Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bukszpan (Buxus) - uprawa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpan (Buxus) - uprawa

Ania_79 19:57, 04 gru 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Szkoda... strasznie szkoda. Dzisiaj był ostatni dzień przewozów działkowiczów łódką, na dniach miasto odkupuje działki od działkowiczów i będą one własnością miasta, więc nie bardzo będzie jak, bo nie będzie się z kim dogadać, zresztą pewnie jak najszybciej zrównają wszystko z ziemią. Niektórzy działkowicze kupili inne działki na tej samej wyspie, na terenach nie objętych budową mariny ; inni przewozili rośliny do znajomych, rodziny, a inni zostawili, bo nie mieli co z nimi zrobić.
____________________
Ania
Ania_79 18:29, 05 gru 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Danusiu, mogłabym jeszcze podpytać o podlewanie ? jak często powinnam je teraz podlewać i jak obficie?
____________________
Ania
Gardenarium 20:51, 08 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlej dobrze po posadzeniu, jakieś dwa-trzy wiadra na krzew. Na to nie ma przepisu, jeśli leje z nieba to już po tym podlaniu nie podlewaj. A jeśli znowu będzie susza to "macaj" ziemię i raz na tydz. co najmniej podlej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania_79 22:02, 08 gru 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Danusiu, kochana jesteś Dziękuję
____________________
Ania
Sebek 21:51, 09 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niesamowita historia z tymi bukszpanami - ale i wspomnienia pozostaną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 18:59, 17 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Mam dwa takie bukszpany. Były wielokrotnie przesadzane i nie cięte w ostatnim sezonie. Na wiosnę mam znów je zamiar przesadzić. Czy mocno je przyciąć po przesadzeniu? Do tej pory, jesli cięłam, to bardzo delikatnie.


____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 22:25, 19 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niee - wystarczy większa bryła ziemi - przesadź je zanim ruszą.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 18:05, 20 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Dzięki Te bukszpany mają już duże bryły korzeniowe, ledwo można je udźwignąć. A kiedy je przycinać? Chcę by były ładne. Tymczasem niezbyt mi się podobają. Od dołu są trochę łysawe, no i rozgałęziają się brzydko w niektórych miejscach. Ja chciałabym je zmniejszyć. Czy mocne cięcie nie spowoduje ich zniekształcenia?
____________________
Mój ogród - co dalej?
Sebek 16:59, 21 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A według mnie piękne z nich kule.

Przytnij je wiosną - należysz do ogrodowiska to na pewno trafisz wiosną na akcję tniemy bukszpany
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 16:32, 22 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
One kształt mają dobry, wystarczy wierzchołki im wyrównać w kwietniu, zanim zaczną rosnąć, a potem jak skończą rosnąć, czyli końcem czerwca.
Tnij. nie bój się. Po cięciu wyrównają braki na bokach.

U uprawie bukszpanów art. będzie przybywać.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/235-wlasne-topiary-w-ogrodzie

Za chwilkę ukaże się nowy art. o pielęgnacji toparów z bukszpanu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies