyklicznie, bez względu na czas cięcia. Ale rosną!!!
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 19:35, 04 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kasiula79 napisał(a)
Czy dobrze jest zaraz po cięciu podlać/opryskać florowitem bukszpany? czy może lepiej zaczekać?


Po cięciu to lepiej opryskać MIrage, aby zarodniki grzybów z ranami nie dostały się do liści.

A nawozem to lepiej później, jak ranki się zabliźnią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
niezapominajka 11:55, 09 lip 2013

Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 47
Zauważyłam na swoich bukszpanach chorobę- prawdopodobnie ( po przeczytaniu tego wątku o bukszpanach) jest to albo Askochytoza albo ten grzyb co dziesiątkuje bukszpany w Anglii. Opryskałam i podalałam Topsinem. Z obawy żeby mi się nie rozlazło to po wszystkich bukszpanach, taki niski płotek od którego się to zaczęło obcięłam przy ziemi licząc, że odbije. A pytanie moje jest takie- jak się mają Wasze bukszpany, te które chorowały rok i 2 lata temu- czy udało się je uratować? Pamiętam że Danusiu pokazywałaś takie chore kule- co z nimi?
Pozdrawiam- Aneta
Gardenarium 08:53, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Najbardziej chor kulki usunęłąm i rosną już nowe.

Najbardziej szkodzi zbyt duża wilgotność powietrza jak są długotrwałe opady, Wtedy lepiej nie przycinać bukszpanów. Zbierać liście opadłe, bo zarodniki zimują w ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 09:40, 11 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wczoraj obskubałam chore listki bukszpanu, niewiele zostało, ale zobaczymy czy to pomoże. Na razie nie pryskałam na grzyba, bo tych oprysków chyba już dosyć. Napisałam maila do Pani, od której kupiłam bukszpany, wysłałam również zdjęcia i otrzymałam odpowiedź, że prawdopodobnie mam problem ze zbyt ciężką glebą. Wydaje mi się, że faktycznie rowek na ten żywopłot zrobiłam zbyt głęboko. Cała woda deszczowa spływała zalewając roślinki i chyba dlatego bukszpan tak się męczy. Wymyśliłam, że obsypię go kompostem, zmieszam z tą glebą, w której rośnie teraz i podniosę poziom, żeby ta woda tak nie spływała. I jeszcze jedna szkoła dla mnie. Nie będę po cięciu niczym zraszała liści i nie będę podlewała. Cięła będę w dzień suchy i nie wieczorem. Bukszpany, które kupiłam od Pana z naszej wsi, rosną w piachu dosłownie i są zdrowe. Jednak susza dla bukszpana lepsza niż wilgoć. Bądź tu mądry.
____________________
borówcowy wizytowka
grupa_trzyma... 10:02, 11 lip 2013

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Gardenarium napisał(a)
Tnijcie bukszpan teraz, nie patrząc na przyjęcie się.




W jakich odstepach czasu wykonujemy cięcia. Za jednym zamachem, czy co kolejny sezon?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Sebek 13:35, 15 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Za jednym zamachem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies